فهرست مطالب

ب نکات سایت توجه کن

آکادمی هنرهای تئاتر روسیه

کشور روسیه از دیر باز به هنر تئاتر خود مشهور بوده است. روس ها علاقه ی زیادی به رفتن سالن تئاتر و تماشای آن ‌دارند. به طوری که بلیط نمایش های معروف در این کشور از ماه های پیش فروخته می شود. بر همین اساس ایجاد آکادمی هنرهای تئاتر روسیه رقم خورد. تئاتر برای روس ها فقط یک تفریح نیست بلکه کشف حقایق و الهام گرفتن از آن است.

از این رو مردم روسیه به یاد گرفتن این هنر هم بسیار اهمیت می دهند. در دانشگاه ها و آکادمی های هنر، این رشته جایگاه خاصی دارد و اساتید معروف و متبحر هنر تئاتر، بهترین و کامل ترین آموزش ها را به علاقه مندان این رشته اعم از روس و غیر روس در مدرسه ی هنر نمایشی مسکو می ارائه دهند. یکی از مراکز معروف آموزشی تئاتر روسیه، آکادمی هنرهای تئاتر روسیه است که در این مطلب به بررسی این آکادمی می پردازیم.

معرفی انستیتو هنرهای تئاتر روسیه

آکادمی هنرهای تئاتر روسیه قدیمی ترین و بزرگترین مرکز دولتی در زمینه هنرهای نمایشی است که در سال ۱۸۷۸ میلادی تاسیس شده است. دانشجویان در این آکادمی با روش های سنتی و مدرن، هنر های نمایشی را آموزش می بینند. آکادمی تئاتر وارث آموزش به سبک واقع گرایانه و مردمی معروف به سبک  استانیسلاوسکی است. آکادمی تئاتر روسیه در مرکز شهر مسکو قرار دارد و تا ایستگاه مترو فاصله چندانی ندارد. دانشجویان در این آکادمی طیف های وسیعی از مبانی هنرهای تجسمی را یاد می گیرند. علاوه بر یادگیری هنرهای نمایشی با گرایش های مختلف، نمایش موزیکال، هنرهای آزاد و علوم انسانی را نیز می آموزند.

شرایط پذیرش در آکادمی هنرهای تئاتر روسیه

برای ورود به این آکادمی باید ابتدا مدارک متقاضیان توسط کمیته پذیرش بررسی می شود و سپس، در امتحان ورودی که ۱۰۰ امتیازیست شرکت کند. این آزمون بنا به رشته دلخواه، در دانشکده ها برگزار می شود. اگر متقاضی، مدرک دیپلم ممتاز یا مدال در رشته مربوطه داشته باشد از آزمون اولیه معاف است. آزمون ورودی در اول ژوییه هر سال برگزار می شود. متقاضیان باید مدارک خود را از نیمه خرداد تا آخر همان ماه به دانشگاه ارسال کنند. برای تحصیل در این مرکز بنا به قرارداد دولت روسیه با کشور های دیگر دانشجویان می توانند با ارائه مدارک لازم امکان اخذ بورس تحصیلی وجود دارد.  

آزمون ورودی و دوره های آمادگی در آکادمی تئاتر روسیه

متقاضیان ورود به آکادمی تئاتر اگر بیشترین امتیاز را در آزمون ورودی بدست بیاورند، با توجه به بودجه بندی دانشگاه با ارائه مدارک لازم می توانند ثبت نام کنند. برای قبولی در این آزمون هر دانشکده دوره های آمادگی برگزار می کند که زیر نظر معلمان مجرب داوطلبان برای آزمون ورودی آماده می شوند که احتمال قبولی شان بسیار بالا می رود. توجه داشته باشید که شرکت در این دوره ها دارای هزینه می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در آکادمی تئاتر روسیه

 برای پذیرش و ثبت نام در آکادمی هنرهای تئاتر روسیه مدارک زیر را حتما باید تهیه کنید:

دانشکده های آکادمی هنرهای تئاتر روسیه

آکادمی تئاتر روسیه یکی از بزرگترین و برجسته ترین دانشگاه ها در زمینه ی تئاتر در جهان است و دارای ۸ دانشکده با بهترین تجهیزات و مجرب ترین اساتید هنرهای نمایشی و موسیقی می باشد. در این مرکز دانشجویان در مقاطع کارشناسی چهار سال، کارشناسی ارشد دوسال و در دوره دکترا سه سال تحصیل می کنند. این هشت دانشکده عبارتند از :

در این ۸ دانشکده رشته های بسیار گسترده ای در زمینه های گوناگون برای دانشجویان علاقه مند به هنر های نمایشی و موزیکال ارائه می شود. از همان ترم اول فضای تعاملی خوبی بین اساتید و دانشجویان رشته های مختلف تئاتر در این آکادمی وجود دارد. ایجاد گروه های مختلف هنری می تواند تحصیل در این دانشگاه را جذاب کند. گروه کارکردانی GITIS یکی از گروهای فعال این دانشگاه می باشد.

اشتغال فارغ التحصیلان ممتاز بعد از دانشگاه بسیار آسان است که مزیت تحصیل در این آکادمی محسوب می شود. تئاتر برای دانشجویان مانند یک سکوی پرش است که در این رشته کارگردانان و بازیگران تازه کار برای رسیدن به مراتب بالاتر بسیار تلاش می کنند. دانشجویان می توانند با دکترای تخصصی تئاتر از این آکادمی فارغ التحصیل شوند. اجراهای آنها در شهر مسکو جزء رویداد های مهم شهر بشمار می رود.

رشته های تحصیلی در آکادمی هنرهای تئاتر

تحصیل در آکادمی تئاتر هنری مسکو به صورت تمام وقت و پاره وقت امکان پذیر است. رشته های متنوعی در این مرکز وجود دارد که دانشجویان بر اساس علاقه و استعداد می توانند در هر یک از آنها ثبت نام و و تحصیل کنند. رشته های موجود در دانشگاه هنری مسکو شامل موارد زیر می شود:

هزینه های تحصیل در آکادمی هنرهای تئاتر روسیه

هزینه ی تحصیل در آکادمی هنرهای تئاتر روسیه از ۱۰۰ هزار تا ۳۰۰ هزار روبل در سال بسته به نوع رشته متفاوت می باشد. علاوه بر هزینه دانشگاه، هزینه خوابگاه حدود ۳۰۰ دلار و هزینه زندگی هم که در شهرهای بزرگی مانند مسکو بیشتر است حدود ۴۰۰ دلار در ماه به این موارد اضافه می شود ولی به صورت کلی هزینه تحصیل در روسیه بسیار ارزان تر از موارد مشابه در کشور های اروپایی است.

چگونه در آکادمی هنرهای تئاتر روسیه ثبت نام کنیم؟

اگر علاقه مند به تحصیل در رشته هنر در روسیه هستید و یا عاشق اجرای تئاتر و صحنه نمایش می باشسد، می توانید برای محقق کردن این موضوع به راحتی در آکادمی هنرهای تئاتر روسیه ثبت نام و تحصیل کنید. شاید تصور می کنید پذیرش در چنین دانشگاهی سخت و دشوار است. اما نگران نباشید با مراجعه به موسسه آبادیس پارسیان دانش می توانید در کمترین زمان و با پایین ترین هزینه در این آکادمی و شرکت در موسسات هنری روسیه پذیرش شوید.

کارشناسان با تجربه این موسسه می توانند از لحظه قبل از تصمیم گیری تا پایان پذیرش شما را همراهی کنند.