دانشگاه ملی تحقیقات ایرکوتسک

بسیاری از افرادی که از دانشگاه ایرکوتسک فارغ التحصیل می شوند آینده کاری روشنی در انتظارشان است. دانشگاه ملی تحقیقات ایرکوتسک یکی از بهترین دانشگاه های روسیه است که از سراسر جهان دانشجو می پذیرد. دانشگاه فنی دولتی ایرکوتسک در سال ۱۹۳۰ با نام موسسه معدن سیبری تاسیس شد. اما بارها نام آن تغییر پیدا کرد تا این که به نام دانشگاه فنی ایرکوتسک نامیده و مشهور شد!

درباره دانشگاه ایرکوتسک روسیه

ایرکوتسک با سابقه طولانی در حوزه تدریس و تحقیق علوم مختلف یکی از بهترین دانشگاه های روسیه محسوب می شود. این دانشگاه دارای ۶ موسسه و دانشکده اصلی می باشد که برنامه های مختلف آموزشی را در رشته های متنوع ارائه می دهد.
ایرکوتسک یکی از بزرگترین دانشگاه های روسیه است که در منطقه سیبری شرقی قرار دارد. دانشگاه پلی تکنیک ایرکوتسک مکانی برای تحصیل و آموزش و زندگی دانشجویی مدرن است.

تحصیل در دانشگاه ایرکوتسک

در ابتدا این دانشگاه با هدف آموزش متخصصان صنعت معدن طلا شروع به فعالیت کرد. اما بعدها تبدیل به موسسه معدن و متالورژی و سپس با عنوان دانشگاه پلی تکنیک به فعالیت خود ادامه داد. به تدریج دانشگده های متعددی به ساختمان اصلی دانشگاه اضافه گردید و محلی برای آموزش مهندسان حرفه ای شد. در حال حاضر “دانشگاه فنی تحقیقات ملی ایرکوتسک” یکی از بهترین آموزشگاه های روسیه در رشته های فنی و مهندسی می باشد.

دانشجویان ISTU، علاوه بر تحصیل علوم فنی و مهندسی می توانند در علوم انسانی نیز تحصیل کنند. علوم اجتماعی و انسانی از جمله رشته های مورد علاقه دانشجویانی است که تمایل دارند در این دانشگاه تحصیل کنند. در حال حاضر دانشگاه فنی دولتی ایرکوتسک در ۳۴ حوزه و ۸۶ تخصص، علوم مختلف را تدریس می کند. مهمترین و اصلی ترین دانشکده های این دانشگاه شامل دانشکده های زبانشناسی کاربردی، شیمیایی – متالورژی و انرژی می شود.

رنکینگ دانشگاه فنی ایرکوتسک

دانشگاه فنی ملی تحقیقات ایرکوتسک بزرگترین دانشگاه فنی روسیه در منطقه سیبری می باشد که در سال ۲۰۰۸ رتبه اول را در رتبه بندی مستقل “Business Russia” کسب کرد. این رقابت بین دانشگاه های منطق برگزار شد. در سال ۲۰۱۰، IRNITU در دومین دوره منتخب رقابتی برنامه های توسعه دانشگاه مقام اول را کسب کرد. همچنین در نظر سنجی از شرکت های بزرگ روسی این دانشگاه در بین ۳۰۰ شرکت و موسسه، مقام یازدهم را از آن خود کرده است. در ژوئن ۲۰۱۰، این دانشگاه به عضویت “انجمن دانشگاه های پیشرو” روسیه درآمد.

امکانات دانشگاه ایرکوتسک روسیه

همه امکانات برای تحصیل و آسایش دانشجویان فراهم است. دانشگاه فنی ایرکوتسک دارای ۱۰ ساختمان آموزشی اصلی است کهبه سیستم های رایانه ای پیشرفته مجهز است. همچنین ارائه خوابگاه های با کیفیت، سالن غذاخوری، سالن ورزشی، سالن همایش و کتابخانه از جمله مهمترین امکانات دانشگاه دولتی ایرکوتسک روسیه ISTU می باشد.

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه ایرکوتسک، شکوفایی خلاقیت دانشجویان است. وجود انجمن های مختلف وبرگزاری همایش های علمی و برنامه های متنوع آموزشی شرایط خوبی را برای توسعه علمی فراهم می کند. در این دانشگاه شرایط عالی برای کشف خلاقیت و استعداد وجود دارد. علاقه مندان به ورزش نیز می توانند از سالن ورزشی دانشگاه استفاده کرده و در مسابقات شرکت کنند. والیبال، فوتبال و بسکتبال از جمله رشته های وزشی دانشگاه فنی دولتی ایرکوتسک می باشند.

پذیرش در دانشگاه فنی ایرکوتسک

برای پذیرش در دانشگاه فنی ایرتوسک روسیه بهتر است از همان ابتدا برنامه ریزی کرده و خود را برای ورود به یکی از بهترین دانشگاه های روسیه آماده کنید. برای ورود به این دانشگاه نیاز دارید تا در آزمون ورودی آن شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید. اما نگران نباشید! آزمون وورودی دانشگاه ایرکوتسک سخت و پیچیده نیست بلکه سوالات امتحانی از دروس پایه دبیرستان است که شما در دوره پادفک آنها را به زبان روسی می آموزید.

رشته های تحصیلی دانشگاه ایرکوتسک روسیه

دانشکده های دانشگاه فنی ایرکوتسک روسیه

نحوه ثبت نام در دانشگاه ایرکوتسک روسیه

برای پذیرش در دانشگاه فنی دولتی ایرکوتسک روسیه نیاز نیست کار خاصی انجام دهید! تمامی شرایط برای ادامه تحصیل شما در این دانشگاه فراهم است. کافیست با موسسه رسمی اعزام دانشجو آبادیس پارسیان دانش مشورت کنید، کارهای اولیه ثبت نام را انجام دهید سپس با گذراندن دوره پادفک وارد کورس اصلی دانشگاه شوید و تحصیل در بهترین دانشگاه های روسیه را تجربه کنید. بعد از اتمام دوران تحصیل به کشور بازگردید و در بازار کار مشغول فعالیت شوید.

نگران نباشید!

به همین سادگی مسیر شما مشخص است! بنابراین نگران پذیرش در دانشگاه نباشید. چرا که نیاز به دانستن زبان نیست و هیچ محدودیت سنی برای ادامه تحصیل وجود ندارد. با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش صحبت کنید و از راهنمایی های آنان برای بهترین زمان ثبت نام استفاده کنید. با ارائه مدارک لازم می توانید به سرعت در دانشگاه ثبت نام کرده و بعد از موفقیت در آزمون دوره پادفک وارد دانشگاه ایرکوتسک شوید. ارائه مدارک مورد نیاز ایرکوتسک مانند چند قطعه عکس، مدارک تحصیلی و ریز نمرات، گواهی سلامت، ویزا و گذرنامه که همه آنها به زبان روسی ترجمه شده باشد برای ثبت نام الزامی است.

سایر ویژگی های دانشگاه فنی ایرکوتسک روسیه

دانشگاه فنی دولتی ایرکوتسک یکی از بهترین دانشگاه های فنی روسیه می باشد که در تمام طول فعالیت خود سعی کرده است تا در زمینه ارتقای سطح کیفی آموزشی همگام با بالاترین سطح جهانی و تربیت دانشجویان متخصص گام بردارد. این دانشگاه دارای ۴ موسسه، ۱۸ دانشکده و ۲۱ دفتر نمایندگی در منطقه ایرکوتسک و یک نمایندگی در کشور مغولستان می باشد. همچنین بیش از ۳۰۰۰ کارمند و استاد دانشگاه به صورت دائم در دانشگاه ایالتی ایرکوتسک مشغول به کار و فعالیت هستند.  تحقیق و توسعه مهمترین رکن فعالیت این دانشگاه می باشد.

تعداد ۱۰ ساختمان اصلی آموزشی، ۱۷ خوابگاه، ساختمان اسکان اساتید، پلی کلینیک، آسایشگاه، مجموعه ورزشی، چندین فروشگاه، کافه، رستوران و پارک فناوری وجود پویایی دانشگاه ایرکوتسک را نشان می دهد.

تحصیل پزشکی در دانشگاه ایرکوتسک

دانشجویانی که علاقه مند تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی هستند، می بایست در دانشگاه علوم پزشکی ایرکوتسک ثبت نام کنند. این دانشگاه در سال ۱۹۱۹ تأسیس شد و موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی می باشد که شهر ایرکوتسک قرار دارد. دانشگاه پزشکی دولتی ایرکوتسک (ISMU) مورد تایید وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه می باشد.

خوابگاه دانشگاه ایرکوتسک روسیه

در حال حاضر دانشگاه ایرکوتسک ۱۷ خوابگاه برای دانشجویان خارجی آماده کرده است که خدمات متنوع و کاملی را ارائه می دهند. این خوابگاه ها دارای امکانات بی نظیری برای یک زندگی دانشجویی آرام و بی دردسر می باشند. غذاخوری، سالن ورزشی، کتابخانه، رستوران و کافی شاپ، زمین بازی و سایر خدمات موجب شده است تا ۴۰۰۰ دانشجویی که در ابن خوابگاه ها زندگی می کنند، بدون دغدغه به تحصیل بپردازند.

شهریه خوابگاه ایرکوتسک به صورت ماهانه پرداخت می شود که بسته به نوع امکاناتی که در اختیار دانشجو قرار می گیرد، متغیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و همچنین هزینه دانشگاه ایرکوتسک با ما تماس بگیرید.