به موسسه اعزام دانشجو آبادیس پارسیان دانش خوش آمدید

دانشگاه تومسک روسیه

دانشگاه تومسک (TPU) یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه می باشد که در سال ۱۸۷۸ به دستور امپراطور روسیه تاسیس شد و درحال حاضر بیش از ۲۲ هزار دانشجو دارد. در محوطه این دانشگاه ساختمان های آموزشی متعددی وجود دارد که دانشجویان زیادی در آنها مشغول به تحصیل هستند. باغ گیاه شناسی سیبری با ۱۲۸ هکتار جزوی از محوطه این دانشگاه محسوب می شود. همچنین ۶ موزه جداگانه و ۲۳ مدرسه نیز در این دانشگاه وجود دارد.

تومسک در همسایگی سیبری قرار دارد و هزینه های زندگی دانشجویی در این شهر نسبت به مسکو و سنت پترزبورگ ارزان تر است!

درباره دانشگاه تومسک روسیه

اگر بخواهیم قدیمی ترین دانشگاه مهندسی روسیه را نام ببریم، دانشگاه پلی تکنیک تومسک (TPU) است که در تومسک روسیه و شرق اورال قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۹۰۰ شروع به کار کرد تا این که در سال ۱۹۳۴، با پیوستن موسسات دیگر به نام موسسه فنی تومسک تغییر نام داد. برای آشنایی کامل با دانشگاه تومسک همین کافیست که دانشگاه تومسک اولین دانشگاه مهندسی در منطقه سیبری روسیه می باشد که در علوم کاربردی – مهندسی بسیار پیشرفته است و هر ساله دانشجویان خارجی زیادی را به خود جذب می کند.

همچنین این دانشگاه با بهترین دانشگاه های جهان در ارتباط است به طوری که دانشگاه ایالتی میشیگان، دانشگاه ایالتی اوهایو و موسسه گوته با آن همکاری دارند. این دانشگاه بیش از ۵۰ برنده جایزه ایالتی را دارد و دارای ۳۱ عضو از آکادمی علوم روسیه، آکادمی علوم پزشکی روسیه و آکادمی علوم CIS می باشد!

رنکینگ دانشگاه تومسک

دانشگاه تومسک در دوران اتحاد جماهیر شوروی عنوان افتخاری “برترین موسسه تحقیقات ملی” را دریافت کرد. همچنین در سال ۲۰۱۰ نام دانشگاه تومسک در بین ۱۵ دانشگاه‌ برتر تحقیقات ملی می درخشید. در سال ۲۰۱۹ ، در رتبه بندی QS یکی از ۳۰۰ دانشگاه برتر جهان نام گرفت. همچنین در رتبه بندی بریکس (BRICS)، رنکینگ ۳۹ را در سال ۲۰۱۹ کسب کرد.

شرایط پذیرش در دانشگاه تومسک روسیه

برای پذیرش دانشگاه تومسک نیاز به شرایط خاصی ندارید بلکه باید مراحل ثبت نام را طی کنید که در ادامه ذکر می شود:

رشته های دانشگاه تومسک روسیه

در دانشگاه تومسک روسیه رشته های متنوعی تدریس می شود که عبارتند از:

دانشکده های دانشگاه تومسک

دانشگاه تومسک دارای چندین دانشکده و ساختمان های متعدد می باشد که عبارتند از:

شهریه تحصیل در دانشگاه تومسک روسیه

برای ورود به دانشگاه های روسیه باید شهریه آن را بپردازید مگر این که موفق به دریافت بورسیه تحصیلی روسیه شده باشید. شهریه دانشگاه تومسک بر اساس هر سال تحصیلی متفاوت می باشد. برای کسب اطلاعات دقیق از هزینه تحصیل در دانشگاه تومسک می توانید با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرد و از مشاوره رایگان آنها استفاده کنید.

هزینه دانشگاه تومسک با توجه به نوع مقطع تحصیلی، نوع رشته، استفاده از خوابگاه و سایر امکانات متغیر می باشد. همچنین دوره پادفک دانشگاه تومسک نیز هزینه جداگانه ای دارد که باید قبل از ثبت نام در آن پرداخت گردد!

هزینه های خوابگاه دانشگاه دولتی تومسک

دانشجویان می توانند با پرداخت هزینه خوابگاه از کلیه امکانات آن استفاده کنند. این هزینه با توجه به نوع اتاق و امکانات آن متفاوت می باشد. معمولا اتاق های خوابگاه تومسک، دو نفره می باشد و هزینه آن به صورت ماهانه پرداخت می شود. تخت، کمد، میز مطالعه، تلویزیون، استفاده از اینترنت‌ و کتابخانه، غذا و … از خدماتی است که دانشجویان می توانند در خوابگاه از آن برخوردار شوند.

مراحل ورود به دانشگاه تومسک روسیه

یکی از موراد ضروری برای ورود دانشگاه های روسیه و دانشگاه ایالتی تومسک داشتن مدرک پادفک می باشد. تمامی دانشجویان بین المللی می بایست قبل از ورود به کورس اصلی دانشگاه دوره پادفک را طی کنند. این دوره معمولا یک ساله است که در آن زبان روسی و برخی از علوم پایه مانند زیست و شیمی به زبان روسی تدریس می شود. هزینه پادفک حضوری دانشگاه تومسک در سال ۲۰۲۲ اعلام شده که در حدود ۱۶۶۰۰۰ روبل می باشد.

هزینه دوره پادفک در دانشگاه های متلف متفاوت است که این دانشگاه نسبت به برخی دانشگاه های روسیه قیمت مقرون به صرفه ای دارد. برای اطلاع از شهریه دوره پادفک و سایر اطلاعات می توانید به موسسه آبادیس پارسیان دانش مراجعه کنید. دانشجویان پس از گذراندن دوره پادفک وارد کورس اصلی دانشگاه می شوند و پس از موفقیت در آزمون ورودی پذیرش می شوند. برای ورود به رشته پزشکی دانشگاه تومسک از دانشجو آزمون زبان روسی، شیمی و زیست شناسی گرفته می شود.

امکانات دانشگاه تومسک روسیه

خوابگاه های مجهز، امکانات ورزشی، کتابخانه، آزمایشگاه های مدرن و پیشرفته، سالن های مطالعه و تمامی امکانات لازم برای یک زندگی دانشجویی راحت تنها بخشی از خدمات و امکانات دانشگاه تومسک می باشد. دانشجویان خارجی می توانند با استفاده از این امکانات یک زندگی دانشجویی آرام و بی دردسری را تجربه کنند.

دانشگاه ایالتی تومسک یکی از بزرگترین دانشگاه های منطقه سیبری می باشد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه تومسک

دانشگاه ایالتی تومسک رشته پزشکی را نیز ارائه می دهد اما فاقد رشته های دندانپزشکی و داروسازی است! تدریس در این دانشگاه به زبان روسی است و دانشجویان باید برای تحصیل دانشگاه تومسک روسیه پزشکی ۶ سال در این رشته تحصیل کنند. هزینه پزشکی دانشگاه تومسک نسبت به سایر دانشگاه ها ارزان تر و به صرفه تر است. لازم به ذکر است رشته های علوم پزشکی دانشگاه ایالتی تومسک در که لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت ایران در سال 2021-2022 قرار گرفته است. بنابراین دانشجویان می توانند پس از فارغ التحصیلی در داخل ایران طبابت کنند و مدرک فارغ التحصیلی آنها معتبر است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق است به موسسه آبادیس پارسیان دانش.