تحصیل در روسیه

فهرست مطالب

ب نکات سایت توجه کن

تحصیل در روسیه

روسیه با دارا بودن دانشگاههای معتبر در دنیا یکی از کشورهای محبوب برای تحصیل افرادی است که می خواهند با کمترین هزینه در بهترین دانشگا هه ای جهان تحصیل کنند. یکی از مزایای تحصیل در روسیه استفاده از دانشگاه‌های برتر دنیاست که نیازی به آزمون ورودی ندارد. دانشگاههای روسیه در رتبه‌بندی جهانی خوبی (رتبه های زیر ۱۰۰) و از کیفیت بالای آموزشی برخوردارند!

تحصیل در روسیه از گزینه‌ های مطرح برای تحصیل می باشد که برای ثبت نام در آنها نیازی به مدرک زبان ندارید. اخذ ویزای تحصیلی آسان، هزینه های ارزان تحصیلی و تحصیل در روسیه و شرایط سهل پذیرش تحصیلی باعث تقاضای بالای تحصیل در روسیه شده است.

تحصیل در روسیه چه مزایایی دارد؟

تحصیل در روسیه به دلیل ارزان بودن شهریه ها و کیفیت بالای آموزش همواره مورد توجه دانشجویان ایرانی می باشد. از آنجایی که دریافت ویزای تحصیلی روسیه برای ایرانیان کار چندان سخت و پیچیده ای نیست و تحصیل در این کشور نیازی به آزمون ورودی دانشگاه ندارد، متقاضیان زیادی خواهان تحصل در روسیه می باشند.

تحصیل ارزان در روسیه

به جرات می توان روسیه را یکی از ارزان ترین کشورهای خارجی برای تحصیل در دانشگاه های با کیفیت نام برد. تحصیل در روسیه به نسبت کشورهای اروپایی و برخی کشورهای آسیایی از هزینه های کمتری برخوردار است و همین امر باعث شده تا از سراسر دنیا متقاضیان زیادی برای تحصیل در روسیه وجود داشته باشد.

علاوه براین دانشگاه‌های برتر روسیه در جهان شناخته شده و معتبر هستند. این دانشگاه ها در رده‌بندی QS، رتبه‌های خوبی دارند. در حالی که در مقایسه کیفی با دانشگاههای اروپایی ارزان و مقرون به صرفه ترند. تنوع زیاد رشته های دانشگاهی که دانشجویان خارجی را می پذیرند نیز مزید بر علت می باشد. تحصیل پزشکی در روسیه با هزینه های پایین، نیاز چندانی به تمکن مالی برای تحصیل در روسیه ندارد. از همین رو افرادی با سطح درآمدی متوسط نیز می توانند از تحصیل در دانشگاه های معتبر روسی بهره مند شوند. همچنین تحصیل در این کشور صرفا مختص تحصیلات آکادمیک نمی باشد. بلکه علاقه مندان می توانند در مدارس روسیه نیز ثبت نام و آموزش را از مقاطع پایین تر در این کشور آغاز کنند.

تحصیل در روسیه
هزینه تحصیل در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه

همانطور که گفته شد شهریه دانشگاه‌های روسیه، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و آسیایی اقتصادی تر است. افرادی که قصد دارند تحصیلات خود را در کشورهای خارجی به پایان برسانند، می توانند روسیه را به عنوان محلی مناسب برای تحصیل انتخاب کنند. هزینه دانشگاه‌ های مختلف بسته به رشته و رتبه دانشگاه متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان مجرب آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید. این موسسه سالهاست که با مجوز قانونی اقدام به اعزام دانشجو به روسیه می کند و از ابتدا تا انتهای پذیرش در دانشگاه را همراه شماست.

راهنمای تحصیل در روسیه

روسیه از معدود کشورهایی است که با توجه به ارائه سطح بالای آموزش و خدمات، هزینه کمتری برای تحصیل دریافت می کند. به همین جهت ایرانی های زیادی که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند، ترجیح می دهند به روسیه سفر کنند. هزینه های تحصیل در روسیه شامل پرداخت شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه و خوراک روزانه می باشد که در مقایسه با دیگر کشورها بسیار مقرون به صرفه است. دانشگاه، رشته و مقطعی که در آن تحصیل می کنید در تعیین میزان شهریه نقش اساسی دارد.

تحصیل به صورت تمام وقت در روسیه به مراتب هزینه بالاتری را در بر می گیرد. همچنین تحصیل پزشکی در روسیه در مقایسه با تحصیل مهندسی روسیه گرانتر است. یادآور می شویم که هزینه تحصیل در شهرهای بزرگی همچون مسکو و سن پترزبورگ از شهرهای کوچکتر مانند تحصیل در کازان روسیه بسیار بالاتر است. بنابراین در هنگام انتخاب دانشگاه به موارد ذکر شده و هزینه های آن توجه کنید. همچنین رشته های پزشکی و یا دندانپزشکی گرانترین رشته های تحصیلی در این کشور هستند.

راهنمای اخذ پذیرش تحصیلی روسیه

ممکن است تحصیل در روسیه از دوره پادفک شروع شود و تا مقطع دکترا ادامه یابد! برای افرادی که بورسیه تحصیلی دارند، دوره پادفک رایگان است اما سایر دانشجویان باید هزینه آن را به صورت جداگانه بسته به دانشگاه انتخابی از هزار تا چهار هزار دلار پرداخت کنند. نکته: اگر در تحصیل رایگان روسیه پذیرش شده باشید اما نتوانید در آزمون نهایی حد نصاب نمره را کسب کنید، هزینه دوره پادفک در روسیه بر عهده شما خواهد بود! برای دریافت هرگونه اطلاعات درباره اخذ پذیرش تحصیلی روسیه با آبادیس پارسیان دانش مشورت کنید!

تحصیل در روسیه
اخذ ویزای دانشجویی

اخذ بورسیه‌ تحصیلی روسیه

کشور روسیه امکان دریافت بورسیه تحصیلی را برای افراد متقاضی فراهم کرده است. چنانچه قصد دارید در بهترین دانشگاه دندانپزشکی در روسیه تحصیل کنید یا تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی را تجربه کنید، می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی روسیه اقدام کنید. بورسیه‌ تحصیلی در این کشور، به صورت دولتی، سازمانی و دانشگاهی می باشد که برای دریافت آن داشتن رزومه تحصیلی مناسب، لازم و ضروری است.

به طور کلی بورسیه می تواند تمام یا بخشی از هزینه های تحصیلی دانشجو را پرداخت نماید.

دریافت ویزای تحصیلی روسیه

یکی از اقدامات لازم برای تحصیل در روسیه، دریافت ویزای تحصیلی است که برای دریافت آن باید به کنسولگری روسیه مراجعه کنید. مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه عبارتند از:

اصل و کپی پاسپورت معتبر
دعوت‌نامه رسمی از دانشگاه برای ورود به روسیه
پر کردن فرم‌های مورد نیاز
عکس به ابعاد ۳.۵ در ۴.۵ سانتی‌متر
تست سلامت
رضایت نامه پدر و مادر (برای افراد زیر ۱۸سال)

خوابگاه دانشجویی در روسیه

هزینه خوابگاه‌ دانشجویی در روسیه بسیار با توجه به شرایط آن متفاوت است اما به طور متوسط در حدود ۵۰ تا ۶۰۰ دلار را شامل می شود. همچنینی ماهانه ۳۰۰ الی ۴۰۰ دلار برای مخارج زندگی دانشجویی در نظر بگیرید.

مزایا و معایب تحصیل در روسیه

ادامه تحصیل در هر کشوری مزایا و معایبی دارد که دانشجویان با توجه به شرایط خود بهترین کشور را برای تحصیل انتخاب می کنند. شرایط تحصیل در روسیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما مهمترین مزیت تحصیل در روسیه، سطح بالای آموزشی در دانشگاه ها و تضمین آینده شغلی در سراسر دنیا می باشد!

برای دریافت اطلاعات و جزییات بیشتر در این باره با کارشناسان ما تماس بگیرید!

هزینه خوابگاه دانشجویی در روسیه

تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم

برای تحصیل در روسیه، داشتن مدرک دیپلم الزامی است و تمامی داوطلبان خارجی که قصد تحصیل به زبان روسی را دارند ملزم به گذراندن دوره پیش نیاز پادفک هستند. یکی دیگر از مزایای تحصیل در روسیه، عدم نیاز به مدرک دیپلم مرتبط با رشته تحصیلی درخواستی می باشد و تنها شرط ورود به دانشگاه روسی گذراندن دوره پادفک می باشد. مقطع تحصیلی در روسیه با دوره ۴ ساله کارشناسی آغاز می شود که دانشجویان برای گذراندن آن نیازمند گذراندن دوره زبان هستند. در هنگام انتخب دانشگاه و رشته تحصیلی دقت کنید که نیاز به آزمون ورودی و انجام مصاحبه دارد یا خیر.

آزمون ورودی دانشگاه های روسیه

شرایط پذیرش در دانشگاه های روسیه همانند کشورهای دیگر روند پیچیده ای ندارد اما ممکن است برای ورود به برخی از دانشگاه های روسیه نیاز به آزمون ورودی داشته باشید. معمولا برای تحصیل پزشکی در روسیه نیاز به پذیرش در آزمون ورودی دارید. برای ورود به دانشگاه های برتر نیازمند کسب بالاترین نمره آزمون سراسری دولتی (EGE) می باشید. بنابراین برای پذیرش در بهترین دانشگاه های روسیه و یا تحصیل دندنپزشکی در روسیه بدون آزمون با متخصصان ما در تماس باشید.

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

برای تحصیل در تمامی رشته های دانشگاه های روسی نیازمند ارسال مدارک به زبان روسی هستید!

دیپلم آبی یا پریزنانیه

دیپلم آبی یا پریزنانیه یا نوستریفیکاتسیا چیست؟

آیا دریافت آن برای ادامه تحصیل در روسیه واجب است؟

دانشجویان کشور روسیه، باید برای ورود به دانشگاه‌های معتبر این کشور، پس از ثبت نام در دوره پادفک (برای افرادی که به روسی تحصیل میکنند و افرادی که به انگلیسی قصد تحصیل دارند، چند ماه قبل از اقدام به پذیرش دانشگاه)، مدارک تحصیلی پیشین خود را در وزارت علوم این کشور ارزیابی یا معادلسازی نمایند.
مدرک یا سرتیفیکیت صادر شده از سوی وزارت علوم روسیه به دیپلم آبی (غلط مصطلح) روسیه یا نوسترفیکاتسیا و پریزنانیه (واریانت درست) شناخته می‌شود.

برای دریافت مدرک پریزنانیه روسیه کافی است که مدرک مقطع قبلی خود، برای مثال مدارک دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی (در صورت وجود) و یا لیسانس (برای ورود به فوق لیسانس) و مدرک فوق لیسانس ( برای ورود به دکترا) + ریزنمرات + پاسپورت با ترجمه‌ی رسمی آن‌ها را به وزارت علوم این کشور ارسال نموده و منتظر بررسی این اسناد باشید که در صورت صحیح بودن آن‌ها، برای شما فیش واریزی ارسال و پس از پرداخت توسط شما در بانک‌های روسیه اطلاعیه‌ای مبنی بر دریافت سرتیفیکیت پریزنانیه برایتان ارسال خواهد شد.

برای دریافت اصل مدرک می‌بایست بصورت حضوری با در دست داشتن تمام مدارک فوق الذکر به سازمان مربوطه مراجعه کنید. پس از آن برایتان سرتیفیکیت پریزنانیه ایمیل می‌شود. شما با در دست داشتن این مدرک بعلاوه مدارک دیگر می‌توانید در دانشگاه‌های معتبر روسیه ثبت نام کنید. جهت انجام پروسه ثبت نام و دریافت پریزنانیه یا معادلسازی یا دیپلم آبی به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

🔹 اسکن رنگی پاسپورت
🔹 ترجمه رسمی پاسپورت
🔹 اسکن مدرک دیپلم و ریز نمرات آن یا 🔹 اسکن مدرک پیش‌دانشگاهی و ریز نمرات آن
🔹 پر کردن فرم درخواست

📌 لازم به ذکر است که صدور اطلاعیه پرداخت و دریافت این مدرک، بصورت معمول حدود ۴۵ روز کاری زمان لازم دارد، البته اگر تمام مدارک صحیح بوده باشد و اخطاری هم در سایت نباشد.

📌 پس هر چه زودتر باید برای دریافت آن اقدام کنید چون برای ثبت نام در دانشگاه های روسیه این مدرک جزو لاینفک مدارک لازم برای ارائه به دانشگاه می‌باشد.

 

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه عبارتند از:

شناسنامه، گواهینامه های تحصیلی در مقاطع قبلی، گواهینامه پزشکی، پاسپورت و ترجمه آن به زبان روسی، ویزای تحصیلی و عکس.

توجه داشته باشید که برای ورود به دانشگاه های روسیه باید پذیرش از دانشگاه و دعوتنامه از اداره پلیس را داشته باشید. بعد پذیرش در دانشگاه مدارک شما به اداره پلیس ارسال می شود تا بتوانید با دریافت دعوتنامه ورود به روسیه برای صدور ویزای تحصیلی اقدام کنید.

تحصیل در روسیه به زبان روسی

اکثر دانشگاه های روسیه کلیه دروس خود را به زبان روسی تدریس می کنند اما اگر در مسکو یا سنت پترزبورگ مشغول به تحصیل می شوید، باید به زبان انگلیسی تسلط داشته باشید. تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی کار چندان دشواری نیست چرا که می توانید به راحتی در کالج زبان انگلیسی روسیه ثبت نام کنید و بعد از طی دوره مسلط به زبان خارجی شوید.

هزینه تحصیلی رشته های مختلف در روسیه

هزینه تحصیلی و شهریه دانشگاه های روسی براساس نوع رشته متغیر است. بنابراین در ادامه شهریه برخی از رشته های آن را بررسی می کنیم:

پزشکی

امکان تحصیل به زبان های انگلیسی و روسی در این رشته را دارید که موجب افزایش شهریه پرداختی می شود. همچنین پزشکی یکی از گرانترین رشته های تحصیل در روسیه می باشد. به طور مثال هزینه تحصیل در دانشگاه رودن روسیه در رشته پزشکی بالاتر از سایر رشته ها می باشد. چرا که به زبان انگلیسی تدریس می شود. به طور میانگین برای تحصیل دندنپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی باید در حدود ۶۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار در هر سال هزینه کنید!

لیسانس یا کارشناسی

دوره لیسانس که ۴ ساله می باشد بین ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار در سال هزینه دارد. اما اگر در رشته های هوافضا، الکترونیک و برخی رشته های مهندسی تحصیل می کنید این میزان شهریه کمی بالاتر است.

کارشناسی ارشد

برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد روسیه باید مدت ۲ سال و سالانه ۲۰۰۰ تا ۷۰۰۰ دلار در نظر بگیرید. برای کسب اطلاعات جزیی تر درباره شهریه دانشگاه های روسی با آبادیس پارسیان دانش تماس حاصل کنید.

تحصیل در روسیه

 موسسات رسمی اعزام دانشجو به روسیه

در حال حاضر موسسات زیادی در زمینه اعزام دانشجو به روسیه و دیگر کشورها فعالیت می کنند. اما برای پیشگیری از هر نوع سوء استفاده و سردرگمی توصیه می شود از طریق موسسه های دارای مجوز قانونی که زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات اداره می شوند، اقدام به نمایید.

موسسه آبادیس پارسیان دانش یکی از موسسات رسمی اعزام دانشجو به روسیه می باشد و با بهره گیری از تیمی متخصص و مجرب می تواند در تمامی مراحل اعزام شما در کنارتان نباشد و بهترین راهکارها را برای انتخاب رشته، کاهش هزینه ها و موفقیت در آزمون های مختلف ارائه دهد.

در صورتی که برای تحصیل در روسیه و یا ثبت نام در کالج های روسیه اقدام می کنید، حتماً از طریق موسسه معتبر آبادیس پارسیان دانش این کار را انجام دهید و از مشاوره رایگان با کارشناسان ما در زمینه تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان، تحصیل دندانپزشکی در روسیه بدون آزمون، تحصیل به صورت تمام وقت در روسیه، خوابگاه روسیه و دوره پادفک در روسیه و هر آنچه باید بدانید بهره مند شوید.

مشاوره تحصیلی در روسیه

آبادیس پارسیان دانش در نظر دارد برای سهولت دانشجویان عزیز مشاوره تحصیلی را با قیمت مناسب در قالب پکیج های زیر ارائه دهد. این مشاوره به صورت تلفنی یا حضوری خواهد بود.

مشاوره تحصیلی با کارشناسان
زمان مشاوره: ۱۵ دقیقه
مشاوره تحصیلی با کارشناسان
زمان مشاوره: ۴۵ دقیقه
مشاوره اختصاصی با مدیریت
زمان مشاوره: ۴۵ دقیقه