دانشگاه مهندسی عمران مسکو (MGSU)

دانشگاه دولتی مهندسی عمران مسکو یکی از دانشگاه های برتر و معتبر کشور روسیه است. این دانشگاه طیف وسیعی از زمینه های آموزشی در حوزه های گوناگون مانند محیط زیست، ساخت وساز، معماری، برنامه ریزی  و غیره را دارا می باشد. این مرکز با داشتن زیرساخت های عالی آموزشی و تحقیقاتی جزو یکی از برترین دانشگاه های شهر مسکو و کشور روسیه است. همت دولتمردان روسی باعث ارتقا سطح علمی این دانشگاه و مطرح شدن آن در سطح جهانی و رقابت با دانشگاه های معتبر دنیا شده است.  در ادامه با این مرکز علمی و نحوه ی پذیرش دانشجو در آن بیشتر آشنا می شویم.

تاریخچه تاسیس دانشگاه مهندسی عمران مسکو

دانشگاه مهندسی عمران مسکو (ام جی اس یو) در سال ۱۹۲۱ میلادی شروع به فعالیت کرد. این مرکز در حدود ۷۰ سال به عنوان پیشترفته ترین موسسه علمی در شهر مسکو دانشجو می پذیرفت. با تجهیز و توجه بیشتر مسئولین دولتی این مرکز علمی از موسسه به دانشگاه ارتقا درجه پیدا کرد و بسیاری از مهندسان و معماران برجسته روسی از آن فارغ التحصیل شدند. جالب است بدانید افراد فارغ التحصیل همین دانشگاه جذب هیات علمی شده و در این دانشگاه  به تدریس دانشجویان تازه وارد پرداختند.

دانشگاه عمران مسکو دارای ۱۰  موسسه، ۴۰ آزمایشگاه تخصصی و بیش از ۵۰ بخش در زمینه های آموزشی و تحقیقاتی است. در حال حاضر حدود بیست هزار دانشجو در این دانشگاه درس می خوانند. در طول حدود صد سالی که از تاسیس دانشگاه می گذرد نزدیک به صد هزار مهندس عمران روسی و غیر روسی در زمینه های مختلف ساختمانی در این مرکز آموزش دیده اند. رتبه ی این مرکز در سطح جهانی ۳۶۰۳ است.

دانشکده های دانشگاه مهندسی عمران مسکو

دانشگاه عمران مسکو یکی از مطرح ترین دانشگاه ها در زمینه صنعت ساختمان در جهان است که کلاس های آن به صورت حضوری برگزار می شود. تحصیل به زبان انگلیسی مهندسی عمران در این دانشگاه امکان پذیر است. در مقطع کارشناسی زبان دانشگاه روسی است ولی در مقاطع بالاتر یعنی کارشناسی ارشد و دکتری دانشجویان می توانند به دلخواه خود زبان انگلیسی را نیز انتخاب کنند. دانشگاه مهندسی عمران مسکو، شامل ۵ دانشکده و زیر گروه های آن می باشد که عبارتند از:

رشته های تحصیلی دانشگاه مهندسی عمران مسکو

دانشگاه مهندسی عمران با داشتن دانشکده های متنوع و زیر گروه های مختف پذیرای دانشجویان بسیاری در رشته های عمرانی است و همین تنوع باعث شده که این مرکز مورد استقبال دانشجویان خارجی قرار بگیرد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی چهار سال، مهندسی پنج سال، کارشناسی ارشد دو سال و دکتری سه سال می باشد.

رشته های تحصیلی این مرکز شامل:

مدارک لازم برای ثبت نام و پذیرش در دانشگاه عمران مسکو

برای پذیرش در این دانشگاه دو قطعه عکس سه در چهار، ترجمه ی زبان روسی تمام مدارک تحصیلی، اصل مدرک وکپی سوابق تحصیلی لازم است. برای تحصیل دانشجویان خارجی در این مرکز دولت روسیه توافق های خاصی را با کشور های دیگر مد نظر قرار داده است. یکی از موارد مورد توافق پرداخت مبلغی به عنوان هزینه یا بورسیه تحصیلی در حدود ۲۰۰۰ دلار به دانشجویان است که این هزینه باتوجه به رشته تحصیلی و مقطع آن متفاوت است. از دیگر موارد مورد توافق، ارائه خوابگاه به دانشجویان خارجی در محدوده دانشگاه می باشد. داشتن مدرک زبان روسی برای مقطع کارشناسی لازم است.

خوابگاه های دانشگاه عمران مسکو

این مرکز دارای ۱۰ خوابگاه و اقامت گاه های دانشجویی است که در سه دسته ساختمانی در شهر مسکو است که نزدیک دانشگاه قرار دارد. وجود خوابگاه ها در محوطه دانشگاه تردد دانشجویان را بسیار راحت کرده است و در نتیجه نیازی به استفاده از وسایل نقلیه نیست. اتاق های خوابگاه دو یا سه نفره دارای یخچال و تلویزیون و با آشپزخانه های مشترک می باشد. ظرفیت این خوابگاه ها در حدی است که حدود ۵ هزار دانشجو را پوشش می دهند. این ساختمان ها دارای اینترنت، ماشین لباس شویی، سالن غذاخوری و فروشگاه هستند و تمام امکانات برای راحتی دانشجویان در نظر گرفته شده است.

امکانات دانشگاه MGSU چیست؟

دانشگاه مهندسی عمران مسکو برای دانشجویان امکانات رفاهی، ورزشی و تفریحی زیادی را محیا کرده است سالن ورزشی این مرکز ۳۱ رشته ورزشی فعال دارد که از مهمترین این رشته ها می توان به دو و میدانی کوهنوردی، فوتبال، هاکی، والیبال و کشتی اشاره کرد. پیست اسکی زمستانه و شطرنج دانشجویی، باشگاه و مرکز جوانان دانشگاه، مرکز خلاقیت و باشگاه ارتباط بین المللی از جمله امکانات این مرکز است.

دانشگاه عمران مسکو در بیش از پنجاه طرح ساخت و ساز شهری ایمن سازی مجتمع های گوناگون سرمایه گذاری کرده است.

بیشتر بدانیم

  • فارغ التحصیلان این دانشگاه به دلیل اعتبار بالای این مرکز موقعیت های بسیار خوب کاری پیدا می کنند.
  • هزینه زندگی در شهر مسکو حدود ۴۰۰ دلار در ماه است.
  • تعداد دانشجویان مقطع کارشاسی ارشد ۳۰۰ نفر است.
  • مقطع دکتری در دانشگاه مهندسی عمران مسکو در سال ۱۹۳۲ فعالیتش را آغاز کرد.
  • رشته های مقطع دکتری شامل معماری، زمین شناسی، رایانه، مهندسی مکانیک، مهندسی فناوری ساخت و ساز، اقتصاد و …. می باشد.

ثبت نام در دانشگاه عمران مسکو چگونه است؟

اگر قصد ادامه تحصیل در روسیه و کسب مدارج بالای علمی را در بهترین دانشگاه های جهان دارید، دانشگاه عمران مسکو بهترین دانشگاه برای تحصیل رشته مهندسی عمران است. این دانشگاه برا افرادی که علاقه مند به تحصیل در علوم مهندسی هستند، برترین انتخاب می باشد. بنابراین برای پذیرش و ثبت نام در این دانشگاه می توانید با افراد متخصص و مجرب موسسه آبادیس پارسیان دانش مشورت کنید و در سریع ترین زمان و با کمترین هزینه نسبت به پذیرش در این دانشگاه و سایر دانشگاه های برتر روسیه اقدام نمایید.