دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن معروف به دانشگاه دوستی ملل در شهر مسکو واقع شده که یكی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های روسیه می باشد. سطح علمی دانشگاه رودن باعث شده تا نشان افتخار علمی روسیه به دانشگاه رودن تعلق بگیرد. این دانشگاه در ۵ فوریه سال ۱۹۶۰ تاسیس شده که در ابتدا آن را “پاتریس لومومبا” نامیدند. اما چند سال بعد در ۲۲ فوریه سال ۱۹۶۱ به مناسبت گرامیداشت مبارزات مردم آفریقا برای آزادی و استقلال به دانشگاه دوستی ملل RUDN تغییر نام داد.

درباره دانشگاه پزشکی رودن

در حال حاضر دانشگاه رودن یکی از بهترین دانشگاههای روسیه و حتی جهان است که از سراسر جهان دانشجو می گیرد. به طوری که بیش از ۱۰۰ کشور دنیا سابقه تحصیل در این دانشگاه را دارند. در سال ۱۹۹۲ بار دیگر نام دانشگاه با هدف ایجاد بستری مناسب برای تحصیل و آموزش دانشجویان سایر کشورها به دانشگاه رودن تغییر کرد. دانشگاه رودن (دوستی ملل) با اهدف ایجاد راهبردهای بین الملل با كشور های آمریكای لاتین، کشورهای آسیا و آفریقا همکاری کرده تا شرایط ایده آلی برای تحصیل دانشجویان کم درآمد فراهم کند.

با این هدف این دانشگاه توانسته تا به حال بیش از ۴۷۰۰۰ فارغ التحصیل به دنیا معرفی کند که همین موضوع باعث شده تا دانشگاه رودن یكی از فعال ترین دانشگاه های جهان محسوب شود. آمارهای فعلی نشان می دهد هم اکنون حدود ۲۲۰۰۰ دانشجو از ۱۳۱ كشور در حال تحصیل در دانشگاه رودن هستند که ۵۰۰ نفر از مخترعین علم و صنعت نیز در بین آنها دیده می شوند.

جهت دریافت مشاوره رایگان و اخذ پذیرش سریع از دانشگاه رودن با کارشناسان آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید.

عکس های دانشگاه رودن روسیه (I am From RUDN)

رنکینگ محوطه دانشگاه رودن (دوستی ملل)

مساحت دانشگاه رودن ۵۰ هکتار است که فضای سبز وسیع، ۲۷ ساختمان که شامل دانشکده های پزشکی، سالن ورزشی، فروشگاه و خوابگاه می باشد را در خود جای داده است. این دانشگاه با امکانات بی نظیری که دارد بهترین محیط آموزشی را برای تحصیل در روسیه فراهم کرده است. خوابگاه مجهز به تلویزیون، اینترنت، خشکشویی، سالن زیبایی، آشپزخانه و اتاق های راحت و مبله می باشد. ۱۶ واحد خوابگاهی با اتاق های دو و سه نفره در دانشگاه وجود دارد که هزینه آنها از ۹۸۰ دلار تا ۳۵۰۰ دلار متغیر است.

رنکینگ جهانی دانشگاه رودن در سال ۲۰۲۱ عدد ۳۲۶ اعلام شد که نشان می دهد این دانشگاه یکی از مراکز علمی سطح بالا در دنیا می باشد. همچنین محوطه دانشجویی رودن برنده جایزه (Best campus) مسکو می باشد که جایزه بهترین خوابگاه (Best student hostel) را کسب کرده است.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه رودن

دانشگاه رودن یا دوستی ملل یکی از بهترین دانشگاههای روسیه برای تحصیل پزشکی در روسیه می باشد. همچنین دندانپزشکی و داروسازی از دیگر رشته های تحصیلی دانشگاه رودن می باشد که متقاضیان زیادی از سراسر دنیا دارد.

رشته های موجود کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه برای دریافت ویزای دانشجویی روسیه باید دعوتنامه رسمی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید با کارشناسان آبادیس پارسیان دانش تماس گرفته و با مشاوران این موسسه مشورت نمایید. یکی از مزایای موسسه آبادیس پارسیان مشاوره رایگان تحصیلی می باشد.

عکس های ایونت ماهیگیری در دانشگاه رودن روسیه

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه

شرایط لازم جهت پذیرش دانشگاه رودن روسیه و مدارکی که حتما به زبان روسی ترجمه شود شامل موارد زیر است:

تمام مدارک باید به تایید مراجع ذی صلاح برسد. براساس قوانین وزارت آموزش و پرورش فدراسیون روسیه، دانشجویان خارجی باید از طریق روش های تعریف شده مدارک تحصیلی خود تایید کنند

مدت تحصیل دوره های تحصیلی دانشگاه رودن

دانشکده های دانشگاه رودن روسیه

دانشگاه رودن روسیه دارای دانشکده های مختلفی می باشد که عبارتند از:

هزینه های تحصیلی دانشگاه رودن ( دوستی ملل) چقدر است؟

هر ساله در (ماه سپتامبر) سال تحصیلی در روسیه آغاز می شود و دانشجویان موظفند تا هزینه های تحصیلی را به حساب دانشگاه رودن واریز کنند. به طور کلی هزینه های تحصیل در روسیه شامل هزینه های شهریه دانشگاه، خوراک، حمل و نقل، خوابگاه و نیاز های شخصی می شود.

دانشجویان دانشگاه دوستی ملل با پرداخت شهریه یا براساس بورسیه تحصیلی ثبت نام می شوند. تمام مراحل ثبت نام توسط هیئت پذیرش دانشگاه برگزار می شود.

عکس های دانشگاه رودن روسیه