تحصیل پزشکی در روسیه هدف بسیاری از دانشجویان علاقه مند به رشته پزشکی است. انتخاب این رشته و تحصیل آن در روسیه یک انتخاب هوشمندانه و اقتصادی است. چرا که با داشتن مدرک پزشکی از روسیه به راحتی می توانید در بسیاری از کشورها مشغول به کار شده و یا هنگام برگشت به کشور به سرعت جذب بازار کار شوید. برخی از دانشجویان نگران یادگیری زبان روسی و تحصیل پزشکی به این زبان است اما خبر خوب این است که پزشکی روسیه به سه زبان انگلیسی، روسی و فرانسه تدریس می گردد.
شهریه ارزان تر از دانشگاه های اروپا، تحصیل در بهترین دانشگاه های روسیه با رنکینگ بالا و سطح بالای علمی و آموزشی، شرایط آسان دریافت بورسیه از امتیازاتی است که بسیاری از افراد را به تحصیل در روسیه فرا می خواند. اگر شما نیز علاقه مند به فراگیری پزشکی از بهترین دانشگاه های روسیه هستید، در ادامه با ما همراه باشید.

شرایط تحصیل پزشکی در روسیه

پذیرشدر دانشگاههای پزشکی روسیه کار چندان سخت و زمان بری نیست و نیاز به مدارک خاصی ندارد. شما با اشتن مدرک دیپلم و گذراندن دوره پادفک و کسب حداقل 50% نمره در دروس فیزیک، شیمی، زیست شناسی و زبان انگلیسی می توانید برای پذیرش در بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه اقدام کنید.

طول مدت تحصیل پزشکی در روسیه

شما می توانید مدرک دکترای پزشکی (MD) را در رشته های پزشکی عمومی، دندانپزشکی و پزشکی ورزشی از دانشگاههای روسیه دریافت کنید. این دوره با توجه به نوع زبان آموزشی بین 6 تا 7 سال به طول می انجامد. دوره های پزشکی به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می شود که برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل زبان روسی، یک دوره یکساله پادفک برگزار می شود.
توجه کنید که دوره های MD روسیه با دوره های MBBS (لیسانس پزشکی و لیسانس جراحی) معادل است.

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در روسیه

فرم درخواست ویزا به طور کامل تکمیل و امضا شده
دو عکس پاسپورت با پس زمینه سفید
نامه پشتیبانی ویزا از دانشگاه
کپی فرم پذیرش از دانشگاه
گواهی سلامت و ایدز (HIV)
پاسپورت معتبر

مزایای تحصیل پزشکی در روسیه

دانشگاه پزشکی سچینوا و دانشگاه لامونوسف مسکو از معروف ترین و بهترین دانشگاههای پزشکی روسیه هستند که در ادامه بیشتر با آنها آشنا می شویم.
برای ورود به این دانشگاه ها و سایر دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی روسیه نیازی به آزمون ورودی به معنای کنکور ندارید و این بزرگترین مزیت است. علاوه بر این شما می توانید این رشته مهم را به زبان انگلیسی بیاموزید که زبان بین المللی است و موجب موفقیت های کاری شما در آینده می گردد.
دریافت راحت ویزای تحصیلی و اقامت روسیه، استفاده از کادر علمی مطرح جهانی، برنامه های درسی متنوع، امکان دریافت آسان بورسیه، هزینه های نسبتاً پایین شهریه و تحصیل در دانشگاههای برتر دنیا به همراه مدرک معتبر بین المللی فقط بخشی از دهها مزایای تحصیل پزشکی در روسیه می باشد. برخی از مهمترین مزایای تحصیل پزشکی در روسیه عبارتند از:

تحصیل پزشکی روسیه بدون آزمون

روسیه از کشورهایی است که به راحتی و بدون آزمون دانشجو می پذیرد. در واقع دانشجویان برای پذیرش در دانشکده های پزشکی روسیه نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارند.

تحصیل پزشکی روسیه بدون مدرک زبان

داشتن مدرک زبان یکی از چالش های پیش روی دانشجویان خارجی است اما روسیه این مشکل را نیز حل کرده است. یکی از مزیت های مهم تحصیل پزشکی در روسیه عدم نیاز به مدرک زبان می باشد. دانشجویان پزشکی می توانند این رشته را به دو زبان انگلیسی و روسی بیاموزند. بنابراین اگر علاقه ای به یادگیری زبان روسی ندارید، می توانید پزشکی را به انگلیسی تحصیل کنید.

پایین بودن هزینه تحصیل پزشکی در روسیه

کم بودن هزینه تحصیل پزشکی در روسیه نسبت به کشورهای اروپایی یکی از دلایل اصلی برای انتخاب این کشور جهت ادامه تحصیل است.

مدارک پزشکی معتبر دانشگاه های روسیه

مدارک پزشکی دانشگاه های روسیه توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO)، یونسکو (UNESCO)، وMCI به رسمیت شناخته می شود.

امنیت در دانشگاه های پزشکی روسیه، سطح بالای علمی دانشگاه ها و کیفیت بالای آموزشی، آشنایی با دانشجویان و اساتید خارجی، ورود به بازار کار بین المللی و … از مزیت های دیگر تحصیل در روسیه می باشد.

معایب تحصیل پزشکی در روسیه چیست؟

برای بسیاری از دانشجویان خارجی صحبت کردن به زبان روسی و آب و هوای سرد روسیه چالش های مهمی است اما با قرار گرفتن در محیط روسیه این مشکل به زودی برطرف می شود.

بورسیه پزشکی در روسیه

هر ساله دولت روسیه با اعطای بورسیه به دانشجویان خارجی از آنها حمایت می کند. این بورسیه به گونه ای است که هزینه شهریه، هزینه های اقامت و حتی کمک هزینه تحصیلی مانند هزینه های رفت و آمد و غیره را شامل می شود. (در حدود ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ روبل).
بسیاری از دانشگاه های پزشکی نیز به دانشجویان خارجی بورسیه می دهند. دانشجویان می توانند برای بورسیه های دانشگاهی از طریق موسسه آبادیس پارسیان دانش اقدام کنند. دانشجویان سراسر دنیا می توانند بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی برای اخذ بورسیه پزشکی با دارا بودن برخی شرایط اقدام کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه

دانشگاه ایالتی لومونوسوف (Lomonosov Moscow State University)
دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای (National Research Nuclear University MEPhI)
دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک (Novosibirsk State University)
دانشگاه ایالتی تومسک (Tomsk State University)
دانشگاه فدرال کازان (Kazan Federal University)
دانشگاه ایالتی سن‌پترزبورگ (Saint Petersburg State University)
دانشگاه رودن (RUDN University)
دانشگاه سچینوا مسکو
دانشگاه سماشکو
دانشگاه پاولف
دانشگاه ملی پیروگوف
دانشگاه دولتی ماری روسیه( Mari State University)
دانشگاه علوم پزشکی اورنبورگ روسیه(Orenburg State Medical University)

برای تحصیل در هر کدام از این دانشگاه ها می توانید با کارشناسان آبادیس تماس بگیرید تا کلیه امورات مرتبط با پذیرش و اسکان شما را با کمترین هزینه و در اسرع وقت انجام دهند.

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه

پایین بودن هزینه های تحصیلی و زندگی در روسیه از مهمترین مزیت هایی است که دانشجویان خارجی را جذب این کشور کرده است. اعطای بورسیه تحصیلی آسان نیز توانسته بسیاری از هزینه های تحصیلی را پوشش دهد. هزینه تحصیل پزشکی در روسیه در زبان های مختلف روسی و انگلیسی با یکدیگر متفاوت است با این حال همچنان بسیار پایین تر از هزینه های تحصیل در کشورهای اروپایی است.
هزینه زندگی در روسیه نیز در شهرهای کوچک بسیار ارزانتر از شهرهای بزرگی همچون مسکو می باشد. سبک زندگی افراد نیز در کاهش هزینه ها بی تاثیر نیست. همچنین هزینه تحصیل پزشکی در روسیه با توجه به سطح دانشگاه، امکانات آن و برگزاری دوره های آموزشی متفاوت است. به طور تحصیل پزشکی روسیه به زبان انگلیسی نیازی به گذراندن دوره یک ساله پادفک ندارد. این مساله می تواند بخشی از هزینه های تحصیلی را کاهش دهد.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه پزشکی روسیه 2024 با موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید.

تحصیل پزشکی در روسیه با آبادیس پارسیان دانش

اگر قصد دارید تا با کمترین هزینه و در سریع ترین زمان تمامی مراحل پذیرش در دانشگاه های پزشکی روسیه را انجام دهید و یا به راحتی بورسیه پزشکی روسیه رادریافت کنید، فقط کافیست تا با موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید. تیم با تجربه و متخصص این مجموعه در تمامی مراحل از مشاوره گرفته تا فارغ التحصیلی شما را همراهی می کند.