جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ

در مرکز شهر سنت پترزبورگ، کلیسای جامع سنت ایزاک اثر معمار فرانسوی، آگوست دو مونتفران قرار دارد که بزرگترین و دیدنی‌ ترین ساختمان مذهبی شهر می باشد. گنبد طلایی بزرگ کلیسا جلوه شهر را دو چندان کرده است. ساخت و تزئین سنت ایزاک که در سال ۱۸۵۸ تکمیل شد...
دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه

راهنمای مطالعه

سنت پترزبورگ معروف به پتروگراد و لنینگراد، دومین شهر بزرگ و پایتخت سابق کشور روسیه است. با اینکه امپراتوری سنت پترزبورگ در سال ۱۷۰۳ تأسیس شده، اما بافت تاریخی آن تاکنون به خوبی حفظ شده است. مرکز این شهر زیبا جزایر متعددی از دلتای رودخانه نوا را اشغال می‌ کند که توسط آبراهه‌ ها تقسیم شده و با پل‌ های متحرک بزرگ به هم وصل می شوند. بسیاری از روس‌ها این شهر را با نام پیتر می‌شناسند که مختصر شده نام سنت پترزبورگ است.

اینجا گنجینه‌ ای واقعی از جاذبه‌ها و دیدنی‌ هاست. از کاخ‌ های باشکوه تزاری گرفته تا موزه‌ هایی با مهمترین آثار تاریخی، از سفر با قایق در کنار رودخانه‌ ها و کانال‌ های باشکوه شهر تا پیاده‌ روی در مسیر ردپای بزرگان ادبی و هنری سنت پترزبورگ. در واقع، جاذبه های این شهر به قدری زیاد است که می تواند بازدیدکنندگان را برای هفته‌ ها یا حتی ماه‌ ها سرگرم کند. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها برای مسافران در سفر با تور سنت پترزبورگ برنامه ریزی برای بازدید از این همه زیبایی است. اما اگر برای تحصیل در روسیه، این شهر را انتخاب کرده اید، فرصت کافی برای تماشای همه دیدنی هایش را دارید.

معرفی جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ

این شهر با تاریخ و فرهنگی بسیار غنی و دارای جاذبه‌ های گردشگری زیادی است. کلیسای خورشید، میدان قرمز، کلیسای سنت پتر،‌ پل کوئنز و باغ های پتراکوف فقط بخشی از دیدنی های شهر بزرگ و منحصر به فرد سنت پترزبورگ می باشد. در این مطلب شما را با جذاب ترین آثار دیدنی این شهر همچون موزه هرمیتاژ،‌ کاخ پترهوف و کلیسای جامع سنت ایزاک آشنا می کنیم. همچنین به واسیلوسکی، بزرگ ترین جزیره سنت پترزبورگ و نوسکی معروف ترین خیابان روسیه می پردازیم.

موزه هرمیتاژ کجاست؟

موزه هرمیتاژ در قلب شهر سنت پترزبورگ و در نزدیکی رودخانه نوا قرار دارد. هرمیتاژ با بیش از ۳۵۰/۰۰۰ متر مربع مساحت، یکی از بزرگترین موزه‌ های جهان است و بیش از ۳ میلیون آثار هنری و باستانی را در خود جای داده است. این موزه شامل مجموعه‌ های گوناگونی از جمله نقاشی، مجسمه، آثار باستانی، طلا و جواهر، لوازم خانگی و لباس‌ های قدیمی می باشد. موزه هرمیتاژ در سال ۱۷۶۴ توسط کاترین کبیر راه اندازی شد و در حال حاضر بزرگ ترین کلکسیون نقاشی در جهان محسوب می‌ شود. اگر به روسیه سفر می کنید، حتما از این موزه زیبا دیدن کنید.

کاخ پترهوف (Peterhof)

وقتی صحبت از جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ به میان می‌آید، کاخ‌های امپراتوری، موزه‌ها و پارک های حومه شهر در ذهن ما نقش می بندند. در این میان، پترهوف از مواردی است که یکی از بی‌نظیرترین آن‌ ها به شمار می‌ آید؛ به‌ ویژه در تابستان که مجموعه‌ای باور نکردنی از فواره‌ های پارک آن فضا را تلطیف کرده است! این پارک که تا حدی از کاخ ورسای الگو برداری شده و کمی هم با ذائقه و علایق خاص پیتر مطابق بود، تحت نظارت دختر پیتر، امپراتور الیزابت، توسعه یافت! به همین علت توانست از نظر گستره و عظمت تا حد زیادی از پیشینیان فرانسوی خود پیشی بگیرد. پترهوف در تنوع و طیف جاذبه‌هایش، بنایی خارق‌ العاده است.

باغ‌ها و موزه‌ هایی که در ساختمان‌ های مختلف این ملک مستقر شده‌ اند، از جاذبه‌ های گردشگری سنت پترزبورگ محسوب می شوند که هر ساله تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می کند.

کلیسای جامع سنت ایزاک (St. Isaac’s Cathedral & Colonnade)

در مرکز شهر سنت پترزبورگ، کلیسای جامع سنت ایزاک اثر معمار فرانسوی، آگوست دو مونتفران قرار دارد که بزرگترین و دیدنی‌ ترین ساختمان مذهبی شهر می باشد. گنبد طلایی بزرگ کلیسا جلوه شهر را دو چندان کرده است. ساخت و تزئین سنت ایزاک که در سال ۱۸۵۸ تکمیل شد، بیش از ۴۰ سال طول کشید. نماها و ستون‌ ها به سبک امپراتوری اروپایی و با استفاده از گرانیت قرمز منحصر به فرد ساخته شده است. انواع سنگ‌ های نیمه قیمتی از سراسر روسیه دیوارها و ستون‌های داخلی آن را تشکیل می‌ دهند. تعداد زیادی از مجسمه‌ های اصیل در سالن این کلیسا قرار دارند. سالن کلیسا جهت پذیرایی از ۱۴ هزار نمازگزار طراحی شده است!

جزیره واسیلوسکی (Vasilevskiy Island)

واسیلوسکی، بزرگترین جزیره‌ی سنت پترزبورگ جاذبه‌ های شگفت‌ انگیزی دارد؛ از جمله دو مجسمه‌ ابوالهول متعلق به قرن ۱۵ از مصر که در سمت رودخانه قرار دارد. موزه‌ بیولوژیکی عجایب نیز جایی است که می توانید اسکلت و قلب مستخدم شخصی پتر کبیر را ببینید! ستون‌ های روسترال که قدمت آن‌ها به قرن ۱۹ بازمی‌گردد، شما را شگفت زده می کند، چرا که مشعل‌ های آن در مواقع خاص روشن می‌شود. جزیره‌ واسیلوسکی بهترین مکان برای گشت و گذار در کرانه‌ رود نوا است. پس اگر سنت پترزبورگ را برای زندگی انتخاب کرده اید، می توانید از دیدنی هایش لذت ببرید.

خیابان نوسکی سنت پترزبورگ

خیابان نوسکی سنت پترزبورگ معروف‌ ترین خیابان روسیه است. این خیابان چهار کیلومتری از ساختمان دریاسالاری تا صومعه‌ الکساندرنوسکی کشیده شده است. قطعه‌ای از خیابان که ۲/۵ کیلومتر طول دارد و به ایستگاه مسکوسکی می‌ رسد، قلب حیات تجاری و تفریحی شهر را تشکیل می دهد. عمر خیابان نوسکی به اولین سال‌ های تولد سن‌ پترزبورگ بر می‌گردد که در اوایل قرن بیستم به‌ عنوان یکی از زیباترین و بزرگ‌ ترین بلوارهای اروپا شناخته می‌ شد. نوسکی امروزه خیابانی شلوغ و پر ترافیک است، اما قدم زدن در آن تجربه‌ ای به‌ یادماندنی خلق می‌ کند. بسیاری از دیدنی‌ های شهر را نیز در امتداد همین خیابان خواهید یافت.

دانشگاه های معروف سنت پترزبورگ کدامند؟

سن پترزبورگ یکی از مهمترین مراکز آموزشی و تحقیقاتی روسیه است و دارای دانشگاه‌ های معروفی می‌ باشد. برخی از دانشگاه‌های معروف سنت پترزبورگ عبارتند از:

– دانشگاه سنت پترزبورگ: این دانشگاه، یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های روسیه است و در زمینه‌های مختلفی از جمله علوم انسانی، علوم طبیعی، ریاضیات و مهندسی فعالیت می‌کند.

