به موسسه اعزام دانشجو آبادیس پارسیان دانش خوش آمدید
Abadis_Logo_FA

دانشگاه ملی پسفیک روسیه

کشور روسیه از دانشگاه های معتبری در سطح جهانی برخوردار می باشد و همواره دانشجویان زیادی متقاضی برای تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند. دانشگاه ملی پسفیک روسیه از دیگر دانشگاه های این کشور است که سطح آموزشی بالایی دارد و از سراسر جهان دانشجو می پذیرد. از آنجایی که ایران فاصله چندان زیادی با روسیه ندارد و هزینه های پایین تری نسبت به دانشگاه های اروپا دارد، پس دانشگاه های روسیه برای دانشجویان ایرانی بهترین انتخاب به شمار می روند.

وضعیت اقتصادی با ثبات و درحال پیشرفت روسیه، آب و هوای مناسب، سطح بالای نظام آموزشی و توسعه و گسترش دانشگاه ها از عواملی است که دانشجویان را برای تحصیل در این کشور ترغیب می کند. در ادامه می خواهیم شما را با سطح علمی، زمینه های تحقیقات بنیادی، رشته های تحصیلی و دانشکده های دانشگاه ملی پسفیک روسیه آشنا کنیم.

سطح علمی دانشگاه پسفیک روسیه

دانشگاه پسفیک روسیه که در سال ۱۹۵۸ تاسیس شده است، در بین موسسات نوآور روسیه، جایگاه ۲۲ را به خود اختصاص داده است. به همین علت سالانه دارای نود میلیون روبل بودجه از طرف دولت است! دریافت این مقدار بودجه دولتی بخاطر پیروی از برنامه توسعه استراتژیک دانشگاه هاست. در واقع این بودجه برای گسترش و پیشرفت امکانات پژوهشی و آموزشی دانشگاه صرف می شود. ناگفته نماند دانشگاه پسفیک علاوه بر ارائه دوره های آموزشی برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس، از آموزش های باکیفیتی در مقطع پیش دانشگاهی نیز برخوردار است و به تحصیلات تکمیلی نیز می پردازد.

استاندارد بین المللی ایزو ۲۰۰۸، رنکینگ دانشگاه ملی پسفیک روسیه از لحاظ خدمات آموزشی می باشد. دانشگاه پسفیک روسیه توانسته در بخش های خدماتی، حمل و نقل و صنایع ارتباطات بسیار قوی ایجاد کند و به همین علت با ۶۸ تا از دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی دنیا همکاری آموزشی دارد. دوره های کارآموزی، بین المللی بودن دانشگاه و تبادل دانشجو باعث شده دانشگاه پسفیک روسیه تا سال ۲۰۲۵ میلادی یکی از چهار دانشگاه برتر منطقه شود.

میزان سرمایه ای که به توسعه برنامه های آموزشی این دانشگاه تخصیص داده شده، حدود ۱۰ میلیارد روبل است!

رشته های تحصیلی دانشگاه ملی پسفیک روسیه

رشته های تحصیلی ارائه شده توسط دانشگاه ملی پسفیک روسیه، اکثرا علوم ریاضی و فیزیک هستند و برخی رشته های مقطع لیسانس در مقاطع ارشد و دکتری وجود ندارند و بالعکس. در دانشگاه پسفیک روسیه، بیشتر از ۲۰ دانشکده علمی آموزشی تاسیس شده که همه آنها بین المللی هستند. با برخی از رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود آشنا می شوید:

رشته های تحصیلی مقطع لیسانس

اقتصاد، مهندسی نرم افزار، مدیریت، فلسفه، تاریخ، جغرافیا، جامعه شناسی، بوم شناسی، فیزیک، الکترونیک، زیست شناسی، زبان شناسی، روانشناسی، زمین شناسی، جهانگردی، شیمی، مکانیک، ریاضیات کاربردی و انفورماتیک، روزنامه نگاری، روابط بین الملل، مطالعات سیاسی، فناوری اطلاعات و انفورماتیک بنیادی، سیستم ها و فناوری های اطلاعاتی، دانش نظری حقوق.

رشته های تحصیلی مقاطع ارشد و دکتری

معماری، متالوژی، مدیریت، امور مالی و اعتباری، ریاضیات کاربردی و انفورماتیک، تجارت، سیستم ها و فناوری های اطلاعاتی، مهندسی نرم افزار، دانش نظری حقوق، زبان شناسی، اقتصاد، جنگل داری، مهندسی نیروگاه، کار اجتماعی، ایمنی تکنوسفر.

تحقیقات بنیادی و کاربردی در دانشگاه پسفیک

سال ها پیش تحقیقات بنیادی مهمی در دانشگاه ملی پسفیک روسیه صورت گرفت. تحقیقاتی که نتایج خوبی داشتند و مثمر ثمر واقع شدند. تئوری هسته ای، نظریه احتمال، سینتیک فرایند سوختن، مدل سازی هدایت حرارتی، ریاضیات و الگوریتم ها، پدیده نوری مغناطیسی و پردازش تصاویر زیرزمینی از تحقیقات بنیادی دانشمندان این دانشگاه بوده است!

از زمینه های تحقیقات کاربردی دانشگاه پسفیک روسیه می توان به طراحی سیستم های اطلاعاتی کامپیوتر، علم مواد کاربردی، اندازه گیری، حفاظت از محیط زیست و جنگل ها، تولید انرژی های جایگزین، سیستم های پردازش اطلاعات، ابزار های محاسبه و کنترل، گسترش سیستم های رباتی، طراحی سازه های شهری و صنعتی، فناوری ساخت و ساز مدرن و مشکلات حمل و نقل اشاره کرد.

معرفی دانشکده ها پسفیک روسیه

همانطور که گفته شد دانشگاه ملی پسفیک روسیه شامل بیش از ۲۰ دانشکده بین المللی می شود که می خواهیم به معرفی ۹ مورد از مهم ترین و معروف ترین دانشکده ها بپردازیم.

شرایط پذیرش دانشگاه پسیک روسیه

برای پذیرش در دانشگاه پسفیک روسیه نیاز به شرایط خاصی ندارید. یکی از مزایای تحصیل در روسیه سهولت پذیرش در دانشگاه های آن است. محدودیت سنی، شرط معدل و دانستن زبان وجود ندارد. بنابراین با خیالی آسوده می توانید در هر یک از دانشگاه های روسیه ثبت نام کنید. اما قبل از ورود به دانشگاه باید در دوره پادفک و یا آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر نمره قبولی دریافت کنید.
بعد از پذیرش می توانید در خوابگاه دانشگاه پسفیک روسیه اقامت کنید و از خدمات آن بهره مند شوید. در صورت هر گونه سوال یا ابهام با موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

راهنمایی برای ثبت نام در دانشگاه پسفیک روسیه

گر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ملی پسفیک روسیه را دارید بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش که در زمینه اعزام دانشجو به روسیه متخصص هستند، مشورت کنید. این موسسه شما را در انتخاب بهترین دانشگاه های روسیه، بهترین رشته و تمامی جزییاتی که به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید،‌ یاری می کند.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به موسسه آبادیس پارسیان دانش.