۵ شهر برتر روسیه برای تحصیل

در اکثر شهرهای روسیه دانشگاه های مختلفی وجود دارد که خدمات آموزشی گسترده ای به دانشجویان ارائه می دهند. اما به راستی کدام یک از شهرهای روسیه برای تحصیل و زندگی بهترین است؟ زیادی هستند که توجه دانشجویان را به خود جلب می کنند ....
بهترین شهر روسیه برای تحصیل

راهنمای مطالعه

روسیه به دلیل برخورداری از دانشگاه های متعدد و سطح علمی بالا و امکالنات پیشرفته آموزشی یکی از بهترین مقاصد برای تحصیلات آکادمیک است. در سال های اخیر تحصیل در روسیه بسیار مورد توجه دانشجویان کشورهای مختلف قرار گرفته است. به طوری که هر ساله از سراسر جهان افراد زیادی متقاضی ثبت نام در بهترین دانشگاه های روسیه هستند. اما کدام شهرهای روسیه برای تحصیل بهتر هستند؟ این چالشی است که برخی از دانشجویان برای انتخاب دانشگاه و شهر محل تحصیل شان با آن روبرو هستند. در ادامه ۵ تا از بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل معرفی می کنیم.

تحصیل در روسیه و انتخاب بهترین دانشگاه

در اکثر شهرهای روسیه دانشگاه های مختلفی وجود دارد که خدمات آموزشی گسترده ای به دانشجویان ارائه می دهند. اما به راستی کدام یک از شهرهای روسیه برای تحصیل و زندگی بهترین است؟ زیادی هستند که توجه دانشجویان را به خود جلب می کنند ، با این حال اکثر دانشجویان خارجی ترجیح می دهند تحصیلات خود را در مسکو یا سن پترزبورگ ادامه دهند.

موسسه ابادییس پارسیان دانش بهترین شهرهای روسیه را برای تحصیل معرفی می کند تا برای انتخاب بهترین دانشگاه ها با خیالی آسوده تصمیم بگیرید. در ادامه ۵ شهر برتر روسیه را برای تحصیل معرفی می کنیم.

تحصیل در مسکو پایتخت روسیه

مسکو به عنوان پایتخت روسیه مشهورترین دانشگاه های روسیه را در خود جای داده است. این کلانشهر زیبا با دارا بودن زیرساخت های توسعه یافته متعدد زندگی را برای ساکنانش آسان و هموار کرده است. مسکو با دارا بودن مراکر علمی متعدد که از سطح بالای علمی برخوردارند، یکی از مهمترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان خارجی محسوب می شود. این شهر یکی از گران ترین شهرهای روسیه برای تحصیل و زندگی نیز می باشد.

بهترین شهر روسیه برای تحصیل
بهترین شهر روسیه برای تحصیل

تحصیل در دانشگاه های مسکو

بیشتر از ۲۰۰ دانشگاه در مسکو وجود دارد که بسیاری از آنها در رتبه بندی های معتبر جهانی جایگاه خوبی دارند که در لیست QS رتبه ۳۴ و بهترین شهر روسیه برای تحصیل است. دانشگاه دولتی لومونوسوف مسکو، موسسه فیزیک و فناوری مسکو و دانشگاه سماشکو از جمله معروف ترین دانشگاه های مسکو هستند که متقاضیان زیادی از سراسر دنیا دارد.

هزینه زندگی دانشجویی در مسکو

مسکو یکی از گران ترین شهرهای روسیه برای زندگی می باشد. هزینه زندگی در مسکو برای یک دانشجو شامل شهریه دانشگاه، هزینه خوابگاه، خورد و خوراک، حمل و نقل، اینترنت و سایر امکانات شهری می شود که مبلغی در حدود ۱۵/۰۰۰ تا ۲۰/۰۰۰ روبل در ماه می باشد. البته بسته به سبک زندگی این مقدار می تواند افزایش یابد. یکی از مهمترین بخش هزینه های زندگی در مسکو شامل اجاره مسکن می گردد. چرا که مسکو یکی از گران ترین شهرهای روسیه از لحاظ مسکن است که قیمت اجاره در پایتخت از ۱۴/۰۰۰ روبل در ماه شروع می شود.

با این حال زندگی در مسکو حال و هوای خودش را دارد. بازدید از موزه ها و گالری ها، مناطق و بناهای تاریخی، کافه ها، تئاترها و کلاب های موسیقی می تواند بسیار سرگرم کننده و دیدنی باشد.

تحصیل در سنت پترزبورگ روسیه

سنت پترزبورگ با معماری زیبا و تاریخ غنی به شهر موزه ها و خلاقیت مشهور است. این شهر با دارا بودن دانشگاه هایی همچون دانشگاه ملی سنت پترزبورگ یکی از بهترین شهرهای روسیه برای زندگی دانشجویی می باشد. سنت پترزبورگ که به پایتخت فرهنگی روسیه نیز شهرت دارد، مورد علاقه گردشگران و دانشجویان است و در رتبه بندی QS، رتبه ۶۶ را داراست.

وجود حدود ۸۰ دانشگاه از جمله دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ و دانشگاه اقتصاد دولتی سنت پترزبورگ کافیست تا از سراسر دنیا برای پذیرش در دانشگاه های سن پترزبورگ متقاضی وجود داشته باشد.

جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ

یکی از بهترین دیدنی های سنت پترزبورگ، قدم زدن در شهر و تماشای رودخانه ها، کانال ها و معماری زیبای شهر است. علاوه بر این بازدید از موزه های محلی، گچینا، ویبورگ، پریوزرک و سواکابل می تواند خاطرات زیبایی برای تان رقم بزند. برای آشنایی بیشتر با این شهر دوست داشتنی مطلب”جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ” را مطالعه کنید.

بهترین شهر روسیه برای تحصیل
بهترین شهر روسیه برای تحصیل

هزینه زندگی دانشجویی در سنت پترزبورگ

هزینه زندگی تحصیلی در سنت پترزبورگ بین ۳۲۰ تا ۵۰۰دلار در ماه می باشد که این هزینه شامل مواد غذایی، حمل و نقل شهری، وسایل دانشگاه، سرگرمی آخر هفته و هزینه های عمومی زندگی می شود. اجاره خانه در سنت پترزبورگ از مسکو ارزانتر است اما حداقل از ۱۰/۰۰۰ روبل شروع می شود.

تحصیل در کازان روسیه

یکی دیگر از بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل، کازان می باشد. شهری با قدمت هزاران ساله و چند ملیتی که به سومین پایتخت روسیه معروف است. این شهر به دلیل دارا بودن پارک های زیبا، فناوری اطلاعات و دستاوردهای ورزشی همچنین آموزش ریاضیات، موسیقی و علوم طبیعی نیز شهرت فراوانی دارد. در حدود ۳۰ دانشگاه از جمله دانشگاه فدرال کازان، دانشگاه مهندسی برق دولتی کازان و دانشگاه فنی تحقیقات ملی کازان در این شهر باعث شده تا هر ساله دانشجویان خارجی از کشورهای مختلف دنیا به روسیه سفر کنند.

ساحل دریاچه کازان، اسلبودای تاتار قدیمی، کرملین کازان و مسجد کول شریف از جمله دیدنی های کازان می باشد که بازدید از آنها لحظات خوشی را برای تان می سازد. هزینه زندگی دانشجویی و اجاره در کازان حدود ۴۸۰ دلار ماهانه می باشد و دانشجویان حداقل ۹/۰۰۰ روبل در ماه برای مسکن در کازان هزینه می کنند. با این حال یکی از بزرگترین تکنو پارک های روسیه و صنایع سبک و شیمیایی در کازان قرار دارد که می توانید با کار دانشجویی در روسیه بخشی از هزینه های خود را پوشش دهید.

تحصیل در شهر سامارا

در ساحل ولگا شهری وجود دارد که با داشتن کتابخانه ها و مراکز تحقیقاتی متعدد زندگی دانشجویی را بسیار جذاب و دلچسب می کند. سامارا یکی از بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل و زندگی آرام و بی دغدغه است. بیش از ۲۰ دانشگاه در این شهر وجود دارد که از جمله مهمترین آنها دانشگاه ملی تحقیقات سامارا، دانشگاه پزشکی دولتی سامارا و دانشگاه فنی دولتی سامارا می باشد. برای ثبت نام در دانشگاه سامارا می توانید با موسسه آبادیس پارسیان دانش تماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را در این خصوص دریافت کنید.

ساحل ولگا اولین جاذبه گردشگری سامارا می باشد. گالری ویکتوریا، کلیسای لهستانی، موزه سامارا کوسمیچسکایا، موزه هنر نو، پناهگاه استالین و غیره تنها بخشی از دیدنی های شهر زیبای سامارا می باشد که حوصله شمارا از زندگی آرام در این شهر سر نمی برد. هزینه زندگی دانشجویی در سامارا ماهانه ۵۲۷ دلار بدون اجاره مسکن می باشد که برای اجاره یک خانه معمولی باید حداقل ۶/۰۰۰ روبل در ماه هزینه کنید.

بهترین شهر روسیه برای تحصیل
بهترین شهر روسیه برای تحصیل

تحصیل در یکاترینبورگ مرکز منطقه اورال

شاید بتوان به جرات یکاترینبورگ را یکی دیگر از بهترین شهرهای روسیه برای تحصیل دانست. یکاترینبورگ یکی از مجهزترین شهرهای روسیه برای تحصیل و  زندگی است که بزرگترین مگاپولیس های بزرگ روسیه را دارد. اینجا یکی از ده شهر ایده آل جهان از نظر یونسکو برای زندگی است که با داشتن مراکز علمی و تحقیقاتی متنوع بهترین شهر برای اعزام دانشجو به روسیه می باشد. بیشتر از ۲۰ دانشگاه در این شهر از سراسر جهان و روسیه دانشجو می پذیرند که مهترین دانشگاه های یکاترینبورگ عبارتند از: دانشگاه فدرال اورال، دانشگاه UrGAHU و دانشگاه پزشکی دولتی اورال.

جاذبه های گردشگری یکاترینبورگ روسیه شامل پلوتینکا، خانه سواستیانوف، سالن های کنسرت، موزه ویسوتسکی و مرکز یلتسین می ش.ود که برای دانشجویان بسیار سرگرم کننده و دیدنی است. هزینه زندگی دانشجویی در یکاترینبورگ ماهانه ۴۹۱ دلار بدون اجاره برآورد هزینه اجاره خانه می باشد که برای اجاره خانه نز باید از حداقل ۸/۰۰۰ روبل در ماه هزینه کرد.

تحصیل در روسیه با آبادیس پارسیان دانش

اگر قصد تحصیل در روسیه و انتخاب بهترین شهرهیا روسیه برای تحصیل هستید، حتما با کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش به عنوان بهترین موسسه اعزام دانشجو به روسیه تماس بگیرید. این مرکز با مجوز رسمی از وزارت علوم و فناروی سالهاست که در زمینه تحصیل در روسیه و اعزام دانشجو فعالیت می کند و صفر تا صد پذیرش در بهترین دانشگاه های روسیه را برای متقاضیان انجام می دهد. بنابراین برای انتخاب بهترین دانشگاه های روسیه برای تحصیل، اخذ ویزای دانشجویی، دریافت ویزای کار دانشجویی و یا اجاره خوابگاه و یا هر موضوعی که برای شما چالش برانگیز است، با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *