دانشگاه های پزشکی روسیه

دانشگاه های پزشکی روسیه

با توجه به اعتبار جهانی و سطح بالای علمی دانشگاه های روسیه همواره این کشور مورد توجه افرادی است که قصد دارند تا در بهترین دانشگاه های جهان با کمترین هزینه تحصیل کنند! از همین رو دانشجویان زیادی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در روسیه هستند. یکی از پر طرفدارترین رشته ها برای تحصیبل در روسیه، رشته پزشکی می باشد. به همین علت دانشگاه های پزشکی روسیه مورد توجه دانشجویان خارجی می باشد.

توصیه می شود برای تحصیل در این رشته با دانشگاه های علوم پزشکی روسیه که وزارت بهداشت ایران آنها را تایید می کند، آشنا شوید.

بهترین دانشگاه پزشکی روسیه

تحصیل در دانشگاه های پزشکی روسیه برای افرادی که اهدافشان را روی کسب علم و دانش در سطح جهانی متمرکز کرده اند، گزینه مناسبی است. این افراد می توانند پس از تحصیل در روسیه به کشورمان ایران بازگشته و در بازار کار موفق عمل کنند! چرا که روسیه کشوری است که برای تحصیلات آکادمیک و تحقیقات علمی ارزش زیادی قائل است. دانشگاه های متعددی در این کشور با هدف گسترش و ارتقای سطح علمی دانشجویان تاسیس شده اند.

بنابراین ممکن است افرادی که قصد انتخاب بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه را دارند، در انتخاب نوع دانشگاه دچار سردرگمی و تردید شوند. اما جای نگرانی نیست با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان حرفه ای موسسه آبادیس پارسیان دانش می توانید اطلاعات کاملی از بهترین دانشگاه پزشکی در روسیه کسب کنید سپس با اطمینان خاطر در دانشگاه های پزشکی روسیه ثبت نام کرده و از تحصیل در روسیه و رسیدن به مدارج بالای علمی برای اشتغال در کشور بهره مند شوید.

در نظر داشته باشید که تقریبا همه دانشگاه های پزشکی روسیه مدرک دکترای پزشکی (MD) را برای رشته های پزشکی عمومی، پزشکی ورزشی و دندانپزشکی ارائه می دهند که برای دریافت آن به طور متوسط ۶ سال تحصیلی زمان لازم است.
یکی از مزایای تحصیل پزشکی در روسیه این است که می توانید این رشته را به هر دو زبان روسی و انگلیسی تحصیل کنید. لازم نیست نگران یادگیری زبان روسی باشید قبل از ورود به دانشگاه در یک دوره پادفک به صورت فشرده زبان روسی و برخی از علوم پایه را می آموزید.

دانشگاه نووسیبیرسک روسیه
دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

برای اطلاعات بیشتر در مورد دوره پادفک روی دکمه زیر کلیک کنید

لیست دانشگاه های پزشکی روسیه

در ادامه با برخی از مهمترین و معتبرترین دانشگاه های پزشکی روسیه آشنا می شوید. اگر قصد دارید در یکی از این دانشگاه ها ثبت نام و تحصیل نمایید کافیست به موسسه آبادیس پارسیان دانش مراجعه کرده و یا با کارشناسان حرفه ای موسسه تماس بگیرید.

دانشگاه پاولوف روسیه

اگر قصد دارید تا در زیباترین و بزرگترین شهر روسیه بعد از مسکو تحصیل کنید، می توانید دانشگاه پاولف را برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی انتخاب کنید. رشته پزشکی و دندانپزشکی در این دانشگاه تدریس می شود که می توانید رشته پزشکی دانشگاه پاولوف را به زبان انگلیسی بیاموزید. این دانشگاه برای تحصیل پزشکی در روسیه به زبان انگلیسی گزینه قابل قبولی است. البته قبل از ورود به کورس اصلی دانشگاه باید دوره پادفک را گذرانده باشید.

دانشکده پزشکی پاولف روسیه

دانشگاه رودن یا دوستی ملل

یکی از بهترین دانشگاه های پزشکی روسیه در پایتخت این کشور قرار دارد. دانشگاه رودن واقع در شهر مسکو رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی را تدریس می کند که می توانید رشته پزشکی دانشگاه رودن را به هر دو زبان روسی و انگلیسی تحصیل کنید. تنها نکته این است که شهریه این رشته در هریک از زبان ها متفاوت است. برای استعلام هزینه شهریه دانشگاه رودن با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید.

برای ورود به دانشگاه رودن روسیه نیازی به آزمون ورودی ندارید. این دانشگاه گزینه جذابی در بین دانشگاه های علوم پزشکی روسیه می باشد.

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه لامانوسف

یکی دیگر از دانشگاه های پزشکی مسکو که می تواند از شما یک پزشک حاذق بسازد، دانشگاه لومونوسف می باشد. در این دانشگاه، رشته پزشکی و داروسازی به زبان روسی ارائه می شود. دوره پزشکی دانشگاه لومونوسف ۶ ساله و دوره تحصیل رشته داروسازی آن ۵ ساله است. همچنین می توانید در دوره پادفک دانشگاه رودن نیز ثبت نام کنید.

دانشگاه سماشکو

شهر مسکو دارای دانشگاه های معتبر متعددی است که دانشگاه سماشکو یکی دیگر از آنهاست. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی می توانید در این دانشگاه ثبت نام کنید و از خدمات متنوع و مجهز آن استفاده نمایید.

دانشگاه سماشکو روسیه

دانشگاه کازان روسیه

احتمالا نام دانشگاه کازان برای افراد علاقه مند به تحصیل در روسیه آشناست. این دانشگاه برای دانشجویانی که نمی خواهند هزینه بالای زندگی در مسکو را بپردازند، گزینه جذاب و محبوبی است. شهر کازان از مسکو و سنت پترزبورگ کوچکتر است و بالطبع هزینه های زندگی دانشجویی نیز در آن کمتر خواهد بود! بنابراین همواره مورد توجه دانشجویان خارجی می باشد.

دانشجویان علاقه مند می توانند رشته های پزشکی و دندانپزشکی را به دو زبان روسی و انگلیسی بیاموزند. دانشگاه کازان دوره پادفک نیز برگزار می کند تا دانشجویان خارجی را برای ورود به کورس اصلی دانشگاه آماده کند.

دانشگاه فدرال کازان روسیه

دانشگاه نووسیبیرسک

اگر شهر نووسیبیرسک را برای ادامه تحصیل در روسیه انتخاب کرده اید، می توانید در رشته پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک ثبت نام کنید. این رشته در این دانشگاه به دو زبان روسی و انگلیسی تدریس می شود. قابل ذکر است که پزشکی دانشگاه نووسیبیرسک در ۲ سال اول به زبان انگلیسی و پس از آن به زبان روسی ارائه می شود!

دانشگاه پیراگوا

از دیگر دانشگاه های علوم پزشکی روسیه دانشگاه پیراگوا می باشد که در شهر مسکو قرار دارد. شهریه رشته پزشکی به زبان انگلیسی با شهریه همین رشته به زبان روسی متفاوت است. معمولا رشته ایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند شهریه گران تری دارند!

دانشگاه پیراگوو

مقدار تقریبی شهریه در دانشگاه ای پزشکی روسیه چقدر است؟

هزینه هایی که در ادامه بیان می شود، مربوط به جدیدترین قیمت های اعلام شده در سال ۲۰۲۳ می باشد. شهریه دانشگاه کازان در رشته پزشکی به زبان روسی 365 هزار روبل و به زبان انگلیسی 494 هزار روبل، دندانپزشکی به زبان روسی 363 هزار روبل و به زبان انگلیسی 468 هزار روبل می باشد.

پزشکی دانشگاه پیراگوف به زبان روسی و انگلیسی 500 هزار روبل شهریه سالانه دارد و هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی به زبان روسی 500 هزار روبل می باشد. همچنین هزینه شهریه رشته پزشکی در دانشگاه رودن به زبان روسی 8500 دلار و پزشکی به زبان انگلیسی 9500 دلار می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق تر و به روز می توانید با شماره تلفن های موسسه تماس بگیرید.

راهنمای کامل تحصیل پزشکی در روسیه

با توجه به این که بهترین دانشگاه‌ پزشکی در روسیه، از سالها پیش طرفداران زیادی دارد، تحصیل پزشکی در روسیه از سراسر دنیا متقاضی داشته و متداول است. علاوه بر ارائه متون آموزشی در بالاترین سطح علمی جهانی دوره های متنوعی نیز برای گذراندن دوره های کارآموزی در بیمارستان ‌ها و کلینیک ‌های پیشرفته روسیه در نظر گرفته شده است.

یکی از مهمترین دلایلی که دانشجویان را علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های پزشکی روسیه کرده است، شهریه های ارزان این دانشگاه ها نسبت به دانشگاه های کشورهای اروپایی است. همچنین تمامی دانشجویان اعم از روسی یا خارجی شهریه تقربا یکسان پرداخت می کنند در حالی که در برخی از کشورهای اروپایی هزینه تحصیل متفاوت می باشد. اعتبار جهانی دانشگاه های روسیه، هزینه کم، کیفیت بالای آموزش و دوره های کارآموزی در بیمارستان های پیشرفته و فرصت ورود و آشنایی با بازار کار از دلایل دیگری است که تحصیل پزشکی در روسیه را جذاب و پرطرفدار کرده است.

آیا تحصیل در دانشگاه های پزشکی روسیه محدودیت سنی دارد؟

تحصیل در روسیه محدودیت سنی و یا معدل ندارد و همین موضوع توانسته جذابیت آن را دوچندان کند! رنکینگ دانشگاه های پزشکی روسیه با رنکینگ دانشگاه های اروپایی و سطح بالای جهان برابری می کند که می تواند در عرصه جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد. برای ثبت نام در بهترین دانشگاه های روسیه برای تحصیل در تمامی رشته ها با موسسه رسمی اعزام دانشجو به روسیه (آبادیس پارسیان دانش) در تماس باشید.

دانشگاه نووسیبیرسک روسیه

آیا شرایط و محدودیت سنی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه وجود دارد؟

کشور روسیه دارای تعداد زیادی دانشگاه پزشکی است که هر کدام سطح علمی بالایی دارند. قصد داریم برخی از دانشگاه ‌های پزشکی روسیه که رتبه ممتازی در این کشور دارند را معرفی کنیم. در این زمینه پارامترهایی چون شهریه، کیفیت، نحوه پذیرش دانشجویان خارجی، ظرفیت و … در نظر گرفته شده است. اگه قصد تحصیل در روسیه را دارید با موسسه ما همرا باشید!

در پاسخ به این سوال باید گفت که به طور کلی هیچ محدودیت سنی برای اخذ پذیرش در دانشگاه های روسیه وجود ندارد. بنابراین نگران نباشید در هر سنی که قصد تحصیل آکادمیک دارید می توانید در یکی از بهترین دانشگاه های روسیه ثبت نام کرده و به راحتی در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنید.

تحصیل رایگان پزشکی در روسیه

آیا امکان تحصیل رایگان پزشکی در روسیه وجود دارد؟ یکی از بهترین راهکارها برای تحصیل رایگان پزشکی در روسیه، دریافت بورسیه تحصیلی می باشد. برای دریافت بورسیه پزشکی روسیه باید شرایط آن را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان آبادیس پارسیان دانش استفاده کنید.

مقاطع تحصیل پزشکی در روسیه

برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌ های پزشکی روسیه را دارند، برنامه ‌های آموزشی متنوعی در نظر گرفته شده است. دانشجویان می توانند در رشته پرستاری یک دوره ۴ ساله را طی کنند و برای رشته‌ های داروسازی، دندانپزشکی و روانشناسی بالینی دوره های ۵ الی ۶ ساله را بگذرانند.

دوره‌ رزیدنت پزشکی نیز یک دوره ۲ تا ۴ ساله می باشد که دانشجو یک دوره کارآموزی را در بیمارستان می گذراند. تحصیل در رشته پزشکی ۶ ساله می باشد که توصیه می شود برای استعلام هزینه های تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های روسیه قبل از ثبت نام حتما با موسسه اعزام دانشجو به روسیه (آبادیس پارسیان دانش) مشورت نمایید.