– دانشگاه معدن و صنایع معدنی

– دانشگاه هنر و فرهنگ

– دانشگاه اقتصاد و مالی

– دانشگاه پلی‌تکنیک

– دانشگاه پزشکی

– دانشگاه هوانوردی

– دانشگاه کشاورزی

این دانشگاه‌ ها به عنوان مراکز آموزشی برجسته سنت پترزبورگ شناخته می‌ شوند و دانشجویانی از سراسر جهان در آن‌ ها درس می‌ خوانند. هر ساله دانشجویان ایرانی نیز برای پذیرش در دانشگاه های سنت پترزبورگ و تحصیل در روسیه اقدام می کنند. توصیه می شود اگر شما نیز به دنبال پذیرش در بهترین دانشگاه های روسیه با کمترین هزینه هستید، با آبادیس پارسیان دانش، موسسه رسمی اعزام دانشجو به روسیه تماس بگیرید.

معروف ترین مراکز خرید سنت پترزبورگ

از آنجایی که سن پترزبورگ شهر بزرگی است، بهترین و بزرگ ترین مراکز خرید را در روسیه دارد. برخی از مراکز خرید معروف این شهر عبارتند از:

  1. مرکز خرید گالریا (Galeria):‌ این مرکز خرید در مرکز شهر قرار دارد و دارای بیش از ۳۰۰ فروشگاه و رستوران می‌باشد.
  2. مرکز خرید نفسکی (Nevsky): در خیابان نفسکی پایتخت و در نزدیکی میدان پالاس قرار دارد و دارای بیش از ۲۰۰ فروشگاه و رستوران است.
  3. مرکز خرید لتوانیا: در شمال شهر سنت پترزبورگ می توانید از لتوانیا خرید کنید که دارای بیش از ۱۷۰ فروشگاه و رستوران است.
  4. مرکز خرید مگا دیبنکو (Mega Dybenko): این مرکز خرید در جنوب شهر قرار دارد و بیش از ۲۰۰ فروشگاه و رستوران را در خود جای داده است.
  5. مرکز خرید بلوکاد (Blokada): در جنوب شرقی شهر بلوکاد را می بینید که دارای بیش از ۱۰۰ فروشگاه و رستوران می باشد که برای خرید کالاهای مختلف و همچنین تفریح و سرگرمی مناسبند.

بهترین مراکز خرید سنت پترزبورگ برای ایرانی ها

اگرچه برخی از مراکز خرید معروف در سنت پترزبورگ را معرفی کردیم، اما مراکز خریدی در این شهر هستند که بهترین انتخاب برای خرید ایرانی ها می باشد. برخی از بهترین مراکز خرید سنت پترزبورگ برای ایرانی‌ها عبارتند از:

  1. مرکز خرید Galeria: این مرکز خرید بزرگ که در قلب شهر سن پترزبورگ است، بیش از ۳۰۰ فروشگاه مختلف دارد. مرکز خرید گالریا، دارای برندهای معروفی همچون Zara، H&M و Mango  می باشد.
  2. مرکز خرید Nevsky Centre:‌ این مرکز خرید نیز در مرکز شهر است و از برندهای مشهوری مانند Adidas، Nike و Samsung برخوردار است.
  3. مرکز خرید Gostiny Dvor: این مرکز خرید با بیش از ۲۰۰ فروشگاه مختلف در مرکز شهر قرار گرفته که برندهای معروفی همچون Chanel، Dior و Gucci را ارائه می دهد.
  4. مرکز خرید پاساژ (Passage):‌ این مرکز خرید در منطقه مرکزی شهر واقع شده و دارای بیش از ۵۰ فروشگاه مختلف از جمله برندهای معروفی همچون Burberry، Cartier، Hermes و بسیاری دیگر می باشد.
  5. مرکز خریدEuropolis: این مرکز خرید در منطقه Vyborgsky واقع شده و با بیش از ۱۰۰ فروشگاه مختلف،‌ برندهای معروفی همچون Adidas ، Reebok و Puma را داراست.

تحصیل در سنت پترزبورگ با آبادیس

شاید آوازه دانشگاه های سنت پترزبورگ را شنیده باشید! این شهر علاوه بر جاذبه های گردشگری روسیه و تفریحات بی نظیر، بهترین دانشگاه های روسیه و جهان را در خود دارد. پذیرش در این دانشگاهها برای دانشجویان خارجی چالش برانگیز است. بنابراین اگر قصد تحصیل در روسیه و بهترین دانشگاه های این شهر را دارید، توصیه می شود با کارشناسان آبادیس پارسیان دانش مشورت کنید تا روند پذیرش و ثبت نام شما به سرعت و آسانی طی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *