دانشگاه آستراخان روسیه

اگر بخواهیم یکی دیگر از بهترین دانشگاه های روسیه را معرفی کنیم، قطعا دانشگاه دولتی آستراخان می باشد. این دانشگاه یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان است که هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا می پذیرد. هزینه مناسب دانشگاه های روسیه، عدم نیاز به مدرک زبان و نداشتن محدودیت سنی از ویژگی هایی است که روسیه را مقصدی جذاب برای تحصیل معرفی می کند.

دانشگاه آستراخان از دانشگاه هایی است که ایرانیان آن را برای ادامه تحصیل درکشور روسیه انتخاب می کنند.

درباره دانشگاه فنی آستراخان روسیه

شهر آستاراخان یکی از قدیمی ترین شهرهای روسیه است که از قرون وسطی به جا مانده است. این شهر به دلیل مهم و تجاری بودن به انواع مسیرهای هوایی، زمینی و دریایی دسترسی دارد. بنابراین مقصد جذابی برای تجار ایرانی است. از طرفی دانشگاه دولتی آستراخان روسیه (Astrakhan State University) برای حضور دانشجویان مزید بر علت های دیگر شده است.
این دانشگاه (ASU) که در سال ۱۹۳۲ افتتاح شده، با نظارت وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه دانشجویان زیادی را از کشورهای مختلف دنیا می پذیرد.

اهداف دانشگاه دولتی آستاراخان بر اساس

ایجاد و ارتقای دانش برای توسعه فردی و اجتماعی با ادغام تحقیقات و آموزش، برای تربیت فارغ‌التحصیلان و دانشمندان موفق است!

بر همین مبنا دانشجویان زیادی از کشورهای مختلفی همچون ایران، ایتالیا، فرانسه، کره، ترکیه و غیره در این دانشگاه مشغول به ادامه تحصیل برای ارتقا و تاثیر مفید بر جامعه جهانی هستند. همچنین سیستم انتقال و انباشت اعتبار اروپا (ECTS) برنامه های این دانشگاه را تایید کرده است!

امکانات دانشگاه آستراخان روسیه

دانشگاه دولتی آستراخان روسیه دارای امکانات و خدمات متنوعی است که در اختیار دانشجویان قرار می دهد. خوابگاه دانشجویی، کتابخانه، امکانات و سالن های ورزشی، برنامه های تبادل علمی با سایر دانشگاه های جهان و امکان ادامه تحصیل در خارج از کشور برای دانشجویان، برخی از مهمترین خدمات دانشگاه فنی آستاراخان است.

رشته های تحصیلی دانشگاه دولتی آستراخان روسیه

دانشگاه آستراخان روسیه با دارا بودن ۳ موسسه، ۱۶ دانشکده، و ۶۳ صندلی بیش از ۱۳ هزار دانشجو را در رشته های مختلف علمی پرورش می دهد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه دولتی آستراخان روسیه

پذیرش در دانشگاه دولتی فنی آستاراخان روسیه بسیار ساده و آسان می باشد. به طوریکه متقاضی بعد از تکمیل کردن مدارک و ارائه آن به دانشگاه می تواند با پرداخت شهریه در دوره پادفک شرکت نماید. بعد از قبولی در این دوره وارد کورس اصلی دانشگاه شده و با پرداخت شهریه ثبت نام می کند.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه آستراخان

جهت اقدام برای تحصیل در دانشگاه آستراخان روسیه به موسسه آبادیس پارسیان دانش مراجعه کنید و یا با کارشناسان متخصص ما تماس بگیرید.

مدارک زبان برای تحصیل در دانشگاه آستراخان روسیه

یکی از امتیازات تحصیل در دانشگاه دولتی آستراخان روسیه این است که دانشجویان خارجی برای تحصیل در این دانشگاه نیاز به ارائه هیچ مدرک زبانی ندارند. در واقع تمامی دانشجویان بین المللی بعد از ثبت نام می توانند در دوره پادفک دانشگاه شرکت و خود را برای ورود به کورس اصلی دانشگاه آماده کنند. در دوره پادفک دانشگاه آستراخان، دانشجویان به زبان روسی و علوم پایه مسلط می شوند. این دوره یک ساله می باشد که بعد از قبولی در آن وارد دانشگاه می شوند!

