دانشگاه فدرال کازان روسیه

دانشگاه کازان روسیه

دانشگاه کازان روسیه (Kazan Federal University) با قدمت ۲۰۰ ساله یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور روسیه می باشد. این دانشگاه، در ابتدا دولتی بود که در سال ۲۰۰۹ به دانشگاه فدرال ارتقا پیدا کرد.

رشته های ریاضی، شیمی، فیزیک، زبان شناسی و زیست شناسی در این دانشگاه اهمیت ویژه ای دارند. اما رشته هایی همچون فناوری اطلاعات، فناوری نانو، دستاوردها در فارماکولوژی، زمین شناسی و نفت و گاز از رشته های اولویت دانشگاه کازان می باشند. با این حال اگر علاقه مند تحصیل در روسیه هستید باید بدانید که دانشگاه کازان به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های روسیه تحصیل در رشته هایی مانند علوم انسانی، روانشناسی و فرهنگ شناسی و آموزش و پرورش را نیز برای دانشجویان فراهم کرده است.

درباره دانشگاه کازان روسیه

یکی از ویژگی های بی نظیر دانشگاه کازان این ساختمان و معماری جالب آن است. در سال ۱۸۲۵ ساختمان دانشگاه یکی از زیباترین ساختمان های شهر محسوب می شد. این دانشگاه علاوه بر جذابیت های ظاهری یکی از بهترین دانشگاه های روسیه و جهان برای تحصیل در رشته های پزشکی می باشد. دانشگاه فدرال کازان ۲۵۰ دپارتمان، ۱۶ دانشکده و ۱۸ موسسه وابسته دارد. همکاری بین المللی با کشورهایی همچون اسپانیا، مکزیک، برزیل، بریتانیا، آلمان، ژاپن، نروژ، ایتالیا و کره جنوبی نشان دهنده اعتبار بالای دانشگاه در سطح بین المللی می باشد. همچنین جراحی های نوین و استفاده از جراحی میکروسکوپی و لیزری تخصص اصلی این دانشگاه است.

زمان و محل آزمون تمامی رشته های دانشگاه کازان + هزینه

 دانشگاه کازان
 رشته پزشکی دندانپزشکی داروسازی
 شهر کازان
 تاریخ امتحان / کد رشته زبان روسی (۱۸ جولای ساعت ۹ الی ۱۴)
زیست (۱۹ جولای ساعت ۹ الی ۱۴)
شیمی (۲۱ جولای ساعت ۹ الی ۱۴)
مصاحبه پزشکی (۲۰ جلای ساعت ۹)
مصاحبه دندانپزشکی (۲۱ جولای ساعت ۹)
زیست انگلیسی (۱۹ جلای ساعت ۹ الی ۱۴)
شیمی انگلیسی (۲۱ جولای ساعت ۹ الی ۱۴)
زبان انگلیسی (۲۲ جولای ساعت ۹ الی ۱۴)
زبان روسی (زبان روسی – زیست – مصاحبه) انگلیسی (زبان انگلیسی – زیست – مصاحبه) روسی (زبان روسی – زیست – مصاحبه) انگلیسی (زبان انگلیسی – زیست – شیمی) روسی (زبان روسی – زیست)
شهریه سالانه (روبل ۲۰۲۱ – ۲۰۲۲) ۳۶۳/۹۶۰ روبل ۴۶۸/۰۰۰ روبل ۳۶۳/۹۶۰ روبل ۴۶۸/۰۰۰ روبل ۲۴۲/۵۲۰ روبل
 توضیحات ۴۰ نفر ۹۰ نفر ۳۰ نفر ۲۵ نفر ۲۰ نفر

 

دانلود منابع و نمونه سوالات دانشگاه کازان

منابع امتحان ورودی مصاحبه

پزشکی و دندانپزشکی
نمونه سوال

منابع و نمونه سوالات

زیست (انگلیسی)
انگلیسی

منابع و نمونه سوالات

زیست (روسی)
روسی

نمونه سوالات

زبان روسی
روسی

آدرس دقیق دانشگاه کازان روسیه

Address: Kremlyovskaya St, 18, Kazan, Republic of Tatarstan, Russia, 420008
Hours: Closed ⋅ Opens 8AM Mon
Phone: +7 843 233-71-09
Undergraduate tuition and fees: 90,720 RUB (2009 – 10)
Students: ~ 50200
Campus: Both urban and suburban Former
names: Vladimir Ulyanov-Lenin Kazan State University, Kazan Imperial University
Established: November 17, 1804; 217 years ago
Language: Russian, English, Tatar Academic
staff: ~ 4400

دانشگاه فدرال کازان روسیه

رنکینگ دانشگاه فدرال جهانی کازان

دانشگاه علوم پزشکی کازان را امپراطور الکساندر اول در سال (۱۸۰۴ میلادی) در مرکز شهر کازان بنا کرد. امروزه این دانشگاه با ۴۰۰۰ دانشجوی خارجی از ۹۰ کشور یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان محسوب می شود. دانشگاه فدرال کازان (KFU) یکی از ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان است که در رتبه QS سال ۲۰۲۱ مشخص شد. در این رتبه بندی دانشگاه کازان در رشته های ریاضی و فیزیک رتبه ۴۰۰ جهان را دارد و در رشته زبان شناسی جزء ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است!!

جالب است بدانید دانشگاه کازان روسیه حداکثر امتیاز در امکانات (۵ ستاره) را کسب کرده است. تحصیل در دانشگاه فدرال کازان آرزوی هر دانشجویی است که می خواهد مدرک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه ای جهان کسب کند! این دانشگاه بالاترین سطح آموزشی و علمی را داراست و بالاترین استانداردهای علمی دنیا در آن اجرا می شود و رنکینگ جهانی دانشگاه زیر ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان است.

دانشگاه ملی لومونوسف
دانشگاه فدرال کازان روسیه

شرایط تحصیل در دانشگاه کازان

دانشگاه فدرال کازان که سیستم آموزشی دانشجو محور دارد با انجام ارزیابی های متعدد دانشجویان را در تمامی مقاطع و رشته های مختلف تحصیلی پذیرش می نماید، تمامی دانشجویان علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه باید دوره پیش نیاز و آزمون ورودی را پشت سر گذاشته و مهارت زبانی خود را نیز تقویت سازند. تحصیل در اکثر رشته های دانشگاه کازان به جز علوم پزشکی سه دوره تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را شامل می شود که زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا برخی از رشته ها وجود داشته و دانشجویان دوره کارشناسی باید زبان روسی را فراگیرند.

تحصیل به انگلیسی در دانشگاه کازان

تحصیل به زبان انگلیسی از جمله دلایل اعتبار بخشی به یک دانشگاه در سطح بین المللی ست و دانشگاه کازان نیز که به عنوان دانشگاهی برتر در جهان شناخته می شود این زبان را به برنامه های آموزشی خود اضافه نموده است اما زبان انگلیسی در برنامه های کارشناسی بسیار کم کاربرد بوده و در رشته های علوم پزشکی دارای ظرفیت محدود است.

دانشجویانی که زبان انگلیسی را برای تحصیل انتخاب می کنند باید مدرک بین المللی آیلتس و یا تافل را با نمره حداقل ۷ به دانشگاه ارائه دهند، این دانشجویانی اجباری در سپری کردن دوره پادفک نداشته و باید شهریه بالاتری را به دانشگاه پرداخت کنند، دانشگاه فدرال کازان رشته های زیر را به زبان انگلیسی ارائه می دهند:

رشته های تحصیلی دانشگاه کازان

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه کازان

برای ارسال مدارک خود به دانشگاه فدرال کازان روسیه به راحتی می توانید در سایت موسسه آبادیس پارسیان بخش تماس با ما از تمامی مراحل ثبت نام و پذیرش، همچنین هزینه های تحصیلی و دوره پادفک دانشگاه کازان مطلع شوید. کافیست با یکی از شماره های تماس ما تمام سوالات خود را مطرح کنید تا به سادگی به شما پاسخ دهیم.

هزینه تحصیل در دانشگاه فدرال پزشکی کازان

هزینه های تحصیل در دانشگاه فدارال پزشکی کازان، شامل شهریه، هزینه خوابگاه و … مانند هزینه غذا و وسایل مورد نیاز زندگی می باشد. اگر قصد تحصیل در روسیه را دارید می توانید با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید و از تمام اطلاعات لازم برای ثبت نام در دانشگاه، نحوه پذیرش و هزینه های تحصیل با جزییات کامل مطلع شوید.

مزایای تحصیل در دانشگاه کازان

تحصیل در کازان روسیه مزیت های زیادی دارد که یکی از آنها آشنایی با سیستم آموزشی سطح بالا در کنار دانشجویانی است که از کشورهای مختلف دنیا در این دانشگاه حضور دارند. یکی دیگر از امتیازات تحصیل در دانشگاه کازان، شرکت در کلاس رشته های دیگر همانند رشته های هنری، ادبی و فلسفی به صورت رایگان است.

شما می توانید علاوه بر رشته تحصیلی خود در کلاس های رشته مورد علاقه خود نیز شرکت کنید. برگزاری سمینار های علمی سالانه در حوزه علوم پزشکی و حضور اساتید بزرگ دنیا و استفاده از تجربیات آنها یکی دیگر از مزایای تحصیل در دانشگاه کازان روسیه می باشد. همچنین شرکت در بیمارستان ها و آشنایی با محیط کاری در سال اول پزشکی برای دانشجویان فراهم است.

دانشگاه پزشکی کازان روسیه

چگونه از دانشگاه کازان بورسیه تحصیلی بگیریم؟

هر ساله دولت روسیه این فرصت را در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهد تا برای گرفتن بورسیه تحصیلی روسیه اقدام کنند. دانشگاه کازان نیز دارای بورسیه ویژه ای می باشد که در آن دولت تمامی هزینه تحصیلی دانشجو را به علاوه مقداری مقرری ماهانه پرداخت می کند. معیار دریافت بورسیه تحصیلی روسیه توسط کشور متقاضی تعیین می شود و دانشجو موظف است برای دریافت بورسیه با دانشجویان دیگر رقابت کند.

این آزمون هر ساله یک بار در ماه ژانویه برگزار می شود اما مهلت ثبت نام آن از مارس تا ژوئن می باشد.

مدارک لازم برای شرکت در رقابت های بورسیه تحصیلی

توجه داشته باشید که تمام مدارک باید ترجمه و تایید رسمی شده باشد. برای شرکت در آزمون بورسیه تحصیلی روسیه با کارشناسان و متخصصین آبادیس پارسیان دانش در تماس باشید.

دانشگاه فدرال کازان روسیه
دانشگاه فدرال کازان روسیه

خوابگاه دانشگاه فدرال کازان

خوابگاه های دانشگاه کازان از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار هستند به طوری که به دهکده های دانشجویی معروف شده اند. اتاق های یک یا دو نفره برای دانشجویان دکترا و اتاق های ۳ تا ۴ نفره برای دانشجویان سایر مقاطع به همراه امکانات کامل برای دوران تحصیل در روسیه گزینه مناسبی به نظر می رسد.

ساختمان خوابگاه های علوم پزشکی کازان نوساز هستند و امکانات متنوعی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند! در سال ۲۰۱۳ یک شهرک مدرن با تمامی امکانات برای بازی های المپیک زمستانی ساخته شد که بعد از اتمام مسابقات، به دانشگاه فدرال کازان واگذار شد. این شهرک دارای امکانات تفریحات آبی، مراکز خرید، رستوران ها و سالن های ورزشی می باشد.

ساختار این دانشگاه، دانشجو محور می باشد. بنابراین تمامی امکانات را برای رفاه دانشجویان و پیشرفت تحصیلی در نظر گرفته است. ۱۱۰۰۰ روبل هزینه استفاده از این امکانات به صورت سالانه است!

مجموعه خوابگاهی دانشگاه فدرال کازان شامل ۱۰ ساختمان خوابگاه است:

خوابگاه شماره ۱

Общежитие №1 ул. Красная Позиция, д.6 т. 272-91-54

خوابگاه شماره ۲

Общежитие №2 ул. Красная Позиция, д.6, корпус 2 т. 272-94-04

خوابگاه شماره ۳

Общежитие №3 ул. Аделя Кутуя, д.2 т. 273-58-01

خوابگاه شماره ۴

Общежитие №4 ул. Красная Позиция, д.6, корпус 3 т. 273-62-01

خوابگاه شماره ۵

Общежитие №5 ул. Гвардейская, д.32 т. 295-51-54

خوابگاه شماره ۶

Общежитие №6 ул. Аделя Кутуя, д.2, корпус 2 т. 273-55-31

خوابگاه شماره ۷

Общежитие №7 ул. Бутлерова, д.6 т. 236-19-53

خوابگاه شماره ۸

Общежитие №8 ул. Пушкина, д.32, корпус 2 т. 238-62-00

خوابگاه شماره ۹

Общежитие №9 ул. Пушкина, д.32 т. 236-38-44

خوابگاه شماره ۱۰

Общежитие №10 ул. Губкина, д.11 т. 272-55-61