دانشگاه فدرال سیبری

دانشگاه فدرال سیبری SibFU در مرکز شهر کراسنویارسک واقع شده که دهها هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. نخست وزیر سابق روسیه “دیمیتری مدودف” به عنوان رییس هیات مدیره دانشگاه از چهره های شناخته شده می باشد. در حال حاضر الکساندر V. Uss رییس هیات مدیره مجلس قانونگذاری شهر کراسنویارسک سمت مدیریت این دانشگاه را برعهده دارد.

معرفی و آشنایی با دانشگاه فدرال روسیه

دانشگاه فدرال سیبری یکی از برترین دانشگاه های روسیه می باشد که هر ساله تعداد زیادی از دانشجویان خارجی آن را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. برنامه های متنوع آموزشی، دارا بودن امکانات کامل آموزشی و بازار کار عالی بعد از دریافت مدرک از این دانشگاه باعث محبوبیت آن در بین دانشجویان خارجی شده است. این دانشگاه تا ۷۰ درصد دانشجویان فارغ التحصیل را وارد بازار کار کرده است. همچنین ۲۰ مدرسه و کالج زیرمجموعه آن هستند که این مدارس تا بحال بیش از ۳۰هزار دانشجو را جذب تحصیل کرده اند.

افتخارات و امتیازات دانشگاه فدرال روسیه

ممکن است این سوال بسیاری از شما باشد! آیا تحصیل در دانشگاه فدرال سیبری ارزشش را دارد؟

سیبری منطقه ای صنعتی است که از نقاط توسعه روسیه محسوب می شود. به همین جهت در منطقه کراسنویارسک، به اجرای تعداد قابل توجهی پروژه های علمی و صنعتی نیاز است. تاسیس دانشگاه فدرال راهکاری برای توسعه صنعتی، علمی و فناوری های نوین است. این دانشگاه در سال ۲۰۰۶ در کراسنویارسک با ادغام ۵ موسسه آموزش عالی با هدف ایجاد زیرساخت های آموزشی سطح بالا،‌ ارتقا و توسعه فناوری های جدید علمی ایجاد شد. دانشمندان برجسته روسیه، نمایندگان شرکت های بزرگ و سیاستمداران در هیات علمی این دانشگاه حضور دارند.

از دیگر افتخارات این دانشگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تمامی این امکانات و افتخارات نشان می دهد که چرا دانشجویان بین المللی SibFU را انتخاب می کنند؟ اگر علاقه مند به تحصیل در رشته های مهندسی هستید، دانشگاه قدرال سیبری انتخاب شایسته ای است.

رشته های تحصیلی دانشگاه فدرال سیبری

دانشکده های دانشگاه فدرال سیبری

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه فدرال سیبری

یکی از بهترین روشها برای انجام مراحل پذیرش در دانشگاه فدرال سیبری مراجعه به موسسه آبادیس پارسیان دانش است. کارشناسان و متخصصان شما را برای پذیرش راهنمایی می کنند و تمامی مراحل و مدارک لازم برای ثبت نام را بیان می کنند.

مهمترین مدارک لازم برای پذیرش در این دانشگاه عبارتند از

رنکینگ و رتبه بندی دانشگاه فدرال سیبری

دانشگاه فدرال سیبری SibFU یکی از دانشگاه های برتر جهان از لحاظ رتبه بندی علمی محسوب می شود. در سال ۲۰۱۹ در لیست ۵۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار داشت و در رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا بر اساس موضوع در علوم فیزیک، مهندسی و فناوری در موقعیت 601-800 قرار گرفت. همچنین در رتبه بندی RAEX، در لیست ۲۰ دانشگاه برتر روسیه دیده می شد. بر اساس لیست آژانس های رتبه بندی، نام دانشگاه فدرال سیبری در میان ۲۵ دانشگاه برتر روسیه می درخشد. رتبه جهانی این دانشگاه ۱۲۱۴ می باشد که دارای ۴ ستاره داخلی در تحقیقات است!

امکانات دانشگاه فدرال سیبری برای دانشجویان بین المللی

اگر قصد تحصیل در دانشگاه فدرال سیبری را دارید، نگران امکانات رفاهی آن نباشید! این دانشگاه تمامی خدمات و امکانات لازم را در اختیار دانشجویان و علاقه مندان به علوم نوین قرار می دهد. ۳۰ خوابگاه، سالن اجتماعات، سالن مطالعه، کتابخانه، دفاتر اداری، سالن های ورزشی، مرکز پزشکی جهت درمان اولیه ورزشکاران، مرکز انتشارات، کتابخانه جامع علمی، سالن های اقامت “Perya”و “Universitetsky” از دیگر امکانات این دانشگاه می باشد.

تجهیزات دانشگاه SibFU

فعالیت های بین المللی دانشگاه فدرال سیبری

این دانشگاه قراردادهای همکاری با دانشگاه های ۳۴ کشور و همچنین ۷ برنامه آموزشی در زمینه آموزش تجارت ارائه داده است. دانشجویان خارجی زیادی از کشورهای مختلفی همچون قزاقستان،استرالیا، چین، اکوادور و …. در این دانشگاه تحصیل می کنند.
برگزاری سمینار و همایش های بین المللی، میزبانی ۲۰۰ استاد متخصص از ۲۷ کشور دنیا، استخدام ۳۰ استاد بین المللی، ارائه برنامه های کمک هزینه به دانشجویان برای تحقیق در خارج از کشور تنها بخشی از فعالیت های علمی این دانشگاه می باشد.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانشگاه SibFU

برای تحصیل در مقطع لیسانس دانشگاه فدرال سیبری باید کلیه دروس را به زبان روسی بخوانید. البته جای هیچ نگرانی برای یادگیری زبان روسی نیست. چرا که قبل از ورود به کورس اصلی دانشگاه می توانید در دوره های پادفک دانشگاه شرکت کنید و به طور کامل زبان روسی را بیاموزید. دانشجویان با گذراندن این دوره می توانند علوم پایه را نیز به زبان روسی یاد بگیرند و خود را برای ورود به دانشگاه آماده کنند. دانشگاه فدرال سیبری در مقطع فوق لیسانس و دکترا واحدهای درسی را به دو زبان روسی و انگلیسی تدیس می کند.

مشاوره رایگان فقط در آبادیس پارسیان دانش!

ارسال پیام یا درخواست مشاوره رایگان

سبک زندگی در دانشگاه SibFU

برگزاری مسابقات علمی، هنری و فرهنگی از اصول تحصیل در دانشگاه فدرال سیبری می باشد. برپایی مسابقه نمایشی Proshu Slova، برگزاری جشنواره سالانه Novaya Vesna، ایجاد گروه های هنری ورزشی، موسیقی و غیره، باشگاه نویسندگان، سالن تئاتر، زیرساخت های ورزشی SibFU با دارا بودن ۴ استادیوم، ۳ مرکز تناسب اندام، ۳ استادیوم و زمین فوتبال، ۲ مجموعه ورزشی مجهز به استخر، ۳ پایگاه اسکی، ۱۳ سالن ورزشی، و ۱۰ اتاق ورزشی در سالن های اقامت نشان دهنده سبک زندگی فرهنگی – هنری در دانشگاه فدرال سیبری می باشد. این امکانات نتایج ارزنده ای نیز دارد. مینگیان سمنوف، برنده بازی های المپیک، در این دانشگاه تحصیل کرده است.

اوگنی اوستیگوف، قهرمان دو دوره المپیک، ولادیسلاو آنتونوف، برنده جایزه نقره بازی های المپیک، الكساندر دنیسیف، برنده نقره بازی های المپیک و افراد مشهور دیگر نیز از دانشجویان همین دانشگاه هستند.

چگونه در دانشگاه فدرال سیبری ثبت نام کنم؟

هدف دانشگاه فدرال سیبری ایجاد مرکز علمی سطح بالا در زمینه فناوری های نوین می باشد. این دانشگاه بستری مطمئن برای علاقه مندان به تحصیل در رشته های مهندسی است. بنابراین برای پذیرش در این دانشگاه با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس حاصل کنید تا در فرصت مناسب مراحل ثبت نام در دانشگاه را انجام دهید. این موسسه با دارا بودن مجوزهای لازم یکی از بهترین موسساتی است که می تواند اقدامات لازم در زمینه پذیرش شما را در اسرع وقت و با کمترین هزینه در دانشگاه های روسیه انجام دهد.

بورسیه ها و شهریه دانشگاه فدرال روسیه

برای کسب اطلاعات دقیق از چگونگی دریافت بورسیه دانشگاه فدرال سیبری می توانید با موسسه آبادیس پارسیان دانش مشورت کنید. همچنین میزان شهریه این دانشگاه هر ساله بر اساس نوع رشته و ارائه امکانات متغیر است. بنابراین برای کسب اطلاعات جزئی تر از شهریه دوره پادفک و شهریه ورود به دانشگاه توصیه می شود با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.