دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو

دانشگاه نفت و گاز گوبکین مسکو از بزرگترین دانشگاه های نفت و گاز جهان بوده و قسمت عمده ای از فارغ التحصیلان این دانشگاه از مدیران شرکت های نفتی بزرگ در سرتاسر جهان هستند. دانشگاه ملی شهر مسکو به نام گوبکین، سال ۱۹۳۰ میلادی جهت پیشبرد اهداف انرژی امپراطوری شوروی تاسیس شد و ...
دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو در روسیه

راهنمای مطالعه

دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو، بسیار بزرگ و از لحاظ اعتبار جهانی در جایگاه والایی قرار دارد و موسسه رسمی آبادیس پارسیان دانش امیدوار است به شما عزیزان توضیحات کاملی را در این مورد ارائه دهد. طبق تخمین مهندسان حوزه نفت و گاز، جهان تا دو قرن آینده دارای نفت و گاز خواهد بود. پس اگر قصد دارید که ۲۰۰ سال عمر کنید، مهندسی نفت و گاز یکی از بهترین رشته ها برای شما خواهد بود. مهندسی نفت و گاز در جهان دارای جایگاه بالایی می باشد و در بعضی از کشور ها مانند کانادا، روسیه، آمریکا، بریتانیا و فرانسه این رشته دانشگاهی همسان و شاید بالاتر از رشته های پزشکی و حقوق تلقی شود.

اهمیت تحصیل در دانشگاه گوبکین مسکو

در سال های اخیر بسیاری از دانشجویان ایرانی فکر می کنند که حتما باید پزشک شوند، تا به موفقیت برسند، اما این تصور تا حدودی اشتباه به نظر می رسد. بسیاری از رشته های دانشگاهی در دیگر کشور های بزرگ جهان از جایگاه و احترام ویژه ای برخوردارند. برای مثال در کانادا یک مهندس معدن یا یک مهندس نفت و گاز از جایگاهی به مراتب بالاتر از یک پزشک قرار دارد! تصور غلط دیگر این که بسیاری فکر می کنند مهندس معدن یا مهندس نفت و گاز، عمده فعالیتشان اینست که در سرما و گرما در معدن و در منطقه حفاری حضور داشته باشد! در صورتی که اصلا اینطور نیست.

دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو
دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو

این رشته های دانشگاهی دارای گرایش های متعددی هستند. مثلا مهندسی اقتصاد نفت و گاز، مهندسی تولید ماشین آلات معادن، ژئوپلتیک نفت و گاز که این گرایش ها همه مربوط به مهندسی معادن و نفت و گاز است. به طور کلی در حوزه معادن و نفت و گاز فقط چند دانشگاه به تعداد انگشتان دو دست وجود دارند که تولید کننده های واقعی علوم در حوزه معادن و نفت و گاز هستند و باقی مراکز علمی دنباله رو این دانشگاه ها محسوب می شوند.

دو دانشگاه بزرگ در حوزه نفت و گاز و معادن وجود دارد که جزو بزرگترین دانشگاه های جهان محسوب شده و با بسیاری از دانشگاه های کانادا و آمریکا روابط تنگاتنگ علمی دارند و به عنوان دانشگاه های مادر شناخته می شوند.

کوتاه درباره دانشگاه نفت و گازگوبکین مسکو

دانشگاه نفت و گاز گوبکین مسکو از بزرگترین دانشگاه های نفت و گاز جهان بوده و قسمت عمده ای از فارغ التحصیلان این دانشگاه از مدیران شرکت های نفتی بزرگ در سرتاسر جهان هستند. دانشگاه ملی شهر مسکو به نام گوبکین، سال ۱۹۳۰ میلادی جهت پیشبرد اهداف انرژی امپراطوری شوروی تاسیس شد و تاکنون توانسته مدیران و مهندسان بسیار بزرگی را از سرتاسر جهان آموزش دهد. بیش از ۱۱/۰۰۰ دانشجو از ۴ قاره جهان و ۴۶ کشور جهان مشغول تحصیل در این دانشگاه می باشند.

دانشگاه ملی گوبکین با تمامی شرکت های و دانشگاه های مهم در حوزه نفت و گاز و انرژی ارتباط مستقیم دارد و یکی از شانس های شما برای ورود به این شرکت های بزرگ، تحصیل در دانشگاه ملی گوبکین می باشد.

معرفی دانشکده های دانشگاه گوبکین مسکو

همانطور که عنوان شد، مهندسی نفت و گاز تنها شامل حفاری نبوده و دارای رشته ها و گرایش های تخصصی بسیار می باشد. در این جا به تعدادی از این دانشکده ها و بخش های مختلف آن اشاره خواهیم کرد.

– دانشکده زمین شناسی و ژئوفیزیک نفت
– اکتشاف و استخراج نفت و گاز زمین شناسی
– زمین شناسی میدان های نفتی سیستم های اطلاعات جغرافیایی
– ژئوفیزیک اکتشافی و سیستم های کامپیوتری زمین شناسی سیستم های هیدروکربن
– سنگ شناسی و تحقیقات سیستم لیتوسفر

کار زمین شناسان و ژئوفیزیکدانان، بسیار پیچیده و چند وجهی است. آنان با بررسی دقیق ساختار رسوبات زمین با استفاده از دستگاه های مدرن ژئوفیزیک و فناوری های کامپیوتری می توانند ذخایر نفت و گاز در عمق چند کیلومتر شناسایی کنند. این دانشکده، زمین شناسان و متخصصان ژئوفیزیک را در زمینه های مختلف و تخصصهای علوم زمین برای پاسخ گویی به نیازهای این صنعت آموزش می دهد. آموزش توسط تیمی از محققان بزرگ و برجسته انجام می شود. پروفسور های این دانشگاه، همه از برندگان جایزه های علمی ایالتی و دولتی فدراسیون روسیه و جهان می باشند.

دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو
دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو

– دانشکده مهندسی حوضچه ها و ذخایر نفت و گاز
– مهندسی حوضچه های نفتی مهندسی حفاری نفت و گاز
– مهندسی نفت و مکانیک سیالات زیرسطحی مهندسی مخزن گاز و مایعات
– فناوری های گاز و ذخایر زیر زمینی گاز مهندسی پالایشگاه های دریایی
– انستیتو مهندسی مخازن هیدروکربن مهندسی فیزیک
– انستیتو فناوری های نفتی قطب شمال انستیتو تحقیق، توسعه و فناوری های حفاری

هیدروکربن ها در طبیعت سرد و خشن سیبری تا گرمای داغ و سوزان آفریقا، در عمیق ترین حوضچه های زیر دریا و در بیابان ها تولید می شوند. این مهندسان مخزن و حوضچه های نفتی هستند که نقش اصلی را در روند توسعه و بهره برداری از ذخایر نفت و گاز بازی می کند. دانشکده مهندسی حرفه ای مخازن نفت و گاز، در زمینه های حفاری، تکمیل و شبیه سازی، توسعه و بهره برداری از میدان های مایع نفت و گاز در دریا، تحقیقات در زمینه فیزیک و هیدرولیک فعالیت می کند.

فارغ التحصیلان دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو
فارغ التحصیلان دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو

دانشکده مهندسی خط لوله و عملیات ساخت و ساز

– مهندسی ساخت و تعمیر خطوط لوله گاز و نفت و تاسیسات ذخیره سازی مهندسی و عملیات خطوط لوله گاز و نفت
– مهندسی ترمودینامیک و موتورهای حرارتی مهندس محصولات نفت و گاز رسانی
– جوشکاری و نظارت بر تاسیسات نفت و گاز

حمل و نقل و خطوط لوله مهم ترین بخش مجتمع سوخت و انرژی است. اغلب میدان های نفت و گاز در مناطق دور افتاده قرار دارند. بنابراین، تأثیر صنعت نفت و گاز تا حد زیادی وابسته به خطوط لوله و ایمنی سیستم های خطوط لوله است. این دانشکده در زمینه وسیعی از موضوعات و برنامه های مربوط به مهندسی و عملیات خطوط لوله فعالیت می کند. این دانشکده شامل ۷۵ تن از برجسته ترین پروفسور های بین المللی است که به دانشجویان آموزش می دهند.

دانشکده مهندسی مکانیک

– مهندسی مقاومت در برابر فرسودگی ماشین آلات و تجهیزات و مصالح ساختمانی مهندسی ماشین آلات و تجهیزات صنایع نفت و گاز
– ایمنی صنعتی و حفاظت از محیط زیست مهندسی تجهیزات پردازش و پالایش نفت
– مهندسی طراحی کامپیوتری تجهیزات نفت و گاز مهندسی تکنولوژی تعمیر و نگهداری تجهیزات نفت و گاز
– مهندسی مکانیک نظری استاندارد سازی، صدور گواهینامه و مدیریت کیفیت تولید و تجهیزات نفت و گاز
– علوم مواد فلزی و غیر فلزی مهندسی ماشین آلات صنعتی

جمعی از دانشجویان دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو
جمعی از دانشجویان دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو

موسسات زیر نظر دانشگاه نفت و گاز گوبکین روسیه

– مرکز آموزش و تحقیقات بین المللی «Anticor»
– مؤسسه ملی نفت و گاز
– موسسه ایمنی و تجزیه و تحلیل ریسک در بخش نفت و گاز
– مرکز مطالعات تحلیلی یکپارچه
– مرکز فرایندهای پیشرفته تولید و بازسازی در تجهیزات گازی

کار فارغ التحصیلان بخش مهندسی مکانیک چیست؟

آنها طراحی، ساخت و کار با ماشین آلات و تاسیسات صنعتی نفت و گاز را برعهده دارند. مهندسان این حوزه، در حوزه طراحی و نگهداری تجهیزات، تأیید محصولات و فن آوری های نفتی و امنیت کارگران فعال هستند، خطرات مربوط به تولید صنعتی را مدیریت می کنند و صنایع صنعتی و مردم را بیمه می کنند. فارغ التحصیلان این دانشکده می توانند این کارها و بسیاری از چیز های دیگر را انجام دهند.

دانشکده مهندسی شیمی و محیط زیست

– مهندسی شیمی آلی و نفت مهندسی شیمی و تکنولوژی روان کننده ها
– مهندسی عمومی و معدنی مهندسی شیمی گاز
– مهندسی شیمی فیزیکی و کلوئیدی مهندسی تکنولوژی پالایش نفت
– محیط زیست صنعتی مهندسی فناوری مواد شیمیایی برای صنایع نفت و گاز
– تحقیق و توسعه در زمینه تولید مواد شیمیایی

حوزه های آموزشی ارائه شده توسط این دانشکده بسیار متنوع است.

مهندسی دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو
مهندسی دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو

به عنوان مثال، دانشجویان در گروه فناوری های پالایش نفت در مورد تکنولوژی و فرایندهای تولید محصولات فرآورده های نفتی، شاخص های کیفیت محصولات نفتی و مواد اولیه را آموزش می بینند. راه حل های نو آورانه ای را برای بهبود کارایی کارخانه های فرآوری تولید ارائه می کنند. گروه شیمی گاز به روش های به دست آوردن مواد از گازهای هیدروکربنی با استفاده از فرایندهای فیزیکی و شیمیایی خواهند پرداخت. دانشجویان گروه شیمی و فناوری روانکاری، تکنولوژی تولید روغن موتور، روانکاری و مایعات را مدیریت می کنند.

دانشکده فناوری مواد شیمیایی برای صنعت نفت و گاز، تحقیقات در زمینه مایع های حفاری، فن آوری هایی جهت افزایش تولید نفت و تشدید تولید نفت را آموزش می دهد. گروه شیمی آلی و پتروشیمی، متخصصین در زمینه شیمی هیدروکربن، ترکیبات مولکولی هتروتامیک و مولکولی نفت، و همچنین تحولات حرارتی و ترموسی کاتالیستی خود را آموزش می دهد. دانش آموزان گروه فیزیک و کلوئید شیمی، پدیده های شیمیایی را با استفاده از روش های فیزیک نظری و تجربی مورد بررسی قرار می دهند. و در نهایت دانشجویان گروه صنعتی محیط زیست حفاظت از محیط زیست، استفاده از ضایعات و دیگر فناوری های سبز را آموزش می بینند.

دانشکده اتوماسیون و مهندسی کامپیوتر

– مهندسی ریاضیات پیشرفته مهندسی علوم کامپیوتر
– مهندسی اتوماسیون فرایندهای تکنولوژیک مهندسی سیستم های کنترل خودکار
– مهندسی برق الکتریکی و برق صنعتی نفت و گاز مهندسی سیستم های اطلاعاتی و اندازه گیری
– مهندسی ریاضی کاربردی و شبیه سازی های کامپیوتری

دانشکده اتوماسیون و مهندسی کامپیوتر، متخصصین و مهندسانی را در زمینه مدل سازی ریاضی و رایانه، طراحی و استفاده موثر از فناوری کامپیوتر، اندازه گیری اطلاعات و سیستم های الکتریکی و امکانات، ابزار، اتوماسیون و سیستم های کنترل را آماده می کند. تمام برنامه های آموزشی دانشکده به طور دقیق به وظایف مهندسان صنایع نفت و گاز مربوط می شود. دانشجویان این دانشکده در دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین، فیزیک و ریاضیات، فناوری اطلاعات، روش های مدل سازی ریاضی و تجزیه و تحلیل سیستم های پیچیده را آموزش می بینند و دانش فناوری طراحی و برنامه ریزی سیستم های اندازه گیری، محاسبات و کنترل مدرن را فرا می گیرند.

دانشکده اقتصاد و مدیریت نفت و گاز گوبکین

– اقتصادی نظری مدیریت صنعتی
– اقتصاد صنعت نفت و گاز مدیریت کار و کارکنان
– مدیریت مالی اقتصاد انرژی و بهره وری انرژی منطقه ای
– تحقیقات بازار انرژی

فارغ التحصیلان دانشکده اقتصاد دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین قادر به پاسخگویی به چالش های صنعت نفت و گاز هستند. آنها در سازمان های دولتی و خصوصی، شرکت های نفت و گاز، سازمان های تحقیق و توسعه به عنوان اقتصاد دان، مدیر، سرمایه گذار و بازاریاب مربوط به صنعت نفت و گاز کار می کنند. دانشکده اقتصاد و مدیریت گوبکین، ارتباطات نزدیکی با دانشگاه های چین، آلمان، فرانسه، انگلستان، ایالات متحده آمریکا، کانادا، هلند، نروژ، سوئد و سایر کشورهای جهان، شرکت های نفت و گاز بین المللی نظیر گازپروم، روسنفت، BP، استاتوییل و غیره دارد.

دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو
دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو

دانشکده تجارت بین المللی نفت و گاز

– تجارت نفت و گاز تجارت انرژی و لجستیک
– مدیریت استراتژیک انرژی مدیریت نوآوری
– اقتصاد و سیاست انرژی جهانی

با توجه به روند جهانی شدن و تجارت نفتی و گاز، برای مدیریت کسب و کار در شرکت های نفت و گاز بین المللی، استخدام کارشناسان با دانش خاصی از انجام فعالیت های نفتی در سطح بین المللی مورد نیاز است. بنابراین، تبدیل شدن به مدیر ارشد شرکت های نفت و گاز، نیازمند آموزش جامع است. دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین وظیفه پرورش کارشناسان و مدیران منخصص در زمینه اقتصاد و مدیریت نفت، تجارت انرژی، لجستیک انرژی، اقتصاد جهانی، ژئوپلیتیک و مدیریت منابع استراتژیک را بر عهده دارد.

