دانشگاه ملی علوم و فناوری روسیه

امروزه NUST MISIS یکی از مراکز آموزشی فعال در زمینه آموزش علوم مواد، متالوژی و معدن است که استعداد دانشجویان را در علوم زیستی و فناوری نانو شکوفا می کند. این دانشگاه در سال ۲۰۱۳ نوسازی شد و برای جذب دانشجویان خارجی از سراسر دنیا برنامه ریزی کرد. این دانشگاه با تاکید بر ادغام علوم، خلاقیت و نوآوری و ایجاد محیطی پویا برای فعال کردن استعداد دانشجویان به کار خود ادامه داد. بر همین اساس شاهد رشد و شکوفایی دانشگاه در سطوح مختلف علمی شد.

دانشگاه ملی علوم و فناوری روسیه (میسیس) یا National University of Science and Technology MISiS  دارای برنامه های علمی، آموزشی و پژوهشی پیشرفته در زمینه تولید فولاد و متالورژی است که در سال ۱۹۱۸ به عنوان زیر مجموعه آکادمی معدن مسکو افتتاح شد.

معرفی دانشگاه علوم و فناوری روسیه

دانشگاه ملی علوم و فناوری میسیس با نام قبلی دانشگاه دولتی فولاد و آلیاژهای مسکو یکی از دانشگاه‌ های دولتی روسیه در علوم فنی است که در سال ۱۹۱۸ میلادی تاسیس شد. این دانشگاه مجهز به بیش از ۳۰ آزمایشگاه علمی با استانداردهای جهانی و ۳ مرکز مهندسی با برجسته ترین دانشمندان روسی و بین المللی دارد که با بزرگ ترین شرکت های خارجی پروژه های مشترک انجام می دهد.

دانشگاه ملی علم و فناوری میسیس با پذیرش دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف محیطی خلاق برای پرورش افراد علاقه مند به علوم فیزیک فراهم کرده است. به طوری که از نظر فعالیت های علمی همچون تعداد چاپ نشریات و انجام پروژه های علوم مهندسی و مواد در بالاترین سطح ژورنال های چهارگانه قرارگرفته است. همچنین در سال ۲۰۱۸ دانشگاه NUST MISIS در رده ۱۰۰ دانشگاه برتر کشورهای در حال توسعه قرار گرفت که توسط Times Higher Education منتشر گشت.

رنکینگ دانشگاه MISiS روسیه

این دانشگاه در سال ۲۰۰۸، بعد از بارها تغییر نام سرانجام به صورت رسمی به نام دانشگاه ملی علم و فناوری میسیس فعالیت خود را ادامه داد تا جزو بهترین دانشگاه‌های روسیه و جهان قرار گرفت. این دانشگاه جزو معدود دانشگاه هایی است که در مهندسی مکانیک، فیزیک و علم مواد در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS مطرح می باشد و رشد قابل توجهی داشته است.

به طوری که  موسسه رتبه بندی جهانی دانشگاه‌ ها موسوم به QS، در بین ۱۰۰۰ دانشگاه برتر جهان، به ان رتبه ۴۲۸ را داد. همچنین رتبه ۴۶ را در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر حوزه معدن و فولاد دارد. دانشگاه MISiS روسیه عضو انجمن متالوژی روسیه است که با سایر دانشگاه های مطرح دنیا از جمله دانشگاه فرایبورگ آلمان و  موسسه ملی پلی تکنیک لورین در نانسی فرانسه همکاری دارد. این داشگاه با جذب دانشجویان روسی و خارجی از نظر ثبت نام چهارمین دانشگاه برتر فنی در روسیه می باشد.

امکانات دانشگاه ملی علم و فناوری MISiS:

دانشگاه ملی علوم مسکو، از سال ۲۰۰۸ تمام تلاش خود را برای حضور در جمع ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا کرده است. ارائه برنامه های مختلف علمی و آموزشی یکی از راهکارهای مفید این دانشگاه در همین راستا می باشد. فراهم کردن برترین امکانات آموزشی و رفاهی برای دانشجویان موجب رضایت خاطر آنها از حضور در محیط آموزشی دانشگاه شده تا با خیالی آسوده به تحقیق و کسب علم بپردازند. شاید بتوان مراکز تحقیقاتی پیشرفته‌ را مهمترین امکاناتی دانست که دانشجویان را برای کشف علوم مختلف سوق می دهد.

همچنین وجود خوابگاه‌ دانشگاه ملی علم و فناوری MISIS، سالن‌های بزرگ غذا خوری، کتابخانه، زمین‌های ورزشی، مراکز درمانی دندان پزشکی و بیمارستان عمومی، فضاهای سبز و غیره از امکانات رفاهی این دانشگاه دولتی روسیه می باشد.

دانشکده‌ های دانشگاه ملی علم و فناوری روسیه

انستیتو و مراکز پژوهشی دانشگاه علوم و فناوری روسیه عبارتند از:

بیش از ۳۰ آزمایشگاه علمی در سطح جهانی و سه مرکز مهندسی، ۱۰ دانشکده و بیش از ۱۰ انستیتو ،۱۱ رشته کارشناسی ارشد و دو رشته تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی بخشی از امکانات دانشگاه علوم و فناوری روسیه می باشد.

اخذ پذیرش از دانشگاه ملی علم و فناوری روسیه (میسیس)

هر ساله بسیاری از دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف دنیا داوطلب ثبت نام در دانشگاه علوم و فناوری روسیه هستند. علاقه مندان به تحصیل در علم مواد و متالوژی در ایران نیز برای ثبت نام و ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام می کنند. نداشتن شرایط سخت همچون نداشتن شرط معدل، محدودیت های سنی و داشتن مدرک زبان برای پذیرش، باعث شده تا MISiS یکی از جذاب ترین دانشگاه ها برای ادامه تحصیل باشد.

برای حل مساله زبان دانشجویان خارجی می توانند در یک دوره آمادگی (پادفک) شرکت کنند و علوم پایه را به زبان روسی آموزش ببینند. دانشجویان بعد از اتمام این دوره، در آزمون شرکت کرده و در صورت قبولی وارد کورس اصلی دانشگاه می شوند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پذیرش از دانشگاه‌ میسیس روسیه، می‌توانید با مشاوران موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید و از راهنمایی های آنها در زمینه نحوه ثبت نام، تاریخ اقدام برای اخذ پذیرش و سایر موارد استفاده کنید.

دریافت بورسیه از دانشگاه میسیس روسیه

وزارت علوم روسیه سالیانه تعداد ۱۵ هزار بورسیه تحصیلی را به دانشجویان خارجی اعطا می کند. بنابراین دانشگاه میسیس روسیه یکی از دانشگاه هایی است که می توانید برای تحصیل در آن از دولت روسیه بورسیه بگیرید. امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بسیار راحت تر است. بنابراین می تونید برای دریافت بورسیه از این دانشگاه مدتی قبل از ثبت نام اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با موسسه آبادیس پارسیان دانش در تماس باشید.

برخی از افراد مشهوری که در این دانشگاه تحصیل کرده‌اند عبارتند از:

برای پیوستن به جمع دانشمندان و نام داران مشهور دنیا می توانید برای ثبت نام در دانشگاه علوم و فناوری روسیه (میسیس) اقدام کنید. اینجا یکی از برترین دانشکده های فنی روسیه و جهان است. آبادیس پارسیان دانش از ابتدا تا انتهای تحصیل در کنار شماست!