جاذبه های گردشگری روسیه

راهنمای مطالعه

روسیه، بزرگترین کشور جهان است که در شمال اورسیا قرار دارد. روسیه با جاذبه های دیدنی طبیعی، تاریخی فراوان و شگفت انگیزش به یکی از بهترین مکان ها برای گردشگری مردم دنیا تبدیل شده است. هرساله گردشگران زیادی برای دیدن معماری کاخ ها و بنا های باشکوه، تئاترها و کلیساهای مجلل، غذاهای لذیذ سنتی، رودخانه ها، پل ها و مناظر بکر طبیعی به کشور پهناور روسیه سفر می کنند. علاوه بر این روسیه مقصدی محبوب برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان را با حداقل هزینه دارند. اینجا سرزمین مناظر و موقعیت های خارق العاده است. پس به روسیه سفر کنید و جادو شوید. در ادامه معروف ترین جاذبه های گردشگری روسیه را معرفی می کنیم.

دریاچه آب شیرین بایکال، قدیمی ترین دریاچه جهان

در قسمت شرقی سیبری، قدیمی ترین دریاچه جهان قرار دارد. عمر عمیق ترین دریاچه آب شیرین جهان به حدود 25 میلیون سال می رسد. عمق دریاچه بایکال1500متر است اما شفافی و زلالی آب دریاچه یکی از مهم ترین ویژگی های آن است. بعضی از گیاهان و جانوران دریاچه را در هیچ جای دنیا نمی توانید پیدا کنید. دریاچه بایکال در سال 1996 در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار گرفته است. منظر ه های رویایی اطراف دریاچه، صخره های عجیب، خلیج های کوچک و زیبا باعث شده این منطقه بیشترین تعداد گردشگران روسی و خارجی را داشته باشد.

موزه هنرهای پوشکین، از مکان های دیدنی روسیه

درسال 1912 میلادی موزه دیدنی و تاریخی هنرهای پوشکین، کنار کاخ کرملین و در قلب شهر مسکو تاسیس شد. موزه پوشکین بخاطر داشتن مجموعه های با ارزشی از شاهکارهای هنری کشورهای اروپایی معروف شده است. در این موزه شاهکارهای نقاشان امپرسیونیست قرن 19 و 20 میلادی، تمدن های باستان، دوره طلایی هلند و رنسانس ایتالیا را می توانید ببینید. تابلوهای زیبایی از رامبراند در ساختمان اصلی این موزه در معرض دید همگان قرار گرفته است. در نمایشگاه تمدن باستانی جواهرات، سلاح های مصری و وسایل مراسم مذهبی نیز دیده می شود.

میدان سرخ مسکو، معروفترین جاذبه گردشگری روسیه

یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری روسیه میدان سرخ شهر مسکو است. این میدان که در مرکز پایتخت قرار دارد برای روس ها نمادی مهم بشمار می آید. میدانی به رنگ سرخ که به تمام خیابان های مهم و اصلی مسکو راه دارد. کلیسای باسیلیس، مقبره لنین و موزه تاریخ روسیه نیز در اطراف این میدان قرار گرفته اند. علاوه بر این بین کلیسای ایبریان و میدان سرخ، جایی به نام نقطه صفر و وسط مسکو واقه شده است که به قول روس ها: اینجا آرزو کنید، برآورده می شود.

مجسمه مادر میهن روسیه

مجسمه مام میهن در شهر ولگوگراد قرار دارد که با بلندی 85 متری تقریبا دو برابر مجسمه آزادی در آمریکا ارتفاع دارد! این مجسمه از جاذبه های گردشگری روسیه محسوب می شود که در کتاب گینس ثبت شده است. دلیل ساخت این مجسمه یادبود جان باختگان جنگ جهانی دوم بود که در درهه پنجاه ساخته شد. مجسمه مادر میهن یکی از سنبل های کشور روسیه می باشد که حتما باید از آن دیدن کنید.

کاخ کرملین، مشهورترین جاذبه روسیه

با صراحت می توان گفت که کاخ کرملین از مهم ترین و پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری روسیه است. بیشتر مردم دنیا دوست دارند کاخ های سیاست مداران بزرگ دنیا را از نزدیک ببینند. کاخی که در قلب شهر و قدیمی ترین قسمت پایتخت قرار دارد، به دستور نیکلای اول در دژی محکم به نام کرملین ساخته شد. مجموعه کرملین شامل کاخ، مجلس سنا، اسلحه خانه، کلیسا، اقامتگاه ریاست جمهور می باشد که بسیار جذاب و دیدنی است. اگر در مسکو تحصیل می کنید، حتما زمانی را برای بازدید از این کاخ زیبا در نظر بگیرید.

متروی تاریخی مسکو، از جذاب ترین های مسکو برای دانشجویان

اگر در یکی از دانشگاه های مسکو مانند دانشگاه لامونوسف یا باومن مشغول به تحصیل هستید، حتما نیاز به مترو پیدا کرده اید. متروی مسکو علاوه بر این که راهی برای سفرهای درون شهری این کلانشهر عجیب است، یکی از معروف ترین جاذبه های گرذدشگری روسیه نیز می باشد. این متروی تاریخی و زیبا در عمیق ترین نقطه شهر مسکو، ساخته شده است. وقتی به متروی مسکو می روید، از این همه هنر، شکوه و طراحی خیره کننده شگفت زده می شوید. اینجا بیشتر شبیه کاخ های امپراتوری روسیه است تا ایستگاهی برای رفت و آمد مسافران. دیوارها و سقف های مترو طوری ماهرانه نقاشی شده که هکدام را می توان در زمره یک اثر هنری گرانبها دانست. متروی مسکو جزء پیچیده ترین سیستم های حمل و نقل در جهان است!

چشمه وآتشفشان کامچاتکا

در شرق روسیه شبه جزیره کامچاتکا قرار دارد. اینجا شبیه موزه طبیعی است که سالها آتشفشان های فعال و خاموش را در خود جای داده است. این جزیره علاوه بر آتشفشان ها، چشمه های آب گرم و جوشان بزرگ و کوچک زیادی دارد که در اوراسیا بی نظیرند. دریاچه ها، آتشفشان های فعال، یخچال های طبیعی این شبه جزیره جزء مکان هایی است که سازمان یونسکو از آن حفاظت می کند. مناظر اینجا به قدری برای طبیعت گردان بکر و زیباست که از دیدن شان سیر نمی شوند.

قلعه لاستوچکین

یکی دیگر از مکان های دیدنی روسیه مسکو قلعه لاستوچکین می باشد. در قست جنوبی کریمه، روی تپه ی شیب دار آرورا، قلعه ای زیبا و کوچک که در معماری آن از سبک نئوگوتیک استفاده شده خودنمایی می کند. طول این قلعه 20 متر عرض آن 10 متر وارتفاعش 12 متر است. قلعه کوچکی که رویایی و شبیه قصر های والت دیزنی است و به لانه پرستو هم مشهور است. این قلعه در سال 1912 توسط شروود ساخته شد. مدتی مالک آن یک آلمانی بود اما در هنگامه جنگ جهانی اول به یک رستوران تبدیل شد و سپس بعد از یک بازسازی زیبا دوباره فعالیتش را از سر گرفت. بعد از آن جز جاذبه های دیدنی روسیه قرار گرفت و گردشگران زیادی را به خود دیده است.

کلیسای سنت باسیل از دیدنی های روسیه

این کلیسای حیرت انگیز در سال 1552میلادی بعد از پیروزی روس ها بر مغول ها به دستور ایوان مخوف ساخته شد.کلیسای سنت باسیل یا کلیسای شفاعت که در قسمت انتهایی میدان سرخ قرار دارد با معماری ماهرانه اش پذیرای گردشگران زیادی است. رنگ های زنده و زیبای نمای بیرونی کلیسا200 سال قدمت دارد. سقف های قطره ای شکل کلیسا با ترکیب رنگی درهم، خاطره قصر کارتن ها را در ذهن بیننده تداعی می کند.کلیسای سنت باسیل شامل نه کلیساست که با معماری عجیبی درهم تنیده شده اند و مکانی جذاب برای دانشجویان رشته معماری و مهندسی محسوب می شود.

موزه ارمیتاژ یا کاخ زمستانی

یکی از مزیت های تحصیل در روسیه این است که علاوه بر استفادهاز سطح بالای آموزشی مطابق با استانداردهای جهانی در کشوری هستید که مملو از جاذبه های گردشگری زیباست. می توان از مهم ترین ومعروفترین جاذبه های گردشگری روسیه، موزه ارمیتاژ شهر سن پترزبورگ را نام برد. این موزه هم به جهت معماری باشکوه و هم آثار هنری کهنی که دارد، مورد توجه گردشگران بخصوص اهل هنر قرار گرفته است. قسمت های متعدد موزه دیدنی است اما کلکسیون کاخ زمستانی آن بازدیدکننده های بیشتری را به خود جلب کرده است. در این قسمت از موزه آثار هنری اروپا، رم باستان و یونان مربوط به قرن های پیش و فضای زیبای قصر سلطنتی دهه نوزده را می توانید ببینید.

دهکده تزارهای روسیه

دهکده تزارها که توسط خاندان سلطنتی رومانوف ساخته شد، شاهکاریست که تقریبا تمام معماران بزرگ و سرشناس قرن هجده و نوزده سن پترزبورگ در ساخت آن سهیم بودند. بزرگترین قصرهای آن زمان با پارک های سرسبز و بناهای تاریخی را در این دهکده می بینید. زیباترین قسمت دهکده تزارها مجموعه قصر باشکوه و مجلل کاترین است که خواهر کاخ زمستانی محسوب می شود. دیدن این قصر و دهکده رویایی می تواند تعطیلات آخر هفته خوبی برای دانشجویان خارجی باشد که در روسیه تحصیل می کنند.

سالن تئاتر بولشوی

شهر مسکو از دیر باز به تئاتر و اپراهای زیبایش مشهور بوده است. اگر دانشجوی رشته های هنری در روسیه هستید، حتما از این سالن باشکوه دیدن کنید. تئاتر بولشوی معروفترین سالن تئاتر روسیه است که در سال 1776 میلادی ساخته شده است. زیبایی و شکوه این بنای مجلل از ستون های سر در آن پیداست. به محض ورود به سالن محو بزرگی و معماری هنرمندانه آن می شوید. تئاتر بولشوی قدیمی ترین سالن تئاتر روسیه است. اینجا از دیر باز تاکنون محل نمایش تئاتر، اپرا و باله گروه های شناخته شده و معروف جهان بوده است. در این قسمت با جاذبه های گردشگری روسیه آشنا شدید اما این تمام دیدن یهای روسیه نیست. در قسمت بعد با جاذبه هایی آشنا می شوید که برای دانشجویان بیشترین جذابیت را دارد. ایرانی های زیادیدر روسیه تحصیل می کنند که مشتاقند با شهرهای دیدنی روسیه بیشتر آشنا شوند. پس با ما همراه باشید.

2 پاسخ

  1. خیلی مطلب جالبیه لطفا از روسیه اطلاعات بیشتری بزارین مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *