دانشگاه فدرال کازان روسیه

اطلاعات مهم دانشگاه فدرال کازان ۲۰۲۴-۲۰۲۵

دانشگاه کازان روسیه

دانشگاه کازان روسیه (Kazan Federal University) با قدمت ۲۰۰ ساله یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور روسیه می باشد. این دانشگاه، در ابتدا دولتی بود که در سال ۲۰۰۹ به دانشگاه فدرال ارتقا پیدا کرد.

رشته های ریاضی، شیمی، فیزیک، زبان شناسی و زیست شناسی در این دانشگاه اهمیت ویژه ای دارند. اما رشته هایی همچون فناوری اطلاعات، فناوری نانو، دستاوردها در فارماکولوژی، زمین شناسی و نفت و گاز از رشته های اولویت دانشگاه کازان می باشند. با این حال اگر علاقه مند تحصیل در روسیه هستید باید بدانید که دانشگاه کازان به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های روسیه تحصیل در رشته هایی مانند علوم انسانی، روانشناسی و فرهنگ شناسی و آموزش و پرورش را نیز برای دانشجویان فراهم کرده است.

درباره دانشگاه کازان روسیه

یکی از ویژگی های بی نظیر دانشگاه کازان این ساختمان و معماری جالب آن است. در سال ۱۸۲۵ ساختمان دانشگاه یکی از زیباترین ساختمان های شهر محسوب می شد. این دانشگاه علاوه بر جذابیت های ظاهری یکی از بهترین دانشگاه های روسیه و جهان برای تحصیل در رشته های پزشکی می باشد. دانشگاه فدرال کازان ۲۵۰ دپارتمان، ۱۶ دانشکده و ۱۸ موسسه وابسته دارد. همکاری بین المللی با کشورهایی همچون اسپانیا، مکزیک، برزیل، بریتانیا، آلمان، ژاپن، نروژ، ایتالیا و کره جنوبی نشان دهنده اعتبار بالای دانشگاه در سطح بین المللی می باشد. همچنین جراحی های نوین و استفاده از جراحی میکروسکوپی و لیزری تخصص اصلی این دانشگاه است.

امتحانات ورودی ماه جون دانشگاه کازان 2023

نام درس امتحانی تاریخ و ساعت
مشاوره
تاریخ و ساعت
امتحان
تاریخ اعلام نتایج پذیرش درخواست
نامه تجدید نظر
بررسی تجدید نظر
زیست (روسی) ۱۶ جون ۲۰۲۳
۱۳:۰۰
۱۹ جون ۲۰۲۳
۹:۰۰ - ۱۴:۰۰
۲۱ جون ۲۰۲۳ ۲۱-۲۲ جون ۲۰۲۳ ۲۳ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰ - ۱۵:۰۰
زیست (انگلیسی) ۱۶ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰
۱۹ جون ۲۰۲۳
۹:۰۰ - ۱۴:۰۰
۲۱ جون ۲۰۲۳ ۲۱-۲۲ جون ۲۰۲۳ ۲۳ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰ - ۱۵:۰۰
زبان روسی ۱۹ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰
۲۰ جون ۲۰۲۳
۹:۰۰ - ۱۴:۰۰
۲۲ جون ۲۰۲۳ ۲۲-۲۳ جون ۲۰۲۳ ۲۴ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰ - ۱۵:۰۰
شیمی (روسی) ۲۱ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰
۲۲ جون ۲۰۲۳
۹:۰۰ - ۱۴:۰۰
۲۴ جون ۲۰۲۳ ۲۴-۲۶ جون ۲۰۲۳ ۲۷ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰ - ۱۵:۰۰
شیمی (انگلیسی) ۲۱ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰
۲۲ جون ۲۰۲۳
۹:۰۰ - ۱۴:۰۰
۲۴ جون ۲۰۲۳ ۲۴-۲۶ جون ۲۰۲۳ ۲۷ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰ - ۱۵:۰۰
مصاحبه
(پزشکی و دندان)
۲۰ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰
۲۱ جون ۲۰۲۳
۹:۰۰ - ۱۴:۰۰
۲۳ جون ۲۰۲۳ ۲۳-۲۴ جون ۲۰۲۳ ۲۶ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰ - ۱۵:۰۰
زبان انگلیسی ۲۲ جون ۲۰۲۳
۱۵:۰۰
۲۳ جون ۲۰۲۳
۹:۰۰ - ۱۴:۰۰
۲۴ جون ۲۰۲۳ ۲۴-۲۶ جون ۲۰۲۳ ۲۷ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰ - ۱۵:۰۰
روز رزرو ۲۶ جون ۲۰۲۳
۹:۰۰ - ۱۴:۰۰
۲۸ جون ۲۰۲۳ ۲۸-۲۹ جون ۲۰۲۳ ۳۰ جون ۲۰۲۳
۱۴:۰۰ - ۱۵:۰۰

برنامه زمان بندی امتحانات کازان (مرحله دوم – ماه جون ۲۰۲۳)

منابع امتحان ورودی مصاحبه

پزشکی و دندانپزشکی
نمونه سوال

منابع و نمونه سوالات

زیست (انگلیسی)
انگلیسی

منابع و نمونه سوالات

زیست (روسی)
روسی

نمونه سوالات

زبان روسی
روسی
دانشگاه فدرال کازان روسیه

آدرس دقیق دانشگاه کازان روسیه

Address: Kremlyovskaya St, 18, Kazan, Republic of Tatarstan, Russia, 420008
Hours: Closed ⋅ Opens 8AM Mon
Phone: +7 843 233-71-09
Undergraduate tuition and fees: 90,720 RUB (2009 – 10)
Students: ~ 50200
Campus: Both urban and suburban Former
names: Vladimir Ulyanov-Lenin Kazan State University, Kazan Imperial University
Established: November 17, 1804; 217 years ago
Language: Russian, English, Tatar Academic
staff: ~ 4400

رنکینگ دانشگاه فدرال جهانی کازان

دانشگاه علوم پزشکی کازان را امپراطور الکساندر اول در سال (۱۸۰۴ میلادی) در مرکز شهر کازان بنا کرد. امروزه این دانشگاه با ۴۰۰۰ دانشجوی خارجی از ۹۰ کشور یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان محسوب می شود. دانشگاه فدرال کازان (KFU) یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان است که در رتبه QS سال ۲۰۲۱ مشخص شد. در این رتبه بندی دانشگاه کازان در رشته های ریاضی و فیزیک رتبه ۴۰۰ جهان را دارد و در رشته زبان شناسی جزء ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است!!

جالب است بدانید دانشگاه کازان روسیه حداکثر امتیاز در امکانات (۵ ستاره) را کسب کرده است. تحصیل در دانشگاه فدرال کازان آرزوی هر دانشجویی است که می خواهد مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه ای جهان کسب کند! این دانشگاه بالاترین سطح آموزشی و علمی را داراست و بالاترین استانداردهای علمی دنیا در آن اجرا می شود و رنکینگ جهانی دانشگاه زیر ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان است.

دانشگاه ملی لومونوسف
دانشگاه فدرال کازان روسیه

شرایط تحصیل در دانشگاه کازان

دانشگاه فدرال کازان که سیستم آموزشی دانشجو محور دارد با انجام ارزیابی های متعدد دانشجویان را در تمامی مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی پذیرش می نماید، تمامی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید دوره پیش نیاز و آزمون ورودی را پشت سر گذاشته و مهارت زبانی خود را نیز تقویت سازند. تحصیل در اکثر رشته های دانشگاه کازان به جز علوم پزشکی سه دوره تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را شامل می شود که زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برخی از رشته ها وجود داشته و دانشجویان دوره کارشناسی باید زبان روسی را فراگیرند.

تحصیل به انگلیسی در دانشگاه کازان

تحصیل به زبان انگلیسی از جمله دلایل اعتبار بخشی به یک دانشگاه در سطح بین المللی ست و دانشگاه کازان نیز که به عنوان دانشگاهی برتر در جهان شناخته می شود این زبان را به برنامه های آموزشی خود اضافه نموده است اما زبان انگلیسی در برنامه های کارشناسی بسیار کم کاربرد بوده و در رشته های علوم پزشکی دارای ظرفیت محدود است.

دانشجویانی که زبان انگلیسی را برای تحصیل انتخاب می کنند باید مدرک بین المللی آیلتس و یا تافل را با نمره حداقل ۷ به دانشگاه ارائه دهند، این دانشجویانی اجباری در سپری کردن دوره پادفک نداشته و باید شهریه بالاتری را به دانشگاه پرداخت کنند، دانشگاه فدرال کازان رشته های زیر را به زبان انگلیسی ارائه می دهند:

رشته های تحصیلی دانشگاه کازان

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه کازان

برای ارسال مدارک خود به دانشگاه فدرال کازان روسیه به راحتی می توانید در سایت موسسه آبادیس پارسیان بخش تماس با ما از تمامی مراحل ثبت نام و پذیرش، همچنین هزینه های تحصیلی و دوره پادفک دانشگاه کازان مطلع شوید. کافیست با یکی از شماره های تماس ما تمام سوالات خود را مطرح کنید تا به سادگی به شما پاسخ دهیم.

هزینه تحصیل در دانشگاه فدرال پزشکی کازان

هزینه های تحصیل در دانشگاه فدارال پزشکی کازان، شامل شهریه، هزینه خوابگاه و … مانند هزینه غذا و وسایل مورد نیاز زندگی می باشد. اگر قصد تحصیل در روسیه را دارید می توانید با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید و از تمام اطلاعات لازم برای ثبت نام در دانشگاه، نحوه پذیرش و هزینه های تحصیل با جزییات کامل مطلع شوید.

مزایای تحصیل در دانشگاه کازان

تحصیل در کازان روسیه مزیت های زیادی دارد که یکی از آنها آشنایی با سیستم آموزشی سطح بالا در کنار دانشجویانی است که از کشورهای مختلف دنیا در این دانشگاه حضور دارند. یکی دیگر از امتیازات تحصیل در دانشگاه کازان، شرکت در کلاس رشته های دیگر همانند رشته های هنری، ادبی و فلسفی به صورت رایگان است.

شما می توانید علاوه بر رشته تحصیلی خود در کلاس های رشته مورد علاقه خود نیز شرکت کنید. برگزاری سمینار های علمی سالانه در حوزه علوم پزشکی و حضور اساتید بزرگ دنیا و استفاده از تجربیات آنها یکی دیگر از مزایای تحصیل در دانشگاه کازان روسیه می باشد. همچنین شرکت در بیمارستان ها و آشنایی با محیط کاری در سال اول پزشکی برای دانشجویان فراهم است.

دانشگاه پزشکی کازان روسیه

چگونه از دانشگاه کازان بورسیه تحصیلی بگیریم؟

هر ساله دولت روسیه این فرصت را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد تا برای گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه اقدام کنند. دانشگاه کازان نیز دارای بورسیه ویژه ای می باشد که در آن دولت تمامی هزینه تحصیلی دانشجو را به علاوه مقداری مقرری ماهانه پرداخت می کند. معیار دریافت بورسیه تحصیلی روسیه توسط کشور متقاضی تعیین می شود و دانشجو موظف است برای دریافت بورسیه با دانشجویان دیگر رقابت کند.

این آزمون هر ساله یک بار در ماه ژانویه برگزار می شود اما مهلت ثبت نام آن از مارس تا ژوئن می باشد.

مدارک لازم برای شرکت در رقابت های بورسیه تحصیلی

پزشکی کازان

 

دانشگاه پزشکی دولتی کازان Kazan State Medical University در در سال 1994 توسط کمیته دولتی آموزش عالی روسیه مجوز تأسیس دریافت کرد. این دانشگاه بعد از دانشگاه مسکو و سنت پترزبورگ، سومین دانشگاه دولتی روسیه  بود. سازمان بهداشت جهانی (WHO)  این دانشگاه را به رسمیت می شناسد.

رتبه بندی دانشگاه پزشکی دولتی کازان

اگر قصد تحصیل پزشکی در دانشگاه کازان را دارید، باید بدانید که رتبه شانزدهم را در بین 86 دانشگاه پزشکی کسب کرده است. همچنین رتبه سوم را در بین دانشگاه‌های پزشکی روسیه از آن خود کرده است. دانشگاه پزشکی کازان (KSMU)قدمتی بیش از 200 سال دارد که هر یساله تعداد زیاد یاز دانشجویان خارجی برای تحصیل پزشکی در روسیه اقدام به ثبت نام در کازان می کنند. این دانشگاه با برگزاری دوره پادفک اقدام به پذیرش دانشجو از بین قبول شدگان می نماید. یکی از مزیت های تحصیل پزشکی در کازان این است که دانشجویان می توانند دروس پزشکی را به زبان انگلیسی بیاموزند.

دانشکده های دانشگاه پزشکی دولتی کازان

دانشکده پزشکی عمومی

دانشکده اطفال

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده داروسازی

دانشکده پزشکی پیشگیری

دانشکده مددکاری اجتماعی و مطالعات عالی پرستاری

دانشگاه ایالتی پزشکی کازان

خوابگاه دانشگاه پزشکی دولتی کازان

دانشگاه پزشکی دولتی کازان با دارا بودن ۶ خوابگاه فعال، اقامت راحتی را برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته است. این خوابگاهها مجهز به سالن مطالعه،‌ کتابخانه، مجموعه ورزشی، اتاق خشکشویی، حمام، اتاق کنفرانس و اینترنت می باشند.

شهریه پزشکی کازان

شهریه دانشگاه پزشکی دولتی کازان روسیه در سال  ۲۰۲۳ در حدود 450 هزار روبل می باشد. افزایش شهریه به عوامل مختلفی همچون نوع خوابگاه، استفاده از امکانات بیشتر و … بستگی دارد. در واقع هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه کازان روسیه به طور میانگلین بین 2800 تا 4300 دلار در سال می باشد. البته می توانید برای اخذ بورسیه پزشکی روسیه نیز اقدام کنید که در صورت پذیرفته شدن، دانشگاه کلیه هزینه شهریه و خوابگاه را پرداخت می کند. دانشگاه پزشکی کازان بورسیه های تحصیلی مختلفی را ارائه می دهد که شامل :بورسیه Go clean،بورسیه Hani Zeini، بورسیه Jared J. Davis و بورسیه Inlaks می شود.

طول مدت تحصیل پزشکی در دانشگاه کازان

به طور کلی تحصیل در رشته پزشکی کازان روسیه 6 ساله می باشد که شامل 5 سال آموزش آکادمیک و یک سال دوره کارآموزی می باشد. دوره یکساله کارآموزی برای کسب تجربیات فراوان در محیط بیمارستانی است که بسیار مفید واقع می شود.

نحوه پذیرش در دانشگاه پزشکی کازان

جهت اخذ پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه کازان روسیه باید مراحل زیر را طی کنید:

در پر کردن فرم درخواست ثبت نام

آپلود کردن مدارک شامل

مدارک تحصیلی و ریز نمرات به همراه ترجمه به روسی

پاسپورت و ترجمه پاسپورت به روسی

شناسنامه و ترجمه آن به روسی

عکس پاسپورتی (6 عدد)

گواهی پزشکی

نمره آزمون ورودی

دریافت ویزای تحصیلی

مهر کردن ویزا از طریق سفارت روسیه

ثبت نام در دانشگاه پزشکی کازان

شما نیاز نیست تمامی این مراحل را طی کنید بلکه بهتر است با مشاوران مجرب موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید و صفر تا صد پذیرش در پزشکی کازان را به ما بسپارید. شما را در مسیر اخذ پذیرش در دانشگاه پزشکی کازان همراهی می کنیم.

مدارک لازم برای شرکت در رقابت های بورسیه تحصیلی

توجه داشته باشید که تمام مدارک باید ترجمه و تایید رسمی شده باشد. برای شرکت در آزمون بورسیه تحصیلی روسیه با کارشناسان و متخصصین آبادیس پارسیان دانش در تماس باشید.

دانشگاه فدرال کازان روسیه
دانشگاه فدرال کازان روسیه

خوابگاه دانشگاه فدرال کازان

خوابگاه های دانشگاه کازان از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار هستند به طوری که به دهکده های دانشجویی معروف شده اند. اتاق های یک یا دو نفره برای دانشجویان دکترا و اتاق های ۳ تا ۴ نفره برای دانشجویان سایر مقاطع به همراه امکانات کامل برای دوران تحصیل در روسیه گزینه مناسبی به نظر می رسد.

ساختمان خوابگاه های علوم پزشکی کازان نوساز هستند و امکانات متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند! در سال ۲۰۱۳ یک شهرک مدرن با تمامی امکانات برای بازی های المپیک زمستانی ساخته شد که بعد از اتمام مسابقات، به دانشگاه فدرال کازان واگذار شد. این شهرک دارای امکانات تفریحات آبی، مراکز خرید، رستوران ها و سالن های ورزشی می باشد.

ساختار این دانشگاه، دانشجو محور می باشد. بنابراین تمامی امکانات را برای رفاه دانشجویان و پیشرفت تحصیلی در نظر گرفته است. ۱۱۰۰۰ روبل هزینه استفاده از این امکانات به صورت سالانه است!

