آزمون پادفک روسیه

دوره پادفک روسیه

دوره پادفک روسیه (подготовительный факультет) دوره ای است که در طی آن دانشجویان خارجی، زبان روسی را می آموزند. از آنجایی که بیشتر دانشگاه های روسیه دروس خود را به زبان روسی تدریس می کنند، برای تحصیل در روسیه نیازمند دانستن زبان روسی هستید. بر همین اساس دانشجویان خارجی قبل از ورود به دانشگاه های روسیه در دوره پادفک ثبت نام می کنند تا برای ورود به دانشگاه به زبان روسی مسلط شوند.

بسیاری از علاقه مندان به ادامه تحصیل در روسیه نام پادفک را شنیده اند و سوال شان این است که دوره پادفک چیست؟ در واقع دانشجویان بین المللی که از کشورهای دیگر قصد تحصیل در روسیه را دارند، ‌قبل از ورود به دانشگاه در دوره پادفک شرکت می کنند. زمان تحصیل در این دوره که به «دوره آمادگی» نیز معروف است، حدودا یک سال می باشد. بعد از گذراندن این دوره در صورت موفقیت دانشجو به وی مدرک زبان روسی сертификат اعطا می شود. به این مدرک torfi گفته می شود و با دریافت آن دانشجو می تواند در کنار دانشجویان روسی تحصیل کند.

ثبت نام دوره پادفک روسیه

برای گذراندن دوره پادفک نیازمند ثبت نام در این دوره هستید. تاریخ ثبت‌ نام دوره پادفک روسیه بسته به دانشگاه محل تحصیل متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق در این زمینه بهتر است با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش یا شماره تلفن 989307080740 تماس بگیرید.

با توجه به استقبال دانشجویان برای تحصیل در روسیه توصیه می شود برای ثبت نام در دوره آزمون پادفک روسیه زودتر اقدام کنید. معمولا زمان ثبت نام دوره پادفک روسیه از اواسط فروردین تا اوایل مرداد ماه می باشد و آغاز دوره پادفک از اواخر شهریور تا تیر ماه سال آینده می باشد. در پایان دوره از دانشجویان آزمون گرفته می شود و در صورت قبولی می توانند وارد دانشگاه شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه دوره پادفک دانشگاه های روسیه با شماره تلفن های موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید.

مدارک برای ثبت‌نام پادفک روسیه

مدارکی که برای ثبت‌نام در آزمون پادفک روسیه نیاز لازم است، شامل موارد زیر می شود :

لازم بذکر است کلیه مدارک باید به زبان روسی ترجمه شده باشد!

آزمون پادفک روسیه
آزمون پادفک روسیه

نحوه ثبت‌نام در دوره پادفک

متقاضیان تحصیل در روسیه و ثبت نام در دوره پادفک روسیه می توانند با کارشناسان آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرند و از نحوه ثبت نام مطلع شوند. بهتر است قبل از اقدام برای ثبت نام نسبت به تهیه مدارک اقدام کنید.

دوره های اختصاصی پادفک

در دوره پادفک دانشگاه های روسیه علاوه بر آموزش زبان روسی بسته به رشته تحصیلی دانشجو دروس پایه نیز تدریس می شود. معمولا این دورس بعد از ماه چهارم شروع می شود تا دانشجو آمادگی شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه را پیدا کند. در دوره پادفک به دانشجویانی قصد تحصیل در رشته های پزشکی را دارند، زبان روسی، زیست شناسی و شیمی تدریس می شود. مدت زمان تحصیل در دوره پادفک روسیه، یک ساله می باشد که در برخی از رشته ها کمتر نیز می باشد.

دوره پادفک چیست؟

آزمون پادفک روسیه (Podfak) دوره آمادگی تحصیل در روسیه و آشنایی با زبان روسی و دروس اختصاصی زشته تحصیلی شماست! دانشجویان خارجی بعد از گذراندن دوره پادفک باید در آزمون پادفک شرکت کنند که در صورت قبولی موفق به دریافت مدرک پادفک می شوند. اما قبولی در این دوره به معنای قبولی در دانشگاه نمی باشد. بلکه پیش نیاز شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های روسیه است. در صورت قبولی می توانید در پاییز همان سال در دانشگاه ثبت نام کنید. در صورت عدم قبولی در آزمون، می توانید بار دیگر در اواخر تابستان در دوره پادفک ثبت نام نمایید.

در دانشگاه های معتبر روسیه از تمامی دانشجویان روسی و خارجی امتحان ورودی برای وارد شدن به دانشگاه گرفته می شود. برای آمادگی بیشتر در هنگام آزمون ورودی دانشگاه های روسیه با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید و از راهنمایی مفید آنها استفاده کنید.

در حال حاضر می توان در پادفک دانشگاه های زیر ثبت نام کرد

نام دانشگاه شرایط هزینه دوره
دانشگاه رودن آنلاین ۴۹۰۰ دلار
دانشگاه شیمی و تکنولوژی روسیه، مندلیف حضوری و آنلاین ۱۵۳ هزار روبل (مسکو) و ۱۲۷ هزار روبل (تولا)
دانشگاه تیمیریازِف حضوری و آنلاین ۱۷۰ هزار روبل
دانشگاه یکاترینبورگ حضوری و آنلاین (تعداد ساعت آموزش ۲۲۰۰ ساعت)۱۷۰ هزار روبل – (تعداد ساعت آکادمیک آموزش ۱۲۰۰ ساعت آکادمیک) ۷۰ هزار روبل
دانشگاه راستوف نا دانو حضوری و آنلاین ۱۸۳۶۰۰ روبل
دانشگاه پرم حضوری و آنلاین ۱۲۰ هزار روبل
دانشگاه لاباچُفسکی حضوری و آنلاین ۱۸۰ هزار روبل
دانشگاه پدیاتریچسکی ۱۸۵ هزار روبل
دانشگاه چابکسری حضوری و آنلاین حضوری: ۸۳ هزار روبل – آنلاین: ۷۵ هزار روبل
دانشگاه پاولوف حضوری و آنلاین حضوری ۱۸۰ هزار  روبل – آنلاین ۱۳۰ هزار روبل
انستیو پوشکین ۲۷۰ هزار روبل
دانشگاه مچنیکف ۱۷۵ هزار
دوره پادفک

شرایط شرکت در دوره پادفک

در دانشگاه های روسیه شروط سختی برای شرکت در دوره پادفک وجود ندارد. اما با این که شرط سنی و شرط معدل وجود ندارد، برخی از دانشگاه های معتبر ترجیح می دهند دانشجویانی را بپذیرند که از معدل بالاتری برخوردارند. به طور مثال دانشجویانی که نمره بالاتری در دروس زیست و شیمی دبیرستان کسب می کنند،‌ شانس بیشتری برای دریافت سهمیه پادفک، دانشگاه پاولوف دارند. لازم به ذکر است که اگر تحصیل در رشته شما به زبان انگلیسی باشد، به گذراندن دوره آزمون پادفک زبان روسی نیاز ندارید. در این صورت نیاز به ارائه مدرک A2 زبان روسی  فقط برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی دارید.

موسسه ما با افتخار در تمامی مراحل پذیرش در دانشگاه های روسیه در کنار شما خواهد بود.

آزمون پادفک روسیه

سطح سؤالات آزمون پادفک

سؤالات آزمون پادفک در حد دروس پایه‌ ای دبیرستان می باشد و از دروس های ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی سوال پرسیده می شود. به هیچ وجه نگران آزمون Podfak نباشید چرا که سوالات ساده و در حد دروس دبیرستان است که قبلا نیز آنها را آموخته اید. تنها نکته این است که این آزمون به زبان روسی برگزار می شود. نمونه سوالات آزمون پادفک روسیه در همین صفحه قرار داده می شود.

برای آشنایی با منابع آزمون پادفک می توانید آنها را دانلود کرده و مطالعه کنید.

مدرک A2 زبان روسی

از سال ۲۰۲۱ دانشجویان برای ورود به کورس اصلی دانشگاه در رشته های پزشکی باید مدرک A2 زبان روسی را دریافت کنند. افرادی که دوره پادفک را گذرانده اند یا در حال تحصیل در این دوره هستند، باید بدانند که سطح آزمون پادفک بالاتر از A2 می باشد و به راحتی می توانند در این آزمون قبول شوند. بر اساس قوانین آموزشی کشور روسیه، شرکت در آزمون پادفک و دریافت مدرک آن، در روسیه، بلاروس، اوکراین و دانشگاه‌های این کشورها امکان‌ پذیر است.

چرا باید مدرک پادفک بگیریم؟

مهمترین هدف برگزاری آزمون پادفک روسیه، آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان به زبان روسی و راحتی در طول مدت زمان تحصیل است. اما علاوه بر این گذراندن دوره پادفک مزایای دیگری نیز دارد که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

آزمون پادفک روسیه

یکی از شرط های دریافت بورسیه تحصیلی از روسیه دریافت مدرک پادفک است! در واقع به دانشجویان کورس انگلیسی، بورسیه تعلق نمی‌گیرد. برای ورود به دانشگاه‌ هایی که با زبان انگلیسی تدریس می شوند، دریافت مدرک پادفک ضروری نیست اما برای ورود به بازار کار و یا برقراری ارتباط با مردم روسیه و سایر دانشجویان نیاز دارید تا زبان روسی بدانید.