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه

بعد از پذیرش تحصیلی از دانشگاه باید برای اخذ ویزای دانشجویی اقدام کنید. می توانید به سفارت روسیه مراجعه کنید و با ارائه مدارک، ویزای تحصیلی روسیه را درخواست کنید:

هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی آستراخان روسیه

اگر قصد ادامه تحصیل رایگان در روسیه را دارید بهتر است تلاش کنید تا بورسیه تحصیلی روسیه را دریافت کنید. در غیر این صورت می بایست برای تحصیل در روسیه شهریه بپردازید. البته هزینه تحصیل در روسیه نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه می باشد! با این حال برای تحصیل در دانشگاه آستراخان باید هزینه ای دوره پادفک، شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه، هزینه مخارج زندگی و … را بپردازید.

بورسیه تحصیلی دانشگاه دولتی آستراخان روسیه

کشور روسیه برای تسهیل روند تحصیلی در ایمن کشور به دانشجویان ممتاز بورسیه اعطا می کند! این امتیاز بعد از قبولی در آزمون و مصاحبه به دانشجو داده می شود. با دریافت بورسیه تحصیلی، دولت روسیه کلیه هزینه های تحصیلی اعم از شهریه، کمک هزینه تحصیل، خوابگاه و … را پرداخت می کند.

هزینه زندگی دانشجویی در شهر آستراخان روسیه

اگر بخواهیم یر اساس یک تحلیل آماری تصمیم به زندگی دانشجویی در روسیه بگیریم باید بگوییم که آمارها نشان می دهند هزینه زندگی در کشور روسیه ۱/۴۶ برابر کمتر از میانگین جهانی است! در واقع این شور از حیث بهترین کشور برای زندگیدر رتبه ۴۹ جهانی قرار دارد. هزینه های نسبتا پایین زندگی، امنیت، بهداشت و سلامت، رفاه و آرامش از عواملی است که روسیه را در این رتبه قرار داده است.

همچنین سطح بالای علمی دانشگاه ها که قابل رقابت با بهترین دانشگاه های دنیا هستند و هزینه های پایین نسبت به اروپا هر ساله دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف دنیا متقاضی تحصیل در روسیه هستند. هزینه های زندگی در شهر آستراخان نسبت به شهرهای بزرگی همچون مسکو و سنت پترزبورگ ارزان تر است.

بنابراین می توانید با خیالی آسوده دانشگاه آستاراخان را برای ادامه تحصیل و کسب علم انتخاب کنید و برای بازگشت و خدمت به کشور دستاورد علمی بزرگی داشته باشید.

برخی از هزینه‌ های زندگی در شهر آستراخان

خوابگاه و شرایط اقامتی دانشگاه دولتی فنی آستراخان روسیه

دانشگاه دولتی آستراخان دارای ۷ ساختمان خوابگاهی است که از امکانات بسیار مناسبی برخوردارند. خدمات ارائه شده به دانشجویان در این خوابگاه ها یکسان است اما در صورت درخواست خدمات اضافی باید هزینه آن از طرف دانشجو پرداخت شود. این هزینه ها به صورت ماهانه محاسبه و از دانشجو دریافت می شود. هاستل‌ های اقامتی دانشگاه آستراخان شامل بلوک‌ هایی است که هر بلوک دو اتاق، یک حمام و یک دستشویی دارد و برای ۲ تا ۳ نفر در نظر گرفته شده است.

مبلمان، لوازم ضروری، اینترنت و وای‌ فای از امکانات اتاق ها هستند.

تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه آستراخان روسیه

دانشجویان ایرانی که قصد ادامه تحصیل در روسیه و برترین دانشگاه ها را دارند می توانند به راحتی برای پذیرش اقدام کنند. بسیاری از دانشجویان ایرانی متقاضی پذیرش در دانشگاه پزشکی آستراخان هستند. رشته های مختلف پزشکی، مهندسی و فنی در دانشگاه آستراخان تدریس می شود که بهترا ست برای پذیرش در هر یک از رشته ها کافیست با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید.