بهترین فروشگاه های روسیه برای ایرانیان

فروشگاه حلال مارکت در مسکو، پایتخت روسیه، چند شعبه دارد. شعبه‌ های مختلف این فروشگاه در نقاط مختلف شهر قرار دارند. برای مثال، شعبه‌ ای از فروشگاه حلال مارکت در مسکو در خیابان بزوچانسکایا، شمال شهر، واقع شده است. همچنین، شعبه دیگری از این فروشگاه در ....
بهترین فروشگاه های روسیه برای ایرانیان

راهنمای مطالعه

شاید یکی از چالش های روزمره برای افرادی که تازه پا به روسیه می گذارند، خرید کردن است. خرید از فروشگاه‌ های معتبر و مشهور که از کیفیت بهتر و قیمت مناسبتری برخوردار باشد، به مدیریت نقدینگی و اقتصاد خانواده کمک می کند. امروزه روسیه مقصد تعدادی از هموطنان مان برای تحصیل، سرمایه گذاری و یا تجارت است. این مطلب برای افراید که تازه با این کشور آمده اند و قصد دارند به راحتی اجناس باکیفیت تهیه کنند، آماده شده است. پس اگر شما نیز برای تحصیل در روسیه یا فعالیت های تجاری و بازرگانی وارد این کشور شده اید، بهتر است با بهترین فروشگاه های روسیه برای ایرانیان آشنا شوید.

بهترین فروشگاه روسیه کدام است؟

معیارهای زیادی برای تعیین بهترین فروشگاه در همه جای دنیا وجود دارد. برخی تنوع اجناس را ملاک قرار می دهند و برخی دیگر کیفیت و قیمت. در ادامه برخی از بهترین فروشگاه‌ های روسیه اشاره شده است که مطابق با سلایق مختلف می باشد:

– فروشگاه مشهور GUM در میدان سرخ مسکو قرار دارد و یکی از بزرگترین فروشگاه‌ های داخلی و خارجی روسیه است.

– فروشگاه TSUM: در مسکو قرار دارد و به عنوان یکی از فروشگاه‌ های برتر روسیه شناخته می‌شود.

– فروشگاه DLT که در سنت پترزبورگ واقع شده و یکی از فروشگاه‌های مشهور و بزرگ در شمال غربی روسیه می باشد.

– فروشگاه Eliseevsky در مسکو یکی از فروشگاه‌های مشهور و بزرگ در این شهر شناخته می‌شود.

– Nevsky Prospekt این خیابان در سنت پترزبورگ یکی از مراکز خرید و فروشگاه‌ های مشهور این شهر است.

– Afimall City این مرکز خرید در مسکو قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین و مدرن‌ ترین مراکز خرید در روسیه شناخته می‌ شود.

– فروشگاه Mega در شهرهای مختلف روسیه شعبه دارد و به عنوان یکی از بزرگترین و محبوب‌ترین فروشگاه‌ های زنجیره‌ای در روسیه شناخته می‌ شود.

فروشگاه زنجیرهای Perekrestok
فروشگاه زنجیرهای Perekrestok

دانشجویان ایرانی از کدام فروشگاه روسیه خرید کنند؟

روسیه به عنوان مقصدی محبوب برای دانشجویان است. تحصیل در روسیه با توجه به سطح علمی بالای دانشگاه ها و امکانات آموزشی، همچنین هزینه های پایین زندگی برای اقامت بسیار پرطرفدار است. بنابراین در این کشور دانشجویان خارجی زیادی از جمله ایرانی مشاهده می شود. خرید غذای حلال و ارزان قیمت دغدغه بسیاری از دانشجویان ایرانی است.

دانشجویان ایرانی می‌توانند از فروشگاه‌های زیر در روسیه خرید کنند:

– فروشگاه زنجیره‌ای Auchan در روسیه بسیار معروف است و محصولات متنوعی از جمله مواد غذایی، لوازم بهداشتی و پوشاک را با قیمت مناسب ارائه می‌دهد.

– فروشگاه زنجیره‌ای Magnit نیز در روسیه بسیار شناخته شده است و محصولات متنوعی مانند مواد غذایی، لوازم بهداشتی و لوازم خانگی را عرضه می کند.

– فروشگاه زنجیره‌ای Lenta نیز یکی از بزرگترین فروشگاه‌های روسیه است که می توانید هر آنچه لازم دارید، از آن تهیه کنید.

– فروشگاه Metro نیز یکی از بزرگترین فروشگاه‌های عمده‌ فروشی در روسیه است و محصولات متنوعی را در حجم بالا به فروش می رساند.

– فروشگاه زنجیره‌ای Perekrestok نیز مکانی محبوب برای خرید دانشجویی است.

ارزان ترین فروشگاه های روسیه
ارزان ترین فروشگاه های روسیه

ارزان ترین فروشگاه های روسیه کدامند؟

اگر ساکن کشور روسیه هستید و قصد خرید اقتصادی دارید، می توانید از این فروشگاه ها که قیمت اجناس شان بسیار مناسب و ارزانتر است، خرید کنید:

مغازه‌های دیسکونت: فروشگاه‌ هایی هستند که به صورت چندین برند مختلف کالاهای متنوعی را با قیمت ارزان‌ تر به فروش می‌ رسانند. برخی از معروف‌ ترین فروشگاه‌ های دیسکونت در روسیه شامل Lenta، Pyaterochka و Magnit می باشد.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای: فروشگاه‌ هایی که به صورت زنجیره‌ ای در سراسر کشور فعالیت می‌ کنند و به دلیل حجم بالای خرید، می‌ توانند قیمت‌ های ارزان‌ تری را ارائه دهند. برخی از معروف‌ ترین فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای در روسیه شامل Auchan، Metro و O’Key هستند.

فروشگاه‌های همواره تخفیف: فروشگاه‌ هایی هستند که در فصل‌ هایی مانند تعطیلات و فصل تخفیف‌ ها، کالاهای مختلف را با تخفیف‌ های بالا به فروش می‌ رسانند. برخی از معروف‌ ترین فروشگاه‌ های تخفیف در روسیه شامل M.Video، Eldorado و Detsky Mir می باشند.

بازارهای سنتی: در بازارهای سنتی مانند بازار ازبکستان در مسکو، می‌توانید کالاهای متنوعی را با قیمت ارزان‌ تری نسبت به فروشگاه‌ های رسمی پیدا کنید. لازم به ذکر است که قیمت‌ ها در فروشگاه‌ های مختلف ممکن است متفاوت باشد و بسته به شرایط بازار و محصولات موجود، تغییر کند.

بهترین غذاهای روسی
بهترین غذاهای روسی

بهترین غذاهای روسی برای ایرانی ها چیست؟

غذاهای روسی بسیار متنوع و خوشمزه و برای ایرانی ها نیز جذاب و خوشایند هستند. نان بخش اساسی در غذا های روسی را تشکیل می دهد. یک ظرف سوپ در کنار نان های جالب می تواند یک شام محبوب برای مردم روسیه باشد. اما غذاهای روسی فراتر از اینهاست! حتما بیف استراگانف و خاچاپوی را شنیده اید، علاوه بر اینها برخی از بهترین غذاهای روسی برای ایرانی ها عبارتند از:

بورش: غذای سنتی روسی است که با سبزیجات و گوشت تهیه می‌شود و با خامه سرو می‌ شود.

پلمنی: این غذای روسی مشابه راویولی است که با گوشت و سبزیجات تهیه می‌ شود.

شی: با گوشت خرد شده و سبزیجات تهیه می‌شود و با سیب زمینی سرو می گردد.

گولوپسی: یک غذای سنتی روسی که مواد اصلی آن برنج، گوشت چرخ کرده و سبزیجات است و با سس گوجه فرنگی سرو می‌ شود.

کوک: گوشت چرخ کرده، سبزیجات و سیب زمینی مهمترین مواد تشکیل دهنده کوک است که سرو آن با سس گوجه فرنگی طعم بی نظیری دارد.

بلینی: یک نوع پنکیک روسی که با خامه، مربا و توت فرنگی سرو می‌ شود.

بلینی روسی
بلینی روسی

کاویرما: در واقع پیتزا روسی است که با گوشت چرخ کرده، سیب زمینی و سبزیجات تهیه می‌ شود.

شویگی: یک نوع کباب روسی پرطرفدار می باشد که گوشت چرخ کرده و سبزیجات پایه اصلی مواد آن است و سیب زمینی نقش مکمل آن را دارد.

سالات: یک نوع سالاد روسی که با خیار شور، سیب زمینی، خامه و شبدر تهیه می‌ شود.

شیش کباب: این کباب روسی با گوشت چرخ کرده و سبزیجات تهیه شده و با نان لاواش و سیر سرو می گردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مطلب بهترین غذاهای روسی برای ایرانیان مراجعه نمایید. (زمان مطالعه ۳ دقیقه)

غذای حلال در روسیه را از کجا بخریم؟

در روسیه، مسلمانان برای خرید غذای حلال می‌ توانند به فروشگاه‌ هایی که محصولات حلال را عرضه می‌ کنند مراجعه کنند. برخی از فروشگاه‌ هایی که محصولات حلال را به فروش می‌ رسانند عبارتند از:

– فروشگاه “Halal Market”: این فروشگاه در مسکو واقع شده است و محصولات حلال متنوعی از جمله گوشت، مرغ، ماهی، خشکبار و بسیاری دیگر را به فروش می‌رساند.

– فروشگاه “Halal Express”: این فروشگاه در مسکو و سنت پترزبورگ فعالیت می‌کند و محصولات حلال متنوعی از جمله گوشت، مرغ، ماهی، خشکبار و بسیاری دیگر را به فروش می‌ رساند.

– فروشگاه “Al-Halal”: این فروشگاه در مسکو واقع شده و می توانید محصولات حلال متنوعی از جمله گوشت، مرغ، ماهی، خشکبار و … را خریداری کنید.

– فروشگاه “Halal Food”: این فروشگاه در مسکو و سنت پترزبورگ فعالیت می‌کند که محصولات غذایی حلال ارائه می دهد. لازم به ذکر است که در برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در روسیه نیز محصولات حلال مانند گوشت و مرغ حلال را می‌توان یافت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شهر سنت پترزبورگ می توانید به مطلب جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ مراجعه کنید.

قیمت برنج در روسیه چند است؟

قیمت برنج در روسیه بسته به نوع و برند آن متفاوت است. در حالت کلی، قیمت برنج در روسیه بین ۵۰ تا ۱۵۰ روبل برای هر کیلوگرم است. برند‌های معروف مانند Uncle Ben’s و Royal در روسیه نیز در دسترس هستند و قیمت آن‌ها نیز بیشتر از قیمت برنج‌ های معمولی است. برای خرید برنج در روسیه می‌توانید به فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای مانند Auchan، Magnit، Lenta و Metro مراجعه کنید.

فروشگاه حلال مارکت روسیه
فروشگاه حلال مارکت روسیه

فروشگاه حلال مارکت مسکو کجاست؟

فروشگاه حلال مارکت در مسکو، پایتخت روسیه، چند شعبه دارد. شعبه‌ های مختلف این فروشگاه در نقاط مختلف شهر قرار دارند. برای مثال، شعبه‌ ای از فروشگاه حلال مارکت در مسکو در خیابان بزوچانسکایا، شمال شهر، واقع شده است. همچنین، شعب دیگری از این فروشگاه در نزدیکی میدان پوشکین، در مرکز شهر، قرار دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق‌ تر در مورد مکان دقیق شعبه‌ های فروشگاه حلال مارکت در مسکو، می‌ توانید از وب‌ سایت این فروشگاه استفاده کنید یا با جستجو در موتورهای جستجوی اینترنتی اطلاعات لازم را پیدا کنید.

شما می‌ توانید در فروشگاه‌ های حلال موجود در مسکو گوشت حلال بخرید. یکی از بهترین فروشگاه‌ های روسیه برای ایرانیان، فروشگاه حلال مارکت است که در مسکو چند شعبه دارد. همچنین، فروشگاه‌ های زیادی در مسکو وجود دارند که محصولات حلال را به فروش می‌رسانند که برخی از مهمترین آنها را نام بردیم.

اگر برای تحصیل به روسیه قصد ثبت نام در بهترین دانشگاه های روسیه را دارید، حتما با آبادیس پارسیان دانش مشورت کنید. در صورت داشتن هر گونه سوالی با کارشناسان این موسسه تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *