دانشگاه سامارا روسیه

دانشگاه سامارا روسیه

راهنمای مطالعه

Samara National Research University (Samara University)

 

روسیه دارای دانشگاه های معتبری است و دانشگاه سامارا روسیه یکی از این دانشگاه ها می ­باشد که دانشجویان زیادی در این دانشگاه مشغول به تحصیل است. دانشگاه پزشکی سامارا از معتبرترین دانشگاه های روسیه محسوب می ­شود. دانشجویان عزیز می­ توانند اطلاعات لازم در زمینه تحصیل در روسیه را از کارشناسان “موسسه رسمی اعزام دانشجو آبادیس پارسیان دانش ” جویا شده و در زمینه دانشگاه های روسیه با آنان مشاوره نمایند. روسیه از جمله کشورهای پهناور و پرجمعیت جهان است که جمعیت این کشور بیش از 140 میلیون نفر گزارش شده است.

تحصیل در دانشگاه سامارا روسیه

دانشگاه سامارا در روسیه از 11 دانشکده و تعداد زیادی کلینک های خصوصی و همچنین 10 موسسه آموزشی و مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. در سال های اخیر دانشجویان زیادی در رشته های پزشکی از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که 500 دانشجوی فارغ التحصیل شده از این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می­ دهد. این دانشگاه از جمله دانشگاه های خصوصی در روسیه است و مدرکی که این دانشگاه به دانشجویان اعطا می­ نماید در 20 کشور جهان به رسمیت شناخته شده است. این دانشگاه هم اکنون میزبان 6000 دانشجو می­ باشد که از این میان 200 دانشجوی بین المللی هستند. دانشجویان برای پذیرش در این دانشگاه باید ابتدا فرم درخواست پذیرش را بصورت آنلاین تکمیل نموده و به همراه مدرک خود به دانشگاه سامارا روسیه ارائه نمایند.

هر روزه تعداد علاقمندان به تحصیل در دانشگاه سامارا افزایش یافته و تا به الان تعداد آنان به 6000 رسیده است که 200 نفر از این دانشجویان را  دانشجویان خارجی تشکیل می­ دهد. همانطور که بیان نمودیم این دانشگاه دارای دانشکده هایی همچون مهندسی صنایع، دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم کامپیوتر، دانشکده علوم و اقتصاد مدیریت، دانشکده علوم پایه می­ باشد. همچنین این دانشگاه دارای 80 موسسه آموزشی هوافضا، مهندسی هواپیما، مهندسی الکترونیک و .. نیز می­ باشد. این دانشگاه دارای کتابخانه ای مجهز است که دارای یک میلیون جلد کتاب و منابع الکترونیکی می­ باشد.

امکانات دانشگاه سامارا روسیه

از مهمترین موسسات تحقیقاتی این دانشگاه می­توان به موسسه تحقیقاتی آکوستیک، ساخت و سازه های هواپیما، فن آوری ها و مسائل کیفیت، کالج فنی حمل ونقل هوایی و همچنین به 35 آزمایشگاه و مراکز علمی پژوهشی آن اشاره نمود. این دانشگاه دارای بزرگترین موتورهای توربین در روسیه می ­باشد. دانشجویان در دانشگاه سامارا روسیه از امکانات مرکز رسانه ای جمعی و پردازش اطالاعات فضایی و همچنین موزه های هوانوردی و فضایی و سالن های ورزشی و تناسب اندام برخوردار می­ باشند.

پذیرش در دانشگاه سامارا و دانشکده های آن

دانشگاه سامارا هر ساله در ماه ژوئن به پذیرش دانشجویان محلی و بین المللی می­ پردازد. دانشجویان باید ابتدا فرم درخواست پذیرش در این دانشگاه را تکمیل نمایند و سپس به همراه مدارک تحصیلات دبیرستان خود به این مرکز ارائه نمایند. این دانشگاه نیز پس از بررسی و ارزیابی مدارک متقاضیان تحصیل در این دانشگاه نتیجه نهایی را اعلام خواهد نمود. دانشجویان خارجی علاوه بر تکمیل فرم پذیرش دانشگاه باید تمامی مدارک زیر را نیز به این دانشگاه ارائه دهند:

 • ارائه اصل و یک نسخه کپی از پاسپورت دانشجو
 • ویزای دانشجویی روسیه
 • گواهی تولد دانشجو
 • مدارک تحصیلات دبیرستان به همراه ریز نمرات آنها
 • آزمایشات پزشکی بخصوص آزمایش HIV
 • 10 قطعه عکس دانشجو

همانطور که پیش تر بیان نمودیم این دانشگاه شامل 11 دانشکده و بیش از 80 موسسه آموزشی می ­باشد که ما در اینجا برخی از آنان را معرفی خواهیم نمود:

 • دانشکده مهندسی فضایی
 • دانشکده پیشگیری هوا فضایی
 • دانشکده مهندسی هواپیما
 • دانشکده مهندسی صنایع
 • دانشکده علوم اطلاع رسانی
 • دانشکده علوم کامپیوتر
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده علوم پایه
 • دانشکده آموزش و پرورش

 

 

 

 

دانشگاه سامارا روسیه
دانشگاه سامارا روسیه

 

 

موسسه اعزام دانشجو آبادیس پاریسان دانش  شما را در راه رسیدن به تحصیلات عالیه در خارج از کشور یاری میکند.

دانشگاه سامارا روسیه (Samara National Research University) :

سایت رسمی دانشگاه سامارا روسیه (Samara National Research University)در زیر قرار داده شده است. با کلیک بر روی این لینک وارد سایت دانشگاه خواهید شد و می‌توانید در اسرع زمان از اخبار و اطلاعیه‌های منتشر شده از سمت دانشگاه باخبر شوید.

 

سایت رسمی دانشگاه

همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در روسیه، به لینک زیر مراجعه کنید.
تماس با کارشناسان موسسه رسمی آبادیس پارسیان دانش، جهت اعزام دانشجو  و تمام امور مربوط به ویزای تحصیلی به روسیه 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *