اعزام دانشجو به روسیه

اخذ ویزای دانشجویی روسیه

کشور روسیه به دلیل شرایط مناسبی که دارد و نزدیکی به ایران یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل و دریافت ویزای تحصیلی روسیه برای ایرانیان می باشد. دانشگاههای زیادی در روسیه هستند که مورد تایید وزارت علوم ایران هستند و دانشجویان با خیال آسوده می توانند برای اخذ ویزای دانشجویی روسیه اقدام کنند.

ویزای دانشجویی روسیه و شرایط دریافت آن برای تحصیل

در روسیه قبل از هر چیزی باید اطلاعات کامل جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه را داشته باشید. مشاوران آبادیس پارسیان دانش شما را در تمامی مراحل انتخاب دانشگاه، ثبت نام، اعزام به روسیه جهت تحصیل یاری می کنند و برای هر نوع مشاوره در خدمت شما هستند. روابط سیاسی بسیار خوب میان ایران و روسیه، همچنین نداشتن شرط معدل در برخی از دانشگاه های روسیه برای تحصیل، موضوع اخذ ویزای دانشجویی روسیه را که یکی از مهمترین موضوعات در زمینه پذیرش تحصیلی می باشد، ساده و سریع کرده است.

دانستن اطلاعات کامل در مورد فرهنگ، جامعه، اقتصاد، سیاست و جغرافیای روسیه، از مهم ترین نکات برای انتخاب این کشور و اخذ ویزای تحصیلی روسیه است.

آشنایی با کشور روسیه

کشور روسیه با در برگرفتن یک هشتم مساحت کره زمین، بزرگترین کشور جهان شناخته می شود. زبان رسمی این کشور روسی و واحد پول آن روبل می باشد. در بخش اروپایی روسیه، پایتخت این کشور، مسکو قرار دارد که به عنوان بزرگترین پایتخت دنیا شناخته شده است. از دیگر شهر های بزرگ این کشور می توان به سنت پترزبورگ و کازان اشاره کرد. این شهرها سالیانه مقصد دانشجویان زیادی از سراسر دنیا هستند.

این کشور با ۱۴ کشور اروپایی و آسیایی همسایه است که از جمله این کشورها می توان به ایران اشاره کرد. تبادل فرهنگی بین ایران و روسیه از زمان بسیار قدیم وجود داشته است. وجود دانشگاه های معتبر و شرایط تحصیلی مناسب موجب شده تا دانشجویان زیادی برای ادامه تحصیل به روسیه سفر کنند. به همین جهت ویزای تحصیلی روسیه، انتخاب بسیار مناسبی برای متقاضیان تحصیل در روسیه محسوب می شود.

چرا تحصیل در روسیه؟

تحصیل در کشور روسیه با توجه به رنکینگ بالای دانشگاه های کشور روسیه و هزینه های پایین تحصیل در این کشور بسیار پرطرفدار است! تحصیل در رشته هایی همانند پزشکی و دندانپزشکی روسیه از سایر رشته های تحصیلی متقاضیان بیشتری دارد. امکان تحصیل در مقاطع مختلف و… از دیگر مزیت های تحصیل در روسیه است. تحصیل در روسیه بهترین فرصت برای دانشجویانی است که قصد دارند معتبرترین مدارک تحصیلی را با کمترین هزینه دریافت کنند و بعد از موفقیت بزرگ به کشور عزیزمان ایران برگشته و در بهترین فضای کار مشغول فعالیت شوند.

اخذ ویزای دانشجویی
اخذ ویزای دانشجویی

آیا روسیه برای تحصیل مناسب است؟

سالانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا برای ادامه تحصیل از دانشگاه های روسیه به دنبال اخذ ویزای دانشجویی روسیه هستند. تحصیل در روسیه مزیت های زیادی برای دانشجویان دارد. روسیه حدود ۷۶۶ دانشگاه و مرکز آموزش عالی دارد که هر ساله پذیرای دانشجویان خارجی از سراسر دنیا می باشند!

این دانشگاه ها دارای اعتبار بالایی در سطح جهانی هستند.

تحصیل در روسیه به صورت تمام وقت و حضوری است که به زبان انگلیسی نیز امکانپذیر است! در بعضی از رشته ها مثل پزشکی و داروسازی تحصیل به زبان فرانسه و روسی هم ممکن است. افرادی که می خواهند در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی روسیه به زبان فرانسه یا انگلیسی تحصیل کنند باید قبل از پذیرش مصاحبه شوند!

افرادی هم که می خواهند در روسیه به زبان روسی تحصیل کنند باید قبل از شروع کورس دوره زبان (تقریبا ۱ سال تحصیلی) را بگذرانند و بعد وارد دانشگاه شوند.

ویزای تحصیلی روسیه چیست؟

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در کشور روسیه را دارند برای پذیرش در دانشگاه های این کشور و نیاز به دریافت ویزای تحصیلی هستند. لذا برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه نیز باید قوانین آن را بدانید و رعایت کنید.

مزایای ویزای تحصیلی روسیه

اخذ ویزای دانشجویی

اطلاعات کلی تحصیل در روسیه

برای ثبت نام در دانشگاه های روسیه نیاز به اطلاعات کامل و مفید در این زمینه دارید، اطلاعات کلی تحصیل در روسیه به شرح زیر است:

مدرک زبان جهت تحصیل در روسیه

به طور کلی جهت تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه نیازی به داشتن مدرک زبان نیست، ولی عموما دانشگاه ها یک دوره یک ساله را برای دانشجویان خارجی برگزار نموده و در آن به آموزش زبان روسی می پردازند. امکان تحصیل به زبان های انگلیسی و روسی در دانشگاه های روسیه امکان پذیر است هرچند بر اساس برداشت های آموزشی کیفیت تحصیل به زبان روسی بالاتر از تحصیل در دانشکده های انگلیسی زبان می باشد!!

دوره پادفک در روسیه

دوره پادفک در روسیه یک سال قبل از ورود به رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی است. این دوره شامل آموزش درس های زیست و شیمی به زبان روسی می باشد. طول مدت این دوره دو ترم تحصیلی است و به منظور آشنایی با لغات تخصصی و دروس مقدماتی زیست، شیمی و فیزیک برگزار می گردد. دوره پادفک برای سایر رشته ها نیز بسته به نوع دانشگاه متفاوت است.

ارزشیابی مدرک روسیه در ایران

دانشگاه های روسیه از نظر وزارت بهداشت ایران مشروط بوده و داشتن حداقل معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی تعریف شده در وزارت بهداشت جهت ارزشیابی تحصیلی مدرک فارغ التحصیلان الزامیست!

راهنما، شرایط و هزینه ویزای تحصیلی روسیه بدون مدرک زبان

به طور کلی برای اخذ ویزای دانشجویی روسیه نیاز به مدرک زبان ندارید و دانشجویان بعد از پذیرش در دانشگاه ملزم به گذراندن زبان روسی هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید.

پذیرش دانشگاه های روسیه

اخذ ویزای تحصیلی روسیه و تحصیل در دانشگاه های معتبر روسیه برای متقاضیانی که قصد دریافت مدرکی معتبر و قابل قبول در تمام دنیا را دارند، مناسب است. تحصیل در روسیه به صورت کاملا حضوری و تمام وقت می باشد. زبان رسمی دانشگاه های این کشور روسی است، اما امکان تحصیل به زبان انگیسی نیز وجود دارد. افرادی که برای اخذ ویزای دانشجویی روسیه اقدام می کنند باید بدانند که برای متقاضیان رشته های پزشکی و دندان پزشکی، تحصیل به زبان فرانسوی هم امکان پذیر است.

برای متقاضیان تحصیل به زبان روسی، دوره زبان در خود دانشگاه و طی ۹ ماه در دوره ای به نام پادفک انجام می گیرد. در این دوره برای متقاضیان رشته های زیر مجموعه پزشکی، دروس علوم پایه نیز تدریس می گردد. به متقاضیانی که قصد اخذ مدرک پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی را دارند، اخذ ویزای تحصیلی روسیه را پیشنهاد می کنیم.

از مهم ترین مزیت های اخذ این ویزا در این رشته ها می توان به نکات زیر اشاره کرد:

کدام دانشجویان باید ویزای دانشجویی روسیه بگیرند؟

روسیه کشوری است که شهروندان کشورهای خارجی برای تحصیل در روسیه نیاز به دریافت ویزای دانشجویی دارند. از آنجایی که روسیه عضو اتحادیه اروپا EFTA نیست بنابراین شهروندان اروپایی نمی تواننند بدون ویزا تحصیلی به روسیه وارد شوند!

تنها شهروندان کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) حق ورود به روسیه را بدون ویزای تحصیلی دارند.

اخذ ویزای دانشجویی

مدت زمان تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاه های روسیه

تحصیل در مقطع لیسانس

در این مقطع که ۴ ساله است کافی است متقاضیان، مدرک دیپلم خود را برای ثبت نام در دانشگاه های روسیه ارائه دهد. تمامی دروس در این مقطع به زبان کشور روسیه یعنی روسی تدریس می شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مقطع کارشناسی ارشد دو ساله است و در صورتی که شخص این دوره را در دانشگاه های کشور روسیه سپری کند می تواند نظر استاد خود را برای مقطع دکترا جلب کرده و شانس خود را برای گرفتن بورسیه تحصیلی به ۱۰۰ برساند! در این مقطع زبان تدریس انگلیسی و روسی می باشد، چنانچه متقاضیان مایل باشند در دوره های انگلیسی زبان شرکت کنند باید آیلتس ۶ تا ۶/۵ را اخذ نمایند!

تحصیل در دوره دکترا

به دو صورت رایگان و غیر رایگان می باشد و دانشگاه و اساتید توجه خاصی به دانشجو دارند. اگر دانشجو قصد ادامه تحصیل رایگان در این مقطع را دارد، باید از دانشگاه بورسیه تحصیلی بگیرد. در این صورت دانشگاه مبلغ تقریبا ۲۰۰۰ دلار را سالانه به دانشجو پرداخت می کند و در تحصیل غیر رایگان دانشجو باید هزینه های تحصیل را خودش بر عهده بگیرد.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه به این ترتیب است که فرد مدارک خود را به دانشگاه ارائه دهد تا در صورت تایید، بورسیه دانشجویی به وی تعلق بگیرد. این مدارک عبارتند از:

– مدارک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های معتبر

– حداقل ایلتس ۶

– جلب نظر استاد مشاوری که تز دکترای دانشجو را به عهده دارد

– مقاله های بین المللی نیز می تواند در این زمینه کمک بسیار بزرگی به وی کند.

تحصیل مهندسی در روسیه چگونه است؟

اگر متقاضی تحصیل در روسیه در رشته های مهندسی هستید، این امکان وجود دارد که به زبان انگلیسی تحصیل کنید. از نکات مثبت تحصیل در رشته های مهندسی دانشگاه های روسیه می توان به هزینه های پایین رشته های مهندسی اشاره کرد. شما می توانید در هر رشته ای از شاخه های مهندسی با حدودا هزینه ی ۶۰۰۰ دلار در سال در بهترین دانشگاه های این کشور که اعتبار جهانی دارند، تحصیل کنید. حال اگر شما بخواهید تحصیل مهندسی در دانشگاه های امریکا، انگلستان یا کانادا را انتخاب نمایید، می بایست برای همان مقطع هزینه بالاتری را پرداخت کنید.

اخذ ویزای دانشجویی

اعتبار دانشگاه های روسیه

روسیه از نظر سطح دانشگاهی رتبه بسیار مناسبی در جهان دارد. دانشگاه های روسیه تا حدی پیش رفته اند که در تمامی رشته‌ ها نظیر علوم پایه، علوم ریاضی و فیزیک، علوم شیمی، هوا‌فضا، فنی و مهندسی، نانوتکنولوژی، علوم هنر و موسیقی واحدهای تحصیلی ارائه می دهند. جالب است بدانید دانشگاه های روسیه در بین معتبرترین دانشگاه های دنیا قرار دارند و در بین رشته های مهندسی با ارائه رشته های تخصصی مانند  هوانوردی، مهندسی هوافضا، مهندسی موشک Airport Management، ManagementAviation، Avionics و A&P انتخاب روسیه را جهت ادامه تحصیل آکادمیک به یک انتخاب کاملا یونیک و حرفه ای مبدل ساخته است.

رشته های مهندسی روسیه کدامند؟

برای مثال رشته هایی مثل مهندسی هوافضا و مهندسی موشک که جزو خاص ترین رشته ها هستند شاید در هر کشوری وجود نداشته باشد اما این رشته جزء برترین رشته های دانشگاه های کشور روسیه می باشند و کشور روسیه به طور تخصصی در دانشگاه های مستقل این رشته ها را ارائه می دهد و متخصصین خود را به دانشگاه ها و کشور های مهم دنیا جهت پروژه های تحقیقاتی ارسال می کند. همین نکته موجب شده تا روسیه در بین قدرتمندترین کشور های دنیا در این زمینه قرار بگیرد.

تحصیل این رشته ها در اکثر دانشگاه های آمریکا و اروپا هزینه های بسیار بالایی را برای دانشجو در بر می گیرد. بنابراین اگر قصد تحصیل رشته های مهندسی در روسیه را دارید، نیازی به پرداخت هزینه های گزاف نیست! این نوید را به شما می دهیم که با شرایطی که در بالا ذکر کردیم شما نیز می توانید جهت اخذ ویزای دانشجویی روسیه در رشته های مهندسی با کمترین هزینه اقدام کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در روسیه

برای تحصیل در روسیه همانند کشورهای دیگر نیاز به ارائه مدارک بر اساس قوانین خاص این کشور دارید. یعنی برای پذیرش تحصیلی در روسیه باید این مدارک را تهیه و بعد از آن برای گرفتن پذیرش اقدام نماید. اکثر دانشگاه های روسیه به زبان روسی تدریس می کنند اما در مسکو و سنت پترزبورگ به علت جذب بالای دانشجویان بین المللی بسیاری از دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود. از جمله مدارک اخذ ویزای تحصیلی روسیه، اخذ ویزای دانشجویی روسیه می باشد.

ویزاهای تحصیلی کشور روسیه با ارسال دعوت نامه صادر می گردد و میزبان این دعوت نامه های دانشگاه فرد متقاضی است که برای تحصیل در روسیه در هر مقطعی باید آخرین گواهی مدرک تحصیلی خود را ارائه دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه آشنایی با انواع مدارک لازم برای تحصیل در روسیه مراجعه کرده و یا با شماره تلفن های موسسه تماس بگیرید.

چگونه ویزای دانشجویی روسیه بگیریم؟

جهت اخذ ویزای دانشجویی در روسیه باید به سفارت روسیه مراجعه کنید. مدارک لازم برای اخد ویزای دانشجویی روسیه به قرار زیر است :

بعد از ارائه درخواست جهت اخذ ویزای دانشجویی روسیه باید منتظر پاسخ کنسولگری باشید. بعد از بررسی مدارک سفارت تصمیم می گیرد که شما نیاز به مصاحبه حضوری و یا ارائه مدارک بیشتر دارید یا خیر؟!

دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در روسیه

چرا ایرانیان متقاضی ویزای تحصیلی روسیه هستند؟

بر اساس آمار سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، روسیه بیشترین جمعیت تحصیل کرده دنیا را دارد که در مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا عملکرد بالاتری را ارائه می دهد. تعداد افراد تحصییل کرده آکادمیک در روسیه در سطح بالایی قرار دارد و سالانه افراد زیادی از سراسر جهان برای ادامه تحصیل به روسیه سفر می‌کنند. نزدیکی به ایران، هزینه پایین تحصیل، اعتبار دانشگاه های روسیه و مراحل آسان اخذ ویزای دانشجویی روسیه باعث شده تا ایرانیان زیادی متقاضی تحصیل در روسیه باشند.

هزینه ویزای دانشجویی روسیه

معمولا برای اخذ ویزای دانشجویی روسیه باید هزینه های آن پرداخت شود که شامل:

چه عواملی در تعیین میزان هزینه تحصیل در روسیه موثر است؟

هزینه های تحصیل در روسیه بسته به نوع دانشگاه، نوع رشته تحصیلی و هزینه های جانبی مانند خوابگاه متفاوت می باشد. اما هزینه های ثبت نام و پذیرش دانشگاه های روسیه در قالب ثابت و متغیر می باشد که برای کسب اطلاعات دقیق در این باره با ما در تماس باشید.

اعتبار ویزای تحصیلی روسیه چقدر است؟

ویزای تحصیلی بر اساس نوع رشته تحصیلی شما و میزان مدت زمان تحصیل متغیر است اما به طور کلی می توانید ویزای تحصیلی روسیه را با اعتبار ۵ ساله دریافت کنید.

آیا می توان با ویزای دانشجویی روسیه، خانواد را به روسیه برد یا خیر؟

با اخذ پذیرش از دانشگاه های روسیه امکان دریافت ویزای همراه برای همسر، فرزند، پدر و مادر را ندارید! حتی بعد از ورود دانشجو به روسیه پیوستن خانواده در ویزای تحصیلی ممکن نیست. دانشجویان متاهل برای دریافت ویزای همراه همسر باید به صورت جداگانه جهت اخذ ویزای دانشجویی روسیه برای همسر خود اقدام کند.

آبادیس پارسیان دانش، موسسه رسمی اعزام دانشجو به روسیه

برای تحصیل در روسیه، نیاز به مشاوران متخصص و با تجربه دارید. موسسه آبادیس پارسیان دانش یکی از بهترین موسسات رسمی در زمینه اعزام دانشجو به روسیه، اخذ ویزای دانشجویی روسیه و مشاوره تحصیلی می باشد که با همراهی در تمامی مراحل از آماده کردن مدارک گرفته تا اسکان دانشجو در کنار شماست.

موسسه آبادیس پارسیان با دریافت مجوز رسمی و قانونی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان امور دانشجویان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در زمینه پذیرش تحصیلی دانشجویان در کشور روسیه در تمامی مقاطع تحصیلی آماده خدمت رسانی به شما دانشجویان عزیز می باشد.