دانشگاه فدرال خاور دور روسیه
ب نکات سایت توجه کن

دانشگاه فدرال خاور دور روسیه (FEFU) - فدرال شرقی

برای کسی که قصد تحصیل در کشور دیگری را دارد مهم ترین مسئله انتخاب یک دانشگاه مناسب و معتبر است تا بتواند به موفقیت های بزرگ علمی و تحصیلی دست پیدا کند. دانشگاه فدرال شرقی روسیه یا همان فدرال خاور دور این امکان را برای دانشجویان، دانشمندان، محققان، ورزشکاران و کارآفرینان آینده فراهم می‌کند تا بتوانند رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند.

معرفی دانشگاه فدرال شرقی روسیه

این دانشگاه به علت داشتن ارتباطات بین المللی با دانشگاه های برتر دنیا، فرصتی عالی در زمینه های مختلف از جمله مشارکت در پروژه ها و پژوهش ها، رویداد ها و تحقیقات در سطح بین المللی را برای دانشجویانش ایجاد می کند. اکثر پژوهش ‌های این دانشگاه در ارتباط با مسائل مهم جهانی است که از جمله پروژه های مطرح آن می توان به اقیانوس شناسی، فناوری نانو، معماری دوست دار محیط زیست و مهندسی رباتیک زیر آب اشاره کرد.

دانشکده های دانشگاه فدرال شرقی روسیه از سطح علمی بسیار بالا و امکانات آموزشی مدرن برخوردارند و جزو ۵ دانشگاه برتر روسیه می باشند. این دانشگاه با بیش از ۲۸۰ دانشگاه بین‌المللی مطرح در ۴۳ کشور دنیا از جمله اتریش، ایرلند، کانادا، اندونزی، مالزی، بریتانیا، چین، کره، ژاپن، نروژ و… همکاری می‌کند. از مزایای این روابط گسترده، برنامه های تبادل دانشجو است. به این صورت که به دانشجویان اجازه داده می شود تا یک یا دو ترم از دوران تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه های مطرح و معتبر دنیا بگذرانند که فرصت مناسبی برای گسترش ارتباطات آکادمیک، استفاده از امکانات به روز، ایجاد لینک های تحصیلی و کاری و… می باشد.

مقاطع تحصیلی دانشگاه فدرال شرقی روسیه

در این دانشگاه تمامی دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان ارائه می شود که دروس زبان انگلیسی هم تدریس می شود. دانشجویان نگران مدرک زبان نیستند زیرا برای زبان روسی دوره پادفک برگزار می شود. مدرک تحصیلی اخذ شده از این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد!

دانشگاه فدرال خاور دور روسیه
دانشگاه فدرال خاور دور روسیه

امکانات خوابگاه دانشگاه فدرال شرقی روسیه

یکی دیگر از امکانات این دانشگاه که آن را از بقیه دانشگاه های روسیه متمایز می کند، خوابگاه های مجهز آن است که از خدمات و امکانات آن می توان به اینترنت پر سرعت، محیط امن، وسایل خانه، فضای زیبا و… اشاره کرد. دانشگاه در منطقه پریمورسکی واقع شده و به علت نزدیکی به مرکز شهر یعنی ولادی‌ وستوک موقعیت بسیار مناسبی دارد. دانشجویان به راحتی به انواع رستوران های روسی و بین المللی، کافه ها، ساختمان های اداری دانشگاه و… دسترسی دارند. این دانشگاه از لحاظ مراکز ورزشی نیز بسیار مجهز می باشد. زمین ‌های ورزشی مختلف، ۲۵ استخر، باشگاه‌ های متعدد و یک استادیوم ۲۰۰۰ نفری از جمله امکانات قابل توجه این دانشگاه می باشد.

مزایای تحصیلی دانشگاه فدرال شرقی

علاوه بر سطح علمی بالا و محیط جذاب و خوبگاه های امن، از دیگر مزایای این دانشگاه می توان به وجود صندوق سرمایه گذاری علمی در راستای حمایت از پروژه های خلاقانه، ترکیبی از آموزش، پژوهش و تحقیق، ورزش و فعالیت های نوآورانه، وجود بیش از ۳۰۰ برنامه آموزشی و تحقیقاتی، امکان شرکت در پروژه های بزرگ برای فارغ التحصیلان، عدم وجود فیلتر سنی و امکان گرفتن پذیرش حتی با وجود سن بالا، مهم نبودن معدل دیپلم، عدم نیاز به ارائه مدرک زبان و… اشاره کرد که به نوبه خود این دانشگاه را از دیگر دانشگاه های روسیه متمایز می کند.

هزینه ‌های تحصیل در دانشگاه خاور دور روسیه

یکی دیگر از موارد مهمی که باید در نظر بگیرید، هزینه‌ های تحصیل و زندگی در کشور مورد نظر است. به طور کلی هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه مبلغی بین 5000 تا 9000 دلار می باشد. هرچند که این مبلغ با توجه به رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنید متغیر خواهد بود اما هزینه تحصیل در کشور روسیه، به طور میانگین مبلغی بین 200 تا 300 دلار در ماه می باشد. البته این هزینه ها به شهر محل اقامت و سبک زندگی فرد کاملا بستگی دارد و مبلغ ذکر شده برای یک زندگی دانشجویی ساده در نظر گرفته شده است.

خوابگاه های روسیه به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند که هزینه خوابگاه های دولتی ماهانه 1000 روبل و هزینه خوابگاه های خصوصی 100 تا 200 دلار می باشد. البته امکان دریافت بورسیه برای پرداخت همه یا بخشی از هزینه های تحصیل وجود دارد. مبلغ کمک هزینه پرداختی بسته به رشته و مقطع تحصیلی تان متفاوت خواهد بود. هزینه های مربوط به حمل و نقل، بیمه پزشکی و… شامل بورسیه نمی شوند. به طور میانگین مبالغ پرداختی به عنوان کمک هزینه ماهانه به دانشجویان به شرح زیر است:

دانشکده های دانشگاه فدرال شرقی روسیه

این دانشگاه شامل ۹ دانشکده به شرح زیر می باشد:

دانشگاه فدرال خاور دور روسیه

رشته های دانشگاه فدرال شرقی

برخی از رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه عبارتند از:

دانشگاه فدرال خاور دور روسیه
دانشگاه فدرال خاور دور روسیه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی

سریع ترین راه برای ثبت نام در دانشگاه خاور دور روسیه

اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه فدرال شرقی روسیه هستید اما نمی دانید چه مراحلی را باید برای ثبت نام طی کنید، فقط یک تماس با موسسه آبادیس پارسیان دانش بگیرید. در این موسسه که دارای مجوز لازم از وزارت علوم ایران می باشد، کارشناسان با تجربه و متخصص حضور دارند تا تمامی مراحل پذیرش و ثبت نام در دانشگاه های معتبر روسیه را برای متقاضیان انجام دهند.

با مراجعه حضوری، تماس تلفنی و یا مراجعه به سایت می توانید از خدمات این موسسه و مشاوره رایگان آن برخوردار شوید.