دانشکده پزشکی پاولف روسیه

دانشگاه پاولوف سنت پترزبورگ روسیه

دانشگاه پاولوف روسیه قدمتی ۱۱۸ ساله دارد که در سال ۱۸۹۷ در سنت پترزبورگ روسیه تاسیس شد. این دانشگاه جزء اولین دانشگاه مخصوص زنان در کشور روسیه بود. دانشگاه پزشکی پاولوف در حال حاضر به دومین دانشگاه برتر کشور روسیه و یکی از دانشگاه های معتبر جهان تبدیل شده است.

تاریخچه دانشگاه پزشکی پاولوف

دانشگاه پاولوف که نخستین دانشکده علوم پزشکی و مدرسه عالی دولتی دختران سن پترزبورگ بود، در ماه سپتامبر ۱۸۹۷ شروع به کار کرد. این پژوهشکده، اولین موسسه ای بود که یک فرصت عالی برای تحصیل زنان در رشته پزشکی در روسیه و اروپا را فراهم کرده بود. به مرور این دانشگاه، اعتبار خود را در مجامع علمی بدست آورد و مدل ارائه شده این موسسه برای تحصیلات عالی در علوم پزشکی به عنوان پیشرفته ترین متدهای روز دنیا در سایر دانشگاه ها مورد استفاده قرار گرفت.

جزوه‌های زیست شناسی دانشگاه پاوولف (دوره پادفک)

مباحث آزمون روسی

مباحث آزمون انگلیسی

دانشگاه پاولوف داندانپزشکی به زبان انگلیسی ندارد!

اخذ ویزای دانشجویی
اخذ ویزای دانشجویی

تغییر نام این دانشگاه

دانشگاه پزشکی پاولوف حدود شصت سال در سراسر جهان با نام دانشگاه لنینگراد شناخته می شد. دولت فدرال روسیه ابتدا نام دانشگاه پزشکی سنت پترزبورگ را به این مرکز داد. نام دانشگاه در سال ۲۰۱۳ تا کنون به دانشگاه پزشکی و دولتی سنت پترزبورگ پاولوف تغییر یافته است. حدود سی سال بعد دانشکده های زیادی از دانشگاه پزشکی پاولوف، جدا شدند و به طور مستقل به کار خود ادامه دادند. دانشکده اطفال، شیمی و داروسازی از جمله این دانشکده ها بودند.

طی سال های بعد مراکز بیشتری ساخته و به دانشگاه اضافه شد تا به صورت کنونی در آمد. مراکزی مانند: آزمایشگاه های تحقیقات علمی، مرکز تحقیقاتی نوروبیولوژی و روانشناسی، فازهای اولیه آزمایش های بالینی، بخش متدولوژی پزشکی مولکولی، خوابگاه ها و بخش های اداری.

تجربه جنگ جهانی دانشگاه پزشکی پاولوف

در زمان جنگ جهانی دوم پزشکان زیادی از فارغ التحصیلان این مرکز برای یاری و درمان مجروحان به جبهه جنگ رفتند و بسیاری از آنها جان خود را در این راه از دست دادند. در پارک دانشگاه پاولف به یاد فداکاری و از خود گذشتگی پزشکان کشته شده، بنای یادبودی ساخته شده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی پاولوف

هزینه تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه پاولوف به زبان روسی در هر سال تغییر می باشد و از طرف دانشگاه اعلام می شود. اما به طور متوسط هزینه تحصیل در این دانشگاه حدودا ۴ هزار دلار در سال می باشد. دانشجویان می توانند این هزینه را در دو قسط نیز پرداخت کنند. شهریه تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی کمی بالاتر است.

هزینه رشته دندانپزشکی در دانشگاه پاولوف که فقط به زبان روسی تدریس می شود، نیز از سوی مقامات دانشگاه هر ساله تعیین و اعلام می گردد. به طور متوسط هزینه تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه پاولف کمی گران تر از تحصیل پزشکی به زبان روسی است. دانشجویانی که موظفند دوره پادفک را بگذرانند باید شهریه دوره کالج یا پادفک در دانشگاه پاولوف را بپردازند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان دقیق شهریه و هزینه تحصیل در روسیه با کارشناسان آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید!

دانشکده پزشکی پاولف روسیه

رشته های تحصیلی دانشگاه پزشکی پاولوف

دانشگاه پزشکی پاولوف چندین رشته تحصیلی دارد اما رشته پزشکی و دندانپزشکی آن از رشته های مورد علاقه ایرانی های علاقمند به تحصیل در روسیه است. شهر سنت پترزبورگ و دانشگاه پزشکی پاولوف یکی از بهترین و مهم ترین مراکز تحصیل در کشور روسیه است. با توجه به این که شهر سنت پترزبورگ یکی از مقاصد اصلی تحصیل در روسیه می باشد، بسیاری از ایرانیان برای ادامه تحصیل در روسیه رشته پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه را انتخاب می کنند.

ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته دندانپزشکی در دانشگاه پاولوف کم است و در نتیجه احتمال قبولی در این رشته کمتر از پزشکی است! به غیر از این دو رشته، روانشناسی بالینی، اطفال، آمادگی جسمانی، آموزش پرستاری، پزشکی ورزشی و آموزش عالی پرستاری از رشته هایی است که در این دانشگاه تدریس می شود.

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه پاولف

برای پذیرش دانشجویان خارجی در دانشگاه پاولف روسیه باید تمامی مدارک دانشجو ترجمه شود و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و همچنین سفارت روسیه برسد. یکی دیگر از شروط ورود به دانشگاه پاولف تسلط به زبان روسی و یا گذراندن دوره پادفک می باشد.

خوابگاه دانشگاه پزشکی پاولوف

خوابگاه دانشگاه پزشکی در مرکز شهر و در کنار دانشگاه پاولف ساخته شده است. این خوابگاه، موقعیت مکانی بسیار خوبی دارد. هزینه استفاده از خوابگاه نسبتا مناسب است و چندان گران نیست، در حالی که از امنیت بالایی برخوردار است. افراد متفرقه نمی توانند بدون اجازه نگهبان خوابگاه وارد ساختمان شوند. بیشتر دانشجویان ایرانی که این مکان را انتخاب می کنند، در دو خوابگاه شماره سه و چهار مستقر هستند.

خوابگاه شماره سه، حدود صد متر با دانشگاه فاصله دارد ولی خوابگاه شماره چهار در محوطه دانشگاه پزشکی پاولوف قرار دارد. دانشجویان باید برای این خوابگاه ماهی ۳ هزار روبل یا ۴۰ دلار بپردازند.

مدارک برای ثبت نام در دانشگاه پاولف روسیه

مدارک لازم برای پذیرش دانشگاه پزشکی پاولوف روسیه را باید به طور کامل تهیه کنید تا مشکلی در هنگام پذیرش شما پیش نیاید. این مدارک شامل:

  • ۹ قطعه عکس ۳ در ۴
  • گذرنامه با اعتبار ۱۸ ماهه
  • ویزای دانشجویی
  • مدارک تحصیلی در تمام مقاطع
  • ایمیل و شماره تماس
  • رزومه تحصیلی
  • گواهی پزشکی و بیمه ی سلامت
  • کپی پرداخت هزینه ها و مدرک حمایت مالی
  • ارائه طرح های تحقیقاتی
  • فرم درخواست خوابگاه

در صورت نیاز مدارک فوق باید حتما ترجمه شده و مورد تایید وزارت امور خارجه ایران و وزارت دادگستری قرار بگیرد و در نهایت، سفارت روسیه این مدارک را تایید کند. دانشجویان خارجی باید به زبان روسی کاملا تسلط داشته باشند تا بتوانند در رشته مورد علاقه شان تحصیل کنند. اگر دوست دارید در رشته های پزشکی و دندانپزشکی روسیه تحصیل کنید، ضروریست در دوره پادفک یا کالج که حدودا  ۹ ماه است شرکت کنید و حد نصاب نمره را بدست بیاورید.

امکانات دانشگاه پزشکی پاولوف

دانشگاه پزشکی پاولوف سن پترزبورگ ۶۴ ساختمان دارد که شامل کلینیک های مختلف، اتاق های مخصوص کامپیوتر، کتابخانه، دپارتمان ها، آزمایشگاه های علمی است. تعدادی از دپارتمان ها خارج از محوطه دانشگاه قرار دارند. دپارتمان هایی که داخل دانشگاه هستند، کلینیک های مختص به خودشان را دارند. بیش از ۴۳ بیمارستان آموزشی در شهر سن پترزبورگ در اختیار دانشگاه پزشکی پاولوف است. دانشجویان دوره های کارآموزی و کارورزی خود را در این بیمارستان ها که بسیار مجهز و پیشرفته هستند، می گذرانند. این دانشگاه چندین مرکز و موسسات علمی و تحقیقاتی دارد که شامل مرکز تحقیقاتی قلب و ریه، موسسه تحقیقاتی نفرولوژی، مرکز تحقیقات علمی پاتولوژی، مرکز تحقیقات داروشناسی، موسسه تحقیقات دندانپزشکی و جراحی فک و صورت، همچنین مرکز علمی تحقیقاتی پیوند مغز استخوان می شود.

مزایای تحصیل در دانشگاه پاولف روسیه چیست؟

در حال حاضر دانشگاه پاولف سنت پترزبورگ یکی از بهترین مراکز آموزشی در روسیه و در سطح جهان است. تعدادی از فارغ التحصیلان این دانشگاه در زمینه های مختلف علمی برنده جایزه نوبل هستند! همچنین این دانشگاه با ۲۳۰ موسسه آموزشی برتر در اروپا، آمریکای شمالی، آسیا و آفریقای جنوبی در حال تعامل و همکاری می باشد. بسیاری از دانشگاه های برتر دنیا از کشورهای اروپا و آمریکا، کره جنوبی با این دانشگاه در ارتباط هستند.

تحصیل در دانشگاه پاولف علاوه بر برخورداری از سطح بالای علمی موجب برقرای ارتباط با کشورهای پیشرفته و صاحب نظر در زمینه های مختلف علمی و آموزشی می باشد. این دانشگاه از رنکینگ بالای علمی در دنیا برخوردار است و در بین دانشگاهای معروف جهان حرفی برای گفتن دارد!

تماس با ما

بیشتر بدانید

دانشگاه پزشکی پاولوف سنت پترزبورگ روسیه ۷۹۰ کارمند در ۶۹ قسمت، ۱۱ موسسه تحقیقاتی، ۵۶ آزمایشگاه تحقیقاتی دارد. هر ساله بیش از ۵۰۰۰ دانشجو از سراسر جهان در دانشگاه علوم پزشکی پاولوف سنت پترزبورگ آموزش می بینند. از آغاز تاسیس دانشگاه تاکنون حدود ۵۸۰۰۰ متخصص در این مرکز آموزش دیده اند. برای ورود به دانشگاه پزشگی پاولوف نیاز به آزمون ورودی دارید.

با این موسسه به راحتی در دانشگاه پاولف پذیرش شوید!

موسسه آبادیس پارسیان دانش یکی از بهترین و معتبرترین موسسات اعزام دانشجو به روسیه می باشد که دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و علوم و تحقیقات است! موسسه ما با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سازمان امور دانشجویان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه اخذ پذیرش در تمامی مقاطع تحصیلی از دانشگاه های روسیه در کلیه رشته های وزارت علوم و وزارت بهداشت و همچنین درخواست ویزای تحصیلی روسیه فعالیت می کند.

بنابراین نگران پذیرش در دانشگاه های روسیه باشید. چرا که کارشناسان و متخصصان موسسه با تجربه خود می توانند به سرعت شما را در دانشگاه پاولف روسیه ثبت نام کنند.