مجموعه خوابگاهی دانشگاه فدرال کازان شامل ۱۰ ساختمان خوابگاه است:

خوابگاه شماره ۱

Общежитие №1 ул. Красная Позиция, д.6 т. 272-91-54

خوابگاه شماره ۲

Общежитие №2 ул. Красная Позиция, д.6, корпус 2 т. 272-94-04

خوابگاه شماره ۳

Общежитие №3 ул. Аделя Кутуя, д.2 т. 273-58-01

خوابگاه شماره ۴

Общежитие №4 ул. Красная Позиция, д.6, корпус 3 т. 273-62-01

خوابگاه شماره ۵

Общежитие №5 ул. Гвардейская, д.32 т. 295-51-54

خوابگاه شماره ۶

Общежитие №6 ул. Аделя Кутуя, д.2, корпус 2 т. 273-55-31

خوابگاه شماره ۷

Общежитие №7 ул. Бутлерова, д.6 т. 236-19-53

خوابگاه شماره ۸

Общежитие №8 ул. Пушкина, д.32, корпус 2 т. 238-62-00

خوابگاه شماره ۹

Общежитие №9 ул. Пушкина, д.32 т. 236-38-44

خوابگاه شماره ۱۰

Общежитие №10 ул. Губкина, д.11 т. 272-55-61

مهندسی کازان

دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU روسیه در سال 1890 بتاسیس شد. این دانشگاه از بخش های مهندسی عمران، مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی تشکیل می شد. اما امروزه، دانشگاه فنی و مهندسی کازان، با گسترش رشته های فنی و مهندسی از جمله مهندسی هوا و فضا، رادیوو ارتباطات، مهندسی کامپیوتر و …  بزرگترین مرکز آموزش عالی روسیه در رشته های مهندسی می باشد.

در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو از روسیه و کشورهای مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه مهندسی کازان با تجهیزات متنوع راه را برای آزمایشات و تولید مواد شیمیایی، کار با فلزات؛ همچنین کارگاه های آموزشی، آموزش در نیروگاه برق و … هموار کرده است. اگر قصد تحصیل در روسیه در رشته های فنی و مهندسی را دارید، دانشگاه کازان بهترین انتخاب است. نام این دانشگاه در سال 2011 به دانشگاه ملی فناوری تحقیقات کازان (KNRTU) تغییر پیدا کرد.

برای اطلاع از شرایط ورود به دانشگاه کازان روسیه می توانید با کارشناسان آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید.

زیر مجموعه های دانشگاه KNRTU

برای اطلاع از زمان ثبت نام پادفک کازان با موسسه آبادیس پارسیان دانش در تماس باشید و یا ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

فعالیت های دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU

15 دانشکده آموزشی و پژوهشی در رشته های فنی و مهندسی هزاران دانشجو را از سراسر دنیا در خود جای داده است. بیش از 150 حوزه آموزشی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه تدریس می شود. بیش از 300 استاد و 900 استاد دانشیار در دانشگاه مهندسی کازان مشغول تدریس و آموزش هستند. فقط 6 دانشگاه در روسیه عضو شبکه دانشگاه اوراسیا پاسیفیک (UNINET) هستند که یکی از آنها دانشگاه فنی و مهندسی کازان می باشد. برخی از مهمترین فعالیت های این دانشگاه عبارتند از:

تحقیقات در زمینه شیمی و فناوری مواد پلیمری شامل: مهندسی مکانیک شیمی، الاستومرهای ترموپلاستیک پویا، لاستیک های “سبز”، مواد ضد آب و ضد خوردگی، پلاستیک برای ساخت هواپیما و خودرو.

فناوری مواد پرانرژی شامل: ترکیبات شیمیایی مواد ویژه صنایع دفاعی.

فناوری مواد نانو شامل:  پلیمرها، کامپوزیت ها، افزودنی های زیستی برای انواع سوخت، بلورهای مایع، انواع تصفیه کننده های کاتالیزوری، مواد عایق، تجهیزات انتقال حرارت.

پردازش یکپارچه منابع هیدروکربن شامل: کاربرد مواد کامپوزیتی نانوساختار؛ کاتالیزورهای جدید فرایندها، فرآیندهای شیمیایی موج و پلاسما، فناوری سیالات فوق بحرانی و …. .

فعالیت و پژوهش در زمینه نفت و گاز.

ثبت نام در دانشگاه مهندسی کازان

برای تحصیل در دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU نیازی به مدرک خاصی و یا دانستن زبان روسی نیست. بلکه با هر سنی و شرایطی می توانید در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید.اگر نیاز به اطلاعات دقیق تری در زمینه دانشگاه های مهندسی روسیه دارید، آبادیس پارسیان دانش از صفر تا صد پذیرش در این دانشگاه را برای تان انجام می دهد.