دانشگاه ملی علوم پزشکی ساراتف روسیه

دانشگاه علوم پزشکی ساراتوف Saratov به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های روسیه مورد توجه بسیاری از دانشجویان خارجی است. تاسیس این دانشگاه در سال ۱۹۰۹ اتفاق افتاد که آن را پروفسور واسلی رازوموفسکی بنیان گذاشت. تنها دانشگاه پزشکی روسیه در آن سالها که یکی از ۱۰ دانشگاه برتر نیز شناخته می شد. در شروع فعالیت دانشگاه ملی علوم پزشکی ساراتف ۹۳ دانشجو بیشتر نداشت اما با گذشت زمان بر تعداد دانشجویان، رشته های تحصیلی و دانشکده های مختلف افزوده شد. در حال حاضر دانشکده های پزشکی عمومی، دندانپزشکی، اطفال، داروسازی، روانشناسی بالینی، پرستاری و دانشکده تربیت حرفه ای بازآموزی به آموزش دانشجویان زیادی از سراسر دنیا مشغولند.

درباره دانشگاه پزشکی ساراتف روسیه

شهر ساراتوف (saratov) شهری بندری در روسیه است که در شمال رودخانه ولگا واقع شده است. اینجا به شهر معدنچیان طلا نیز مشهور بوده است. این شهر دارای منابع غنی طبیعی است که از آن شهری صنعتی ساخته است. همچنین مهمترین مراکز علمی روسیه را در خود جای داده است. دانشگاه ایالتی ساراتوف (SSU) در ژوئن ۱۹۰۹ به عنوان یک مدرسه در شهر ساراتف افتتاح شد اما بعدها با اضافه شدن دانشکده های مختلف گسترش یافت. به طوری که دانشکده های پزشکی، فیزیک، ریاضیات، تاریخ و فلسفه و حقوق در سال ۱۹۱۷ به این دانشگاه ملحق شد.

دانشگاه ساراتف با ۵۶ دانشگاه معروف اروپا و آمریکا همکاری دارد و مبنای فعالیت خود را بر تحقیق و توسعه بنا نهاده است. امروزه SSU دارای ۱۳ دانشکده، ۳ کالج و ۵ موسسه آموزشی می باشد و از زیباترین دانشگاه های روسیه است. همچنین بیش از ۲ هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند که بخش بزرگی از آنها را دانشجویان خارجی تشکیل می دهد!

رنکینگ دانشگاه علوم پزشکی دولتی ساراتف

با این که دانشگاه دولتی پزشکی ساراتف جزء دانشگاه های کوچک دنیا می باشد اما سطح بالای آموزشی و علمی آن باعث شده تا این دانشگاه رتبه ۱۸۱ را در بین دانشگاه های روسیه کسب کند. همچنین رتبه ۵۵۰۲ در سطح دانشگاه های بین المللی می تواند دلیلی خوبی برای انتخاب این دانشگاه به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های جهان باشد! بنابراین هر ساله از سراسر دنیا متقاضیان زیادی خواهان اامه تحصیل در این دانشگاه هستند.

رشته های تحصیلی دانشگاه علوم پزشکی ساراتف

دانشگاه ملی علوم پزشکی ساراتف رشته های متنوعی را به دانشجویان ارائه می دهد که عبارتند از:

مدت زمان تحصیل پزشکی دانشگاه ساراتف

دانشجویانی که علاقه مند تحصیل در روسیه و دانشگاه پزشکی ساراتف هستند می بایست برای تحصیل در رشته پزشکی عمومی این دانشگاه ۶ سال، دندانپزشکی ۵ سال، داروسازی ۵ سال، روانشناسی ۵ سال، و پرستاری ۵ سال را طی کنند. همچنین دانشجویان برای دریافت مدرک تخصص باید دوره ۲ تا ۴ ساله را بسته به نوع رشته خود بگذرانند.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه ساراتف

به طور کلی شهریه دانشگاه های روسیه با توجه به نوع دانشگاه، نوع رشته تحصیلی و شهر محل تحصیل متفاوت می باشد. همچنین هر ساله شهریه جدیدی از سوی دانشگاه اعلام می شود. بر همین اساس توصیه می شود برای ثبت نام در دانشگاه پزشکی ساراتف با کارشناسان مجرب موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید.

مشاوره رایگان فقط در آبادیس پارسیان دانش!

ارسال پیام یا درخواست مشاوره رایگان

دندانپزشکی دانشگاه ساراتف روسیه

یکی دیگر از رشته های پرطرفدار دانشگاه پزشکی ساراتف رشته، داندانپزشکی است. تحصیل در این رشته یک دوره ۵ ساله است که دانشجو می تواند پس از اتمام دوره مدرک دکترای خود را دریافت کند. با داشتن این مدرک به راحتی می تواند پس از بازگشت از روسیه به کشور جذب بازار کار شود!

مدارک لازم برای ثبت نام در دانشگاه ساراتف روسیه

خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی ساراتف روسیه

قبل از ثبت نام در دانشگاه بهتر است که از وضعیت خوابگاه دانشجویی مطلع شوید. چرا که این موضوع برای بسیاری از دانشجویان خارجی حائز اهمیت است. از آنجایی که دانشگاه علوم پزشکی دولتی ساراتف امکانات خوابگاهی ندارد، دانشجویان می توانند قبل از ثبت نام برای اجاره خوابگاه مناسب اقدام کنند. در همین زمینه می توانید با کارشناسان آبادیس پارسیان دانش مشورت کنید و از راهنمایی های آنان برای اجاره بهترین خوابگاه استفاده نمایید!

دوره پادفک دانشگاه علوم پزشکی ساراتف روسیه

یکی از بهترین مزایای تحصیل در روسیه این است که برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور نیازی به داشتن مدرک زبان ندارید. اما هر دانشگاهی قبل ازورود برای شما دوره پادفک برگزار می کند. در این دوره فشرده ۶ ماهه تا یک ساله دانشجویان باید زبان روسی و برخی از دروس پایه را به زبان روسی بیاموزند. بعد از قبولی در آزمون پادفک دانشجو می تواند وارد کورس اصلی دانشگاه شود!

شهریه دوره پادفک دانشگاه ساراتف به صورت جداگانه محاسبه و توسط دانشجو پرداخت می گردد!