دانشکده حقوق

– تاریخ و حقوق نظری قانون محیط زیست و منابع طبیعی
– قانون مدنی و کار قانون مالی و اداری
– قانون مدنی و شاخه های اجتماعی قانون جنایی و جرم شناسی

دانشکده حقوق دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین به دانش عمومی و تخصصی در حوزه حقوق می پردازد. در کنار مطالعات حقوق عمومی، توجه ویژه ای به فعالیت های قانونی شرکت ها و سازمان ها در صنعت نفت و گاز را مورد توجه قرار می دهد. در این دانشکده، بهترین پرفسور ها در حوزه های حقوق انرژی، متخصصان حقوقی صنعت نفت و گاز، از شرکت های عمده نفت و گاز مانند گازپروم، BP، شل، TOTAL و سازمان های دولتی (دیوان عالی، وزارت منابع طبیعی و محیط زیست و دیگران) و همچنین متخصصان شرکت های حقوقی و مشاوره ای (DLA Piper ،Noland، مشاوره، دفتر حقوق کار) در این دانشکده مشغول تدریس می باشند.

دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو
دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو

معرفی امکانات رفاهی دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو

در مورد دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین باید بگوییم که این بار کوزه گر از کوزه شکسته آب نمی خورد! این دانشگاه یکی از دانشگاه های ثروتمند روسیه بوده و بهترین امکانات رفاهی را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد.

خوابگاه دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو

خوابگاه های دانشگاه نفت و گاز گوبکین در اتاق های ۲ و ۳ نفره در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. امکانات خوابگاه مناسب بوده و تمام امکانات تحصیل و استراحت در آن برای شما فراهم است.

کمپ های ورزشی دانشگاه گوبکین

دانشگاه دارای سالن های ورزشی متعدد و تیم های مختلف است که هر سال در رقابت های بین المللی شرکت می کنند. سالن ورزش های رزمی، استخر، کشتی، رقص و ایروبیک، سالن بدنسازی، زمین فوتبال و بسکتبال از جمله امکانات دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین می باشد.

رستوران دانشگاه گوبکین

دانشگاه نفت و گاز گوبکین مانند همه دانشگاه های دیگر دارای مراکز مختلف فروش غذا در بخش های مختلف دانشگاه می باشد. شما می توانید با کمترین هزینه یک غذای لذیذ تهیه و نوش جان کنید.  همچنین این دانشگاه دارای سلف سرویس دانشجویی نیز می باشد.

کمپ های تفریحی

دانشگاه دارای کمپ های زمستانی و تابستانی می باشد و شما می توانید برای استراحت و تفریح، به آنجا بروید. این امکان به دانشجویان فرصت می دهد تا مدتی را به دور از فضای درس و دانشگاه به تفریح پرداخته و یا در فضای آزاد به امور و تکالیف درسی خود بپردازند.

کتابخانه

دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو دارای کتابخانه های مجهز و الکترونیکی می باشد و دارای گنجینه ای با ارزش از انواع کتابها و رفرنس های روز دنیا می باشد.

کلاب ها دانشجویی

شما می توانید در کلاب های دانشجویی شرکت کنید و دوستان بین المللی پیدا کنید و با فرهنگ های مختلف آشنا شوید. برنامه های کنسرت و مراسم ها مانند مراسم دختران شایسته دانشگاه ها، جشن ها و کلاس های تخصصی زبان آموزی از جمله برنامه های ارائه شده در این کلاب ها می باشد.

دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو در روسیه
دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو در روسیه

سایت دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو

لینک سایت دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو در زیر قرار داده شده است. با کلیک بر روی این لینک می‌توانید وارد وب سایت رسمی خود دانشگاه شوید، و اطلاعات و اخبار منتشر شده از سمت دانشگاه را به صورت معتبر و دقیق دریافت کنید.

سایت رسمی دانشگاه گوبکین مسکو

مشخصات کامل دانشگاه گوبکین مسکو:

Name: Gubkin Russian State University of Oil and Gas

Public university in Moscow, Russia. The university was founded in 1930 and is named after the geologist Ivan Gubkin. The university is colloquially known as Kerosinka, meaning ‘kerosene stove’. During the Soviet period, the university, along with the Moscow State University of Railway Engineering, was known for admitting students of Jewish origin while other universities unofficially barred Jewish students

Founded: April 17, 1930

Headcount: 327

Telephone: +7 499 507-82-73, +7 499 507-88-77, +7 499 507-87-87

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *