دانشگاه ایتمو روسیه

سنت پترزبورگ یکی از معروف ترین شهرهای روسیه است که برترین دانشگاه ها را در خود جای داده است. یکی از بزرگ‌ ترین دانشگاه های این شهر که در لیست ۱۵ دانشگاه برتر روسیه نیز قرار دارد، دانشگاه ایتمو (ITMO Univrsity) می باشد. این دانشگاه در زمینه علوم فناوری و برنامه نویسی دانشجو می پذیرد و جایگاه الف را در بین سایر دانشگاه های روسیه کسب کرده است. اگر علاقه مند به تحصیل در دانشگاه ایتمو هستید، بهتر است بدانید که ایتمو در لیست دانشگاه‌ های مورد تایید وزارت علوم ایران قرار دارد.

دانشگاه ایتمو یک مرکز پیشرفته در زمینه علوم مهندسی و فناوری اطلاعات (IT) در دنیا می باشد که در رتبه‌بندی QS رتبه ۷۹ را در بین انشگاه های جهان کسب کرده است.

معرفی دانشگاه ایتمو

هر ساله افراد زیادی از سراسر دنیا متقاضی تحصیل در دانشگاه ایتمو روسیه هستند. این دانشگاه با هدف ایجاد مرکزی تحقیقاتی در سال ۱۹۰۰ میلادی در سنت پترزبورگ افتتاح شد. در حال حاضر با رسیدن به هدف والای خود توانسته بیش از ۱۱۰ رشته تحصیلی را با حضور ۱۲۰۰ استاد در زمینه علوم مهندسی و فناوری تکنولوژی تدریس نماید.

مؤسسات و دانشگاه‌ های علمی معروف دنیا از کشورهای مختلف هلند، فرانسه، آمریکا، استرالیا و غیره با این دانشگاه در ارتباط هستند. اگر علاقه مند به تحصیل در یکی از رشته های رباتیک، فوتونیک، مکاترونیک، آی – تی و فناوری‌ های هوشمند می باشید،  حتما دانشگاه ایتمو را در نظر داشته باشید. این دانشگاه از مقطع کارشناسی تا دکترا در رشته های مختلف علوم مهندسی و آی تی آموزش می دهد.

پردیس اصلی دانشگاه ایتمو دارای ۱۴ ساختمان می باشد که برایدسترسی آسان دانشجویان در مراکز شهر واقع شده اند. وجود چند هزار دانشجو، امکانات کامل علمی و رفاهی، انتشارات و روزنامه خصوصی از جمله امتیازات دانشگاه ایتمو می باشد.

رنکینگ دانشگاه ایتمو روسیه

دانشگاه ایتمو روسیه یکی از ۱۵ دانشگاه برتر این کشور است که در رتبه بندی Qs رنکینگ ۳۶۵ را کسب کرده است. همچنین در رنکینگ QS WUR  رتبه ۷۴ می باشد. این دانشگاه از ۱۴ دانشکده، ۴ مدرسه اصلی و چندین موسسه و مرکز تحقیقاتی تشکیل شده است. دانشجویان می توانند تمامی رشته ها را به زبان روسی تحصیل کنند اما برخی از رشتههای کارشناسی ارشد بین المللی به زبان انگلیسی تدریس می شود.

دانشکده های دانشگاه ایتمو روسیه

دانشگاه بائومان روسیه که در شهر مسکو قرار دارد، از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های پایتخت روسیه است. دانشجویان این دانشگاه در رشته های فنی – مهندسی و علوم کاربردی در مقاطع مختلف تحصیلی مانند کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه بائومان از معتبرترین و ممتاز ترین دانشگاه های صنعتی و فنی کشور روسیه به شمار می آید. هدف این مرکز آموزش مهندسین در زمینه های مختلف فنی و مهندسی مانند صنایع هوا فضا و موشکی، شیمی، نساجی، فناوری و… می باشد. دانشمندان بسیاری در رشته های گوناگون از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند که برای کشور روسیه افتخارات زیادی کسب کرده اند.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه ایتمو

دانشگاه ایتمو در تمامی مقاطع به شرح زیر دانشجو می پذیرد:

رشته‌های ارائه شده در مقطع کارشناسی عبارتند از:

رشته‌های اراده شده در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا عبارتند از:

نحوه پذیرش در دانشگاه ایتمو

پذیرش در اکثر دانشگاه های روسیه بسیار آسان است اما شرایط اخذ پذیرش از (ITMO Univrsity) کمی متفاوت است. این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان به سوابق تحصیلی، نمرات دوره دبیرستان و همچنین رتبه کنکور آنها توجه می کند. با این حال شرایط پذیرش دانشگاه ایتمو بر اساس نوع ملیت، سطح مدرک و منطقه تحصیلی با یکدیگر متفاوت است. در واقع برای پذیرش در این دانشگاه باید در رشته های علوم کامپیوتر حرفی برای گفتن داشته باشید!

علاقه مندان به تحصیل در دانشگاه ایتمو برای گرفتن پذیرش این دانشگاه می بایست فرم درخواست را به همراه سایر مدارک به دانشگاه ارسال کنند. برای ثبت نام در دانشگاه ایتمو و کسب اطلاعات دقیق از نحوه پذیرش و هزینه تحصیلی دانشگاه ایتمو با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید.

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه ایتمو

دانشجویان برای پذیرش در دانشگاه ایتمو روسیه باید مدارک زیر را به دانتشگاه ارسال کنند:

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه ایتمو

یکی از امتیازاتی که تحصیل در روسیه را برای بسیاری از افراد جذاب و تسهیل کرده است، عدم نیاز به مدرک زبان می باشد. برای ثبت نام در دانشگاه های روسیه نیاز به داشتن مدرک زبان ندارید بلکه باید قبلاز ثبت نام در دانشگاه در دوره پادفک ثبت نام کرده و مدرک دوره را دریافت کنید.

امکانات دانشگاه ایتمو روسیه

دانشگاه ایتمو یکی از دانشگاه های مجهز و با امکانات رفاهی فوق العاده ای است که برای تحصیل دانشجویان سراسر دنیا مکانی بی نظیر است. این دانشگاه انواع امکانات متنوعی رفاهی را در اختیار دانشجویان قرار می دهد.

مسابقات برنامه نویسی دانشگاه ایتمو

مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی (ICPC) هر ساله برگزار می شود. این مسابقات از معتبرترین مسابقات جهانی برنامه‌نویسی می باشد که تا سال ۲۰۱۸ میلادی با پشتیبانی شرکت‌ IBM برپا می‌شد. دانشجویان دانشگاه ایتمو نیز هر ساله در این مسابقات شرکت کرده و چندین بار در مسابقات تحقیقاتی و پژوهشی و همچنین مسابقات علمی المپیاد اروپا به کسب مقام نائل شده اند.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه ایتمو

دانشگاه ایتمو برای حمایت از افراد با استعداد و توانمند تحت شرایط خاصی بورسیه تحصیلی اعطا می کند. بورسیه آموزشی متخصصین فناوری اطلاعات یکی از معروف ترین بورسیه های این دانشگاه می باشد که برای دریافت آن باید شرایط خاصی را دارا بود. تسلط به زبان روسی و انگلیسی، عضویت در گروه‌های علمی و تحقیقاتی، نگارش مقاله های علمی،  فعالیت در مسابقات و جشنواره‌ها همچنین انتشار کتاب از امتیازاتی است که در گرفتن بورسیه دانشگاه ایتمو به دانشجو کمک می کند. اگر به دنبال دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه هستید، به دفتر موسسه آبادیس پارسیان دانش مراجعه کنید و یا با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان و متخصصان موسسه بهره مند شوید.

سوالات متداول

بله، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد.

برای دریافت بورسیه از دانشگاه ایتمو روسیه باید فعالیت های علمی و یا دستاوردهای تحقیقاتی داشته باشید.

خیر. برای ثبت نام در کلیه دانشگاه های روسیه می توانید در هر سنی که هستید، اقدام کنید.

خیر. برای تحصیل در روسیه نیازی به مدرک زبان ندارید.