دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه

خبر مهم و فوری!

زمان ارائه مدارک به دانشگاه سنت پطربورگ

از ۱۵ آپریل تا ۲۱ جون ۲۰۲۴

فهرست اسامی پذیرفته شدگان

۱۵ جولای

دوره پادفک

از ۱۵ ژانویه لغایت ۲۸ آگوست ۲۰۲۴ حضوری و آنلاین

دانشگاه دولتی سنت پترزبورگ روسیه

دانشگاه دولتی سنت‌ پترزبورگ (Saint Petersburg State University)، یکی از قدیمی‌ ترین دانشگاه‌ های روسیه می باشد که در سال ۱۷۲۴ توسط پتر کبیر افتتاح شد. این دانشگاه با رتبه عالی هر ساله دانشجویان روسی و بین المللی زیادی را از کشورهای مختلف دنیا پذیرش می کند. در حال حاضر این دانشگاه بیش از ۴۰۰ ساختمان و ۲۵ دانشکده دارد که امکانات متعددی را در اختیار دانشجویان خود قرار داده است.

درباره دانشگاه سنت پترزبورگ

شعار دانشگاه ملی سنت پترزبورگ این است: “ما مولدان علم هستیم، نه مترجمان علم”!

بنابراین همواره این دانشگاه تلاش کرده است تا متخصصان و دانشمندان بزرگی را به دنیا تحویل بدهد. افراد معروف زیادی در دانشگاه سنت پترزبورگ تحصیل کرده اند که مصداق جمله ذکر شده می باشد. ولادیمیر لنین، ولادیمیر ولادیمیرویچ پوتین، دیمیتری مدودوف، دالیا گریبائوسکایته و پیتر استالوپین از افرادی هستند که در دانشگاه سنت پترزبورگ فارغ التحصیل شده اند. همچنین ۹ نفر از برندگان جایزه نوبل در رشته های مختلف نیز از تحصیل کردگان همین دانشگاه می باشند.

این دانشگاه بهترین امکانات و آزمایشگاه های پیشرفته را در سطح عالی در رشته های مختلف علمی و تحقیقاتی در اختیار دانشجویان قرار می دهد. اگر علاقه مند تحصیل در روسیه هستید، اینجا همان دانشگاه دلخواه شماست.

دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه
دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه

رنکینگ دانشگاه ملی سن پترزبورگ

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ دارای رتبه ۲۲۵ می باشد که رنکینگ جهانی آن در سال ۲۰۲۱ بدین ترتیب می باشد:

رشته های تحصیلی دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

ساختار دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

دانشگاه ملی سنت پترزبورگ یک دانشگاه دولتی است که دولت مستقیما آن را اداره می کند. این دانشگاه دارای ۲۴ بخش است که هر بخش چندین دپارتمان را شامل می شود. ساختمان اصلی متعلق به مسئولان بخش های مختلف تحصیلی می باشد که دانشجویان باید برای انجام کار های اداری، به این ساختمان مراجعه کنند.

دانشگاه سنت پترزبورگ از مجموعه های مختلف ورزشی، مانند استخر ها، سالن های مجهز ورزشی و بدن سازی، ایروبیک، ژیمناستیک،‌ دو و میدانی، ورزش های رزمی، زمین فوتبال، سالن های فوتسال، بسکتبال و غیره تشکیل شده است. علاوه بر این دارای کتابخانه، سالن های مطالعه، کلینیک و صدها مرکز آموزشی و تحقیقاتی می باشد.

سال تحصیلی در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

سال تحصیلی دانشگاه سنت پترزبورگ هر ساله از اول سپتامبر شروع می شود و مدت زمان تحصیلی هر کلاس یک ساعت و نیم می باشد. هر سال تحصیلی ۲ ترم است و هر ترم ۵ ماه!

ترم های تحصیلی این دانشگاه به ترتیب زیر برگزار می شود:

از اول سپتامبر تا آخر دسامبر
ترم اول
از اواسط فوریه تا اواخر می یا ژوئن
ترم دوم
از ۸ روز تا ۲ هفته متغیر است
ترم سوم

دانشجویان باید در پایان هر ترم تحصیلی، در امتحانات واحدهای درسی انتخاب شده شرکت کنند.

خوابگاه دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

خوابگاه های دانشگاه سنت پترزبورگ در دو مکان بسیار زیبا و سرسبز قرار دارند. جزیره واسیلوفسکی واقع در مرکز شهر محل یکی از خوابگاه های این دانشگاه است که محیطی سرسبز و تاریخی می باشد. شهرک تاریخی پترگف با داشتن محیطی آرام و امکانات رفاهی و مجهز یکی دیگر از خوابگاه های دانشگاه ملی سنت پترزبورگ است.

در این خوابگاه ها اتاق های ۱ تا ۳ نفره وجود دارد که خدماتی همچون رستوران،کتابخانه،اینترنت پرسرعت، آشپزخانه و سرویس بهداشتی جداگانه برای هر اتاق ارائه می دهد.

اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه سنت پترزبورگ

هر ساله دانشجویان خارجی می توانند با ارسال مدارک خود را برای دریافت بورسیه تحصیلی روسیه بیازمایند. دولت روسیه هزینه دوران تحصیل را به همراه مقرری ماهیانه دانشجو برعهده می گیرد. متقاضیان دریافت بروسیه باید در آزمونی که سالی یک بار در ژانویه برگزار می شود، شرکت کنند.

مهلت ثبت نام برای متقاضیان از ماه مارس تا ژوئن است که معیار و تعداد بورس تحصیلی بستگی به کشور متقاضی دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی:

دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه

هزینه های تحصیل در دانشگاه ملی سنت پترزبورگ

برای اطلاع از میزان دقیق هزینه های تحصیل در روسیه و دانشگاه ملی سنت پترزبورگ، می توانید با کارشناسان آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید. هزینه تحصیل در روسیه نسبت به رشته و دانشگاه متغیر می باشد. بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های درج شده در بالا و پایین سایت تماس بگیرید (02188708588)

تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه سنت پترزبورگ

مهمترین نکته ای که باید دانشجویان به آن توجه کنند این است که تحصیل در روسیه نیازی به مدرک زبان انگلیسی مانند تافل یا آیلتس ندارد. بلکه با گذراندن یک دوره پادفک می توانند به صورت فشرده زبان روسی را یاد بگیرند و برای ورود به دانشگاه آماده شوند.

دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه
دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه

دوره پادفک در دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه

دانشجویان در دوره پادفک، دانشگاه سنت پترزبورگ علاوه بر آموزش زبان روسی، دروس تخصصی مانند ریاضی، فیزیک، زیست و شیمی را به زبان روسی یاد می گیرند. همچنین در این مدت برای ثبت نام در رشته پزشکی آماده می شوند. افرادی که این دوره را می گذرانند دیگر نیازی به آزمون ورودی ندارند و فقط یک امتحان ساده زبان از آنها گرفته می شود. توجه داشته باشید که دوره پادفک هر کدام از رشته ای تحصیلی این دانشگاه مختص به همان رشته است.

به طور مثال برای تحصیل در رشته پزشکی به زبان روسی، دانشجو باید در پادفک پزشکی تحصیل کند.

بهترین راه پذیرش در دانشگاه سنت پترزبورگ

برای پیشگیری از سردرگمی و صرف هزینه های گزاف، توصیه می شود جهت تحصیل در روسیه با کارشناسان مجرب و متخصص آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید و از ابتدای ثبت نام تا پایان پذیرش را به ما بسپارید. کارشناسان حرفه ای به صورت ۱۰۰٪ رایگان شما را برای پذیرش در هر یک از دانشگاه ها روسیه راهنمایی می کنند و با کمترین هزینه زمینه تحصیل شما را در روسیه فراهم می نمایند.