یادگیری زبان روسی چقدر زمان می برد؟

کسانی که به یک زبان دیگر مسلط هستند، مثلا انگلیسی، فرانسه و ... یا در مدرسه دو زبانه درس خوانده اند، راحت تر زبان روسی یا سوم را یاد می گیرند. زبانشناسان می گویند چون این افراد هر روز با زبان های دیگر روبرو می شوند و با قواعد، لغات و دستور زبان و اصوات زبان خارجی آشنا شده اند و...
آموزش زبان روسی در آبادیس پارسیان دانش

راهنمای مطالعه

یادگیری زبانی به غیر از زبان مادری به هر انگیزه ای لذت بخش، شیرین و در عین حال زمان بر است. اولین و مهم ترین سوالی که به ذهن علاقه مندان به هر زبانی می رسد، مدت زمان یادگیری آن است. همه دوست دارند به سرعت و در اسرع وقت بتوانند به زبان دوم صحبت کنند ولی مانند آموزش هر هنر و درسی یادگیری زبان هم نیاز به صبر، حوصله و ممارست دارد که این فاکتور ها در افراد متفاوت است. در این مطلب درباره نحوه یادگیری زبان روسی بیشتر صحبت می کنیم.

زبان روسی و نحوی یادگیری آن

زبان روسی در گروه زبان های هندی و اروپایی است و مفاهیم اساسی آن ها به هم شباهت دارد. زبان روسی لغات زیادی را از زبان های اروپایی گرفته و همین امر به یادگیری زبان روسی کمک زیادی می کند روشی که برای آموزش زبان انتخاب می کنید تاثیر زیادی در سرعت یادگیری تان دارد.

به عنوان مثال اگر فقط به کلاس درس محدود می شوید در این صورت زمان زیادی را برای آموزش زبان روسی باید اختصاص دهید ولی اگر بعد از ساعت درسی هم با روش های مختلف آموزش تان را ادامه می دهید، باطبع سرعت یادگیری تان بیشتر و زمان تان کوتاه تر می شود. دیدن فیلم یا سریال های روسی، گوش دادن به موسیقی و هم خوانی با آن از روی متن ترانه، خواندن کتاب یا مجله به زبان روسی، افزایش دایره لغات و حرف زدن و در صورت امکان سفر به کشور روسیه و قرار گرفتن در محیط به یادگیری زود هنگام زبان روسی کمک زیادی می کند.

عوامل موثر بر یادگیری زبان روسی

شاید بپرسید آموزش زبان روسی سخته؟ در پاسخ باید گفت: زبان روسی جزء زبان های سخت دنیاست و خود روس ها هم به این مسئله اذعان دارند. تجربه یاد گیری زبان روسی سخت اما لذتبخش است. از همین رو از یادگیری زبان شان و ارتباط با مردم روسیه استقبال می کنند. پس اگر در یادگیری این زبان کمی کند بودید، نگران نباشید این موضوع برای بیشتر غیر روس ها اتفاق می افتد ولی عواملی که در زیر گفته می شود سرعت تان را در آموزش این زبان بیشتر می کند.

آموزش زبان روسی
آموزش زبان روسی

هدف از یادگیری زبان روسی

هر فردی برای آموختن درس، حرفه، هنر و… هدف مشخصی دارد که باعث می شود زمان آموزش زیادتر یا کم تر شود. در مورد یادگیری زبان روسی هم این مسئله وجود دارد. ممکن است هدف از آموزش زبان روسی فقط تفریح باشد یا علاقه به این زبان که انگیزه ی زیادی برای افراد به وجود نمی آورد و زمان خیلی مهم نمی باشد ولی اگر هدف تحصیل در  روسیه باشد، زمان نقش پر رنگی را بازی می کند و هر چه سریع تر یاد گرفتن آن، اهمیت ویژه ای پیدا می کند.

یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد؟

تحقیقات نشان داده که اگر حتی روزی یک ساعت برای آموزش زبان روسی از صفر وقت بگذارید و در این بازه زمانی تمرین لغات کنید، فیلم ببینید، گرامرها را مرور کنید، کتاب بخوانید و یا با دیدن برنامه های آنلاین آموزشی سریع تر زبان روسی را یاد می گیرید، پس مهم است که شما چقدر زمان برای آموزش خود اختصاص می دهید. هرچه وقتی که می گذارید بیشتر و آموزش با کیفیت تر باشد حتما نتیجه آن مطلوب تر است.

 نگاه و انگیزه به یادگیری زبان روسی

دید و نگرش تان در انجام هر کاری یکی از عوامل موفقیت یا عدم آن است. اگر با ذهنی مثبت و پویا، یادگیری زبان را شروع کنید و با پشت کار ادامه دهید، حتما در این امر سریع تر پیشرفت می کنید و فضای آموزش برای تان لذت بخش و مفرح تر می شود. یکی دیگر از فاکتورهایی که به شما در آموزش زبان کمک می کند داشتن انگیزه برای یادگیری است. یاد آوری اینکه با تسلط به زبان روسی می توانید در بهترین دانشگاه های روسیه تحصیل کنید و یا جهت کار در کشور روسیه موفق بشوید و آینده ی خوب و درخشانی را برای خود رقم بزنید، راه را برای تان هموار تر می کند و به آموزش تان سرعت می بخشد.

تسلط به زبان خارجی دیگر

کسانی که به یک زبان دیگر مسلط هستند، مثلا انگلیسی، فرانسه و … یا در مدرسه دو زبانه درس خوانده اند، راحت تر زبان روسی یا سوم را یاد می گیرند. زبانشناسان می گویند چون این افراد هر روز با زبان های دیگر روبرو می شوند و با قواعد، لغات و دستور زبان و اصوات زبان خارجی آشنا شده اند و پروسه ی یادگیر ی زبان دیگر را می دانند پس برایشان آموزش زبان سوم، آسان تر می شود.

آموزش زبان روسی
آموزش زبان روسی

جدول زمانی براساس اف اس آی

با توجه به عوامل گفته شده که در یادگیری زبان روسی مهم و موثر است، می توان حدس زد که سرعت یادگیری تان چقدر است. البته برای ارتباط با مردم روسیه حتما نباید به زبان روسی مسلط باشید در حد متوسط هم برای این امر کافی است. ولی برای تحصیل یا بیزینس نیاز به تسلط به زبان روسی دارید. بر اساس جدول اف اس آی برای یادگیری زبان روسی حدود ۱۱۰۰ ساعت وقت لازم است! یعنی تقریبا روزی سه ساعت مطالعه و خواندن که بعد از یکسال به صورت خیلی عالی و روان می توانید روسی حرف بزنید. البته این یک عدد تخمینی است و در افراد با شرایط مختلف باطبع تفاوت دارد.

اگر قصد دارید درباره زبان روسی بیشتر بدانید به مطلب”به روسی سلام کن” مراجعه کنید.

آموزش زبان روسی در آبادیس پارسیان دانش

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در روسیه را دارند، می توانند برای یادگیری زبان روسی به کارشناسان موسسه آبادیس پارسیان دانش مراجعه کنند و یا با شماره تلفن های درج شده در پایان همین صفحه تماس بگیرند. این موسسه با آموزش سریع الفبای زبان روسی و کلیه اصطلاحات و گرامرها و همچنین ملکالمه زبان روسی راه شما را برای یادگیری کامل هموار می سازد. ما با بهترین اساتید زبان روسی همکاری می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *