فهرست مطالب

ب نکات سایت توجه کن

دانشگاه بائومان روسیه (باومان)

دانشگاه بائومان روسیه که در شهر مسکو قرار دارد، از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های پایتخت روسیه است. دانشجویان این دانشگاه در رشته های فنی – مهندسی و علوم کاربردی در مقاطع مختلف تحصیلی مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه بائومان از معتبرترین و ممتاز ترین دانشگاه های صنعتی و فنی کشور روسیه به شمار می آید. هدف این مرکز آموزش مهندسین در زمینه های مختلف فنی و مهندسی مانند صنایع هوا فضا و موشکی، شیمی، نساجی، فناوری و… می باشد. دانشمندان بسیاری در رشته های گوناگون از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که برای کشور روسیه افتخارات زیادی کسب کرده اند.

تاریخچه دانشگاه بائومان

دانشگاه بائومان در سال ۱۸۹۷ میلادی به دستور ژوزف استالین در شهر مسکو و روی تپه ای به نام تپه ی گنجشکان ساخته شد. این دانشگاه از نظر بنا و معماری یکی از دیدنی ترین و زیباترین دانشگاه های جهان است. سبک به کار رفته در ساختمان دانشگاه، باروک و گوتیک است. این مرکز آموزشی دارای ۱۲۴ دانشکده و ۱۱ رشته فنی است. کسب مقام های علمی در سطح جهانی یکی از ویژگی های بارز این دانشگاه است. ۲۶۰۰ استاد و حدود ۳۲ هزار دانشجو در این دانشگاه فعالیت دارند.

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه بائومان

برای ورود به این دانشگاه دانشجویان باید در سه آزمون ریاضی، زبان روسی و فیزیک شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنند. متقاضین دانشگاه فنی بائومان بسیار زیاد هستند و دانشگاه از هر ۱۰ درخواست یک نفر را پذیرش می کند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه بائومان را دارند، قبل از پذیرش در این دانشگاه باید در سه آزمون ریاضی، فیزیک و زبان روسی شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنند. به همین جهت پذیرش در این مرکز کمی سخت است. در طول سال بیش از ۳۰ هزار نفر از سراسر دنیا برای تحصیل در این دانشگاه درخواست می­دهند ولی دانشگاه حدودا یک دهم درخواست ها را برای ادامه تحصیل در این دانشگاه پذیرش می کند.

دوره پادفک در دانشگاه بائومان با حضور اساتید مجرب برگزار می شود. سیستم ارزشیابی نمرات دانشجویان این دانشگاه بر اساس استاندارهای جهانی می باشد. سال تحصیلی از اول ماه سپتامبر آغاز می شود که شامل دو ترم ۵ ماهه است. دو سال اول دانشگاه واحد های عمومی ارائه می شوند و از سال سوم دروس به صورت تخصصی در این مرکز برگزار می شوند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه بائومان روسیه

کشور روسیه در هر سال به ۱۵ هزار دانشجوی بین المللی بورسیه تحصیلی می دهد که شامل تمام مقاطع تحصیلی دانشگاه بائومان مسکو هم می شود. دانشجویانی که رتبه ممتازی در دانشگاه دارند، می توانند از این بورسیه استفاده کنند. این بورسیه شامل هزینه های تحصیل و خوابگاه دانشجویی می شود.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه بائومان

 برای تحصیل دانشجویان در این دانشگاه زبان روسی و انگلیسی از اهمیت زیادی برخوردار است. بعضی از رشته ها به زبان روسی بعضی انگلیسی و حتی تعدادی از رشته ها به زبان چینی تدریس می شود! برای دانشجویان غیر روسی دوره هایی جهت یاد گیری زبان روسی به صورت پادفک در دانشگاه برگزار می شود.

هزینه تحصیل دانشگاه بائومان روسیه

هزینه تحصیل در دانشگاه بائومان روسیه با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت می باشد. برای مقطع کارشناسی این مبلغ از ۱۰۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار است. دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد تمایل به تحصیل در این دانشگاه را دارند باید مبلغی در حدود ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ را بپردازند. هزینه دوره دکتری بالاتر از ۳۵۰۰ می باشد. در مجموع هزینه ی زندگی دانشجویی در این کشور در ماه حدود ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار را شامل می شود. البته برای اطلاع از مقدار دقیق هزینه های تحصیلی روز با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید و از روش های کاهش هزینه های تحصیلی و نحوه دریافت بورسیه اطلاع پیدا کنید.

شعبه های دانشگاه فنی مهندسی بائومان

دانشگاه فنی بائومان دو شعبه تحقیقاتی دارد. نخستین شعبه آن به نام کالوگا است که بزرگترین و مهمترین قسمت دانشگاه می باشد. این مرکز در سال ۱۹۶۰ میلادی برای آموزش و تحقیق تولید ماشین آلات صنعتی شروع به کار کرد. این شعبه ۷ مرکز آموزشی و تحقیقاتی دارد که مراکز آن شامل:

  • مرکز طراحی ماشین آلات صنعتی
  • مرکز تحقیقات نظامی
  • مرکز مدیریت اقتصادی و صنعتی
  • مرکز علوم ورزشی
  • مرکز علوم پایه مهندسی

 

می باشد. همچنین در شعبه دانشگاه فنی کتابخانه بزرگ، سالن مطالعه مجهز و سالن غذاخوری بزرگ و شیکی برای دانشجویان و اساتید مهیا شده است. شعبه تحقیقاتی بعدی دانشگاه فنی دمیتروف می باشد که از سال ۱۹۶۵ شروع به کار کرده است. رادیو تلسکوپ های دانشگاه فنی مهندسی بائومان در این شعبه قرار دارند.

دانشکده ها دانشگاه فنی و مهندسی بائومان مسکو

 دانشگاه فنی بائومان مسکو سومین دانشگاه برتر روسیه است و رتبه جهانی بسیار خوبی دارد. این مرکز بسیار پیشرفته در زمینه های فنی و مهندسی دانشکده های مختلفی دارد که رشته های فنی و مهندسی زیادی در این مکان ها تدریس می شوند. مهمترین دانشکده های این دانشگاه شامل موارد زیر می شود:

درباره دانشگاه فنی بائومان مسکو بیشتر بدانیم!!!

– دانشمندان معروفی که در زیر نام برده می شوند از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند:

سرگی پلویچ کارالیف اولین رئیس سازمان هوا و فضای جماهیر شوروی و مسئول پروژه های فضایی روسیه!

آندری نیکولایویچ توپولف که هواپیما ها و جنگنده های توپولف را ساخته و سازمان هواپیمایی روسیه را بنیان گذاری کرده است.

ولادیمیر سولوویف اولین فضانورد ایستگاه فضایی جهان بوده است.

بزرگ ترین و مجهز ترین کتابخانه فنی و مهندسی در دانشگاه بائومان قرار دارد که شامل منابع چاپی و دیجیتالی می شود. این کتابخانه علاوه بر کتاب، مقالات و پژوهش های علمی، مجلات ونشریات مهمی را در زمینه های فنی و مهندسی به چاپ رسانده است.

­- دانشگاه بائومان حدود ۱۷۵ سال قدمت دارد و با ۸۰ دانشگاه معتبر دنیا در ارتباط است. این ارتباط مفید و عالی باعث شده تا از سراسر جهان دانشجویان بسیاری برای ادامه تحصیل در مقاطع بالا به این دانشگاه بیایند.

– مدت زمان تحصیل دانشجویان برای رشته های مهندسی ۶ سال می باشد.

– رتبه جهانی و رنکینگ دانشگاه بائومان مسکو در سال ۲۰۲۰، ۲۸۴ بوده است.

ثبت نام در دانشگاه بائومان روسیه با آبادیس

شاید بسیاری از شما تمایل دارید تا در دانشگاه بائومان روسیه تحصیل کنید اما اطلاعات کافی در این زیمنه ندارید. اصلا جای نگرانی نیست. کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش با کوله باری از تجربه، دانش و حس مسولیت پذیری در کنار شما هستند. با مراجعه به این مرکز و یا تماس تلفنی و یا حتی آنلاین می توانید از تجربیات آنها بهره مند شوید و به راحتی در دانشگاههای برتر روسیه ثبت نام کرده و ادامه تحصیل